www.novograd.osp-ua.info

У Новоград-Волинській ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3 відбувся семінар початкових класів з теми: «Застосування елементів народознавства в навчально – виховному процесі початкової школи»
24.02.2011

Тема дуже актуальна на сучасному етапі, тому що саме в народознавстві закладена мудра народна філософія, моральні заповіді, норми поведінки, на засадах народознавства виховується любов до рідного краю та людей, які зросли на цій землі і мають вагоме слово і значення підростаючого покоління. 


Гості відвідали урок – змагання в 4 – Б класі з рідної мови «Незвичайні випробування в країні мовознавців», проведений вчителем вищої кваліфікаційної категорії, Косяк Людмилою Миколаївною. На уроці змагалися дві команди: «Мовознавці» та «Всезнайки» в 9- ти конкурсах. Старанно працювали діти в групах, мислили творчо, виразно читали твори Лесі Українки та Тараса Шевченка, поезії про рідне місто, наш край. Підсумком уроку стала барвиста квітка, кожна пелюстка якої оспівувала неповторність нашої української мови. 


Семінар відбувся в переддень знаменної - 140- річчя з Дня народження нашої славетної землячки Лесі Українки. Тому в музеї Лесі Українки відбулася літературно – музична композиція «Вона в віки майбутні йти повинна». Це дійство було проведено вчителем вищої кваліфікаційної категорії Ольгою Василівною Новиченко та учнями 3 – А класу. Свято пройшло на одному диханні, цікаво, творчо. 

Перед глядачами були справжні актори: тут і Мавка з Лукашем, і Леся в зорянім вінку, і чудово поставлена казка «Лілея». В пам’ять про поетесу сплетено віночок із стрічок і чудових квітів. 


Акторські здібності дітей свідчать про високу педагогічну майстерність вчителя. Крім вчителів інших шкіл на святі були присутні батьки дітей, представники реєстрового козацтва міста та інші гості. А також учні 7 – А класу, вихованці Ольги Василівни, творчі, обдаровані діти. 

Батьки були не лише гостями, а й активними учасниками дійства. Так, Боброва Світлана Миколаївна привітала всіх піснею на слова Лесі Українки.
Гордо звучало живе Лесине слово про велику любов до рідної землі, її вболівання за долю народу. Щиро дякуємо завідувачці Римській Вірі Омелянівні та співробітникам музею Лесі Українки за гостинність та допомогу в організації свята. 


Вознюк Т.С.
Заступник з навчально – виховної роботи

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua