www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Україно, одінь вишиванку...!
03.05.2012

 

18 квітня 2012 р. на базі навчально-виховного комплексу «Гімназії імені Лесі Українки – школі І ступеня» відбулося міське свято «Сорочка вишивана» - реалізація спільного проекту інформаційно-методичного центру управління освіти і науки та ММО вчителів трудового навчання, метою якого є виховання інтересу та поваги до традицій українського народу, його оберегів, символів, розвиток загальної культури молоді. Адже вишивана сорочка – найсвятковіший і найкращий одяг, кожен орнамент якого несе в собі інтелектуальну, потаємну інформацію.

На святі були присутні шановні гості: Сергій Валентинович Куценко, директор музею родини Косачів, учні з Німеччини, які на той час перебували в нашому місті з дружнім візитом, представники жіночої ради міста. У святі вишиванки прийняли участь усі ЗНЗ нашого міста. Глядачі мали змогу поринути у світ неповторного українського мистецтва. Зі сцени актової зали НВК протягом півтори години лунали українські пісні у виконанні народного ансамблю «Ордана» (керівник Віра Юріївна Матвійчук), учнів ЗОШ №№ 2, 3,7, СШ №4. Запальними народними танками вітали глядачів вихованці ПДМ (керівник Тетяна Борщ ), ЗОШ №7, колегіуму (керівник Артур Дірко). Вражаючим був виступ народної майстрині, вчительки української мови та літератури коростишівської вечірньої школи ІІ-ІІІ ступенів Валентини Анатоліївни Крепчук, яка вишиває не тільки сорочки, а й ікони, рушники, картини та одночасно пише чудові вірші.

Благословенна мить мого життя,
Коли взяла я голку та шиття,
І лик з’явився Діви пресвятої
З Ісусиком малим на полотні.
О, Матір Божа, дай снаги мені
І Віри непохитної Твоєї
Йти по житті..!


(В.А.Крепчук)

Кульмінацією свято було дефіле учнів ЗНЗ міста у вишитих сорочках. Понад 50 юнаків та дівчат у яскравому, дивовижному вишитому українському вбранні, наповнили святкову залу світлом, теплом весни, духом українського народного мистецтва, яке повинно бути відроджене та шановане в кожній українській родині.

І на завершення свята «Сорочка вишивана», як заклик-пропаганда, гімн українській сорочці, прозвучали вірші талановитої майстрині В.А. Крепчук у виконанні Тамари Анатоліївни Марчук, вчителя трудового навчання ЗОШ №3.

Україно, одінь вишиванку,
Пригадай, як колись було.
Ії гордо носило місто,
І пишалося кожне село.
Україно, носи вишиванку,
В будні і свята носи.
Бо ніде не знайдеш більше в світі
Неповторної диво краси.


(В.А.Крепчук)

Отже хочеться подякувати усім вчителям обслуговуючої праці ЗНЗ міста, які активно взяли участь у реалізації спільного проекту ІМЦ та ММО вчителів трудового навчання, голові ММО вчителів трудового навчання О.Є. Габелко., вчителю НВК – за прекрасну розробку сценарію заходу, адміністрації НВК – за надання приміщення для проведення свята та усім учням-учасникам, які небайдужі до традицій свого народу, їх відродження та шанування.

Сподіваюсь, що наше свято – свято вишиванки - стане щорічним, закликаючи до себе все більше і більше учасників, майстрів, гостей, глядачів.Н.В.Бучинська,
методист ІМЦ


© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua