www.novograd.osp-ua.info

Новоград – Волинська ОДПІ інформує: Протидія „мінімізації”
22.02.2011

Відповідно до п.1.32 ст.1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.1997 року № 283/97-ВР (із змінами і доповненнями) будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. 

Всупереч цьому у нашому місті зустрічаються підприємства, які за результатами своєї господарської діяльності отримують збитки.
Працівниками податкової служби особлива увага приділяється роботі з суб’єктами підприємницької діяльності, які мінімізують податкові зобов’язання і мають мінімальні податкові навантаження за чималих валових доходів. 

За результатами діяльності 2010 року на обліку в Новоград – Волинській ОДПІ рахується 252 платники податку на прибуток. З них 4 підприємства задекларувало від’ємне значення об’єкту оподаткування податку на прибуток та 20 підприємств, що мають податкову віддачу менше 1%, тобто на одну отриману гривню доходу до бюджету підприємством сплачено менше 1 копійки податку. 

Серед так званих „мінімізаторів” більше половини – підприємства, що займаються торгівельною діяльністю, що абсолютно нелогічно.
Так, на підставі поданої звітності з податку на прибуток за 2010 рік ТОВ „Ювілейне„ при значних валових доходах має податкову віддачу по податку на прибуток 0,168% при середньо галузевій податковій віддачі 1%., що спричиняє значні втрати бюджету з податку на прибуток. Виникає питання, як підприємство з таким видом діяльності, як роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах з перевагою продовольчого асортименту отримує збитки за результатами своєї господарської діяльності.
Такі підприємства як ПП „Гермес” та КТ „Гермес” віднесено до категорії збиткових, тобто при значних обсягах валового доходу підприємства декларують збитки з податку на прибуток за 2010 рік, що в свою чергу призводить до втрат бюджету. 

Статутним документом кожного підприємства, які зареєстровані державним реєстратором передбачено, що метою діяльності товариства є одержання прибутків шляхом здійснення підприємницької діяльності, дозволеної чинним законодавством України. 

Питанню знешкодження такого явища як „мінімізація” податків останнім часом відводиться чимало зусиль з боку податкової служби. Підприємства, що використовують схеми ухилення від оподаткування створюють нерівні умови конкурентної боротьби з тими, хто чесно сплачує всі податки. Зокрема, під пильним наглядом податківців завжди знаходиться „мінімізація” податку на прибуток. Підприємства, які потрапили до групи ризику, мають усвідомлювати всі можливі наслідки цієї обставини і надалі безумовно дотримуватись вимог податкового законодавства. 


Новоград – Волинська ОДПІ

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua