www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Педагогічні читання до 155-річчя від дня народження Софії Русової
28.02.2011

Педагоги-«дошкільники» м.Новограда-Волинського вшанували пам’ять видатного українського педагога та психолога Софії Русової, 155-річчя від дня народження якої святкувалось 18 лютого. На базі ДНЗ №5 вже втретє відбулись педагогічні читання, присвячені творчій спадщині Софії Федорівни (на перших двох засіданнях обговорювались питання концепції українського дитячого садка та роль книги у духовному спілкуванні). 

Тема цьогорічних педагогічних читань стосувалась взаємодії дорослого і дитини. Завідуюча ДНЗ №5 Ткачук С.А. та вихователь-методист ДНЗ №5 Кардаш Н.Г. у своїх промовах відмітили актуальність психолого-педагогічних ідей Софії Русової у наші часи, необхідність впровадження їх у практику роботи з дітьми, педагогами та батьками, а також зупинились на поглядах сучасних педагогів і психологів (Піроженко Т.О., Ладивір С.О., Поніманської Т.І., Крутій К.Л., Гавриш Н.В. та інших) щодо забезпечення педагогічної взаємодії з дітьми на різних етапах реалізації сумісних ідей та стратегії сучасного родинного виховання у контексті гуманної педагогіки. 

Ілюстрацією слугували виступи педагогів ДНЗ №5 Ференз В.С., Болдиговської О.П., Шмат Л.Д., Камінської О.А, Климчук Л.Г: «Найголовніші завдання виховання дітей», «Вимоги до садівниці», «Метод центральної ідеї», «Кого ми маємо виховати із своїх діток?», «Найкращим керманичем мусить бути рідна мати дитини», «Спільне шукання добра і правди», в яких звучали вислови Софії Русової. 

Учасники педагогічних читань – вихователі та методисти дошкільних навчальних закладів, представники інформаційно-методичного центру мали змогу не тільки ознайомитись з матеріалами напрацювань педагогічного колективу ДНЗ №5 за творчою спадщиною Софії Русової, але й відрефлексувати почуте у співбесіді та в рамках узагальнюючого круглого столу з теми «Особистісно орієнтований підхід до дитини: від теорії до практики». 

Золоті джерела праць Софії Русової – не тільки історія педагогічної і психологічної думки, а й цілком сучасний погляд на загальну проблему дошкільної освіти, визначення її цілей, завдань, основних принципів побудови, змісту, форм і методів організації виховання, що забезпечують повноцінний розвиток дитини як особистості. І як по-сучасному звучать зараз її слова: «Найкращим вихованням стає таке, яке запомагає вільній еволюції духовних і фізичних сил дитини, ставить дитину в найкращі умови розвитку».


І.В. Кондратець,
методист ІМЦ

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua