www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: На черговому засіданні виконавчого комітету міської ради
28.07.2011

Комунальні підприємства міста повинні працювати ефективніше

27 липня під головуванням міського голови Володимира Загривого відбулося чергове засідання виконавчого комітету міської ради. Розпочинаючи зібрання, Володимир Іванович закцентував увагу присутніх на належній підготовці до Міжнародного свята «Лесині джерела», яке у 25 раз поспіль проходитиме у нашому місті в останні 3 дні липня. Він звернув увагу керівництва управління ЖКГ та КВ міської ради на оперативну ліквідацію наслідків вчорашньої стихії та виконання прохань, які висловили у своїх зверненнях мешканці вулиці Соборності 20 та вулиці Мічуріна. Загривий В.І. повідомив про своє рішення призначити представником міста у республіканських інстанціях Києва Подсадного Бориса Володимировича, нашого земляка, який працює в столиці. 

Всього на засіданні розглянуто та затверджено 23 рішення з питань життєзабезпечення міста, захисту прав неповнолітніх та інші. Члени виконавчого комітету, зокрема, заслухали інформацію начальника управління ЖКГ та КВ Василя Леня «Про підсумки фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств житлово-комунальної галузі міста за перше півріччя 2011 року». За 6 місяців поточного року 5 основних комунальних підприємств міста виконали робіт та надали послуг для населення на 20,7 млн грн, що на 2 млн грн. більше минулорічного півріччя. Всі підприємства закінчили свою піврічну діяльність із збитками. Керівник житлово-комунальної галузі міста зазначив, що основними причинами такого стану є: невідповідність діючих тарифів на комунальні послуги економічно обґрунтованим; низькоефективна госпрозрахункова діяльність комунальних підприємств, зокрема нею займалися лише „Новоград –Волинськтеплокомуненерго“ та „Новоград –Волинськжитлосервіс“; наслідки загальнодержавної фінансової кризи, яка знівілювала проведені комунальними підприємствами комплексні організаційні, інженерно технічні, фінансово- економічні заход; недостатня претензійна робота з споживачами-боржниками. Найбільша дебіторська заборгованість у водоканалу та „Теплокомуненерго“ .
Загрозою для стабільної роботи комунальних підприємств стала і кредиторська заборгованість, яка також збільшилась в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Лень В.О. зазначив, що рівень оплати споживачами отриманих комунальних послуг є одним з найвищим в області. З метою зменшення собівартості послуг в комунальних підприємствах проводилась оптимізація чисельності працівників. 

На комунальних підприємствах міста середньомісячна заробітна плата на рівні середньо обласного по галузі та складає від 1345 грн до 1980грн. , відсутня заборгованість по заробітній платі.
Над впровадженням енергозберігаючих технологій ефективніше всього працюють в „ Новоград – Волинськтеплокомуненерго“. Протягом звітного періоду на 2 котельнях КПТМ по вул. Рибалко та вул. Пушкіна встановлені когенераційні установки, що працюють за способом комбінованого виробництва електричної та теплової енергії. Установки повністю забезпечили потреби котелень безкоштовною електроенергією з терміном окупності в один опалювальний сезон. 

Василь Олексійович окреслив коло проблемних питань, що потребують вирішення для покращення фінансового стану в кожному з комунальних підприємств міста. Під час принципового обговорення інформації міський голова вимагав від комунальників прискорення реформування КП «Міськкомунсервіс», «Тризна», не допускати розбазарювання майна. Він наголосив на тому, що наступний 2012 рік у місті стане роком посиленої уваги до комунальної галузі. Прийнято відповідне рішення. Зокрема, керівників виробничого управління водопровідно – каналізаційного господарства (Левицька А.П.), комунального підприємства „ Новоград – Волинськтеплокомуненерго“ (Тодорович Л.М.), комунального підприємства „Новоград – Волинськжитлосервіс“ (Прусак Б.О.), комунального підприємства „ Міськкомунсервіс“ (Жижко В.Б.), комунального підприємства „Тризна“ (Довгалюк Т.О.) зобов’язано прискорити виконання заходів, спрямованих на покращення своєї фінансово – господарської діяльності. Рішення також вимагає від КП забезпечити виконання заходів з енергозбереження, направлених на зниження вартості послуг, розробити доповнення до фінансових планів, в яких передбачити надходження коштів від іншої госпрозрахункової діяльності, розробити проектно – кошторисну документацію на об’єкти для участі в державній програмі „ Реформування житлово - комунальної галузі “ та інше..
Управлінню житлово-комунального господарства та комунальної власності міської ради (Лень В.О.) належить посилити контроль за діяльністю комунальних підприємств міста в частині беззбиткової господарської діяльності, надавати допомогу у визначенні тарифної політики на комунальних підприємствах міста.

Про комунальне майно міської громади та питання будівництва

Рішенням виконкому міської ради внесено зміни за згодою сторін до договору оренди колишнього кінотеатру. Наразі редакція газети «Новоград-Волинські новини» буде самостійно укладати договір оренди із відділом культури і туризму міської ради. Міською радою за згодою сторін розірвано договір оренди з міським об’єднанням громадян «Перлини Звягеля» частини приміщення на вул.. Шевченка №13. Рішенням виконавчого комітету передано з балансу територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян на баланс відділу культури та туризму міської ради приміщення на вул. Соборності 62. Незабаром тут розміститься міська художня школа. 

Рішенням виконавчого комітету, враховуючи заяви громадян, клопотання юридичних осіб, надано дозволи на оформлення права власності на будівлі, дозволи на здійснення будівництва, реконструкції, ремонти. Дозволено також Київській філії ПАТ «Київстар» розробити проектно-кошторисну документацію на розгортання в місті по існуючій кабельній каналізації, обов’язково і на околицях, мережі широкосмугового доступу до ресурсів Інтернет за технологією FTTB. Замовника зобов’язано укласти необхідні договори та отримати відповідні дозволи.


Розглянуто звернення громадян

Четверо новоград-волинців звернулися до виконавчого комітету міської ради з проханням переглянути рішення адміністративної комісії щодо накладання на них адмінстягнень за порушення Правил благоустрою міста. Члени виконкому рішення щодо порушників залишили в силі. Отже, трьом з них за неналежний благоустрій прилеглої території доведеться сплатити штраф у розмірі 340 грн., а одна мешканка міста, враховуючи малозначність вчиненого правопорушення, отримала лише усне зауваження.


Світлана Чачина
Начальник відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua