www.novograd.osp-ua.info

Освітяни Новограда-Волинського провели семінар-брифінг з питань особистісно орієнтованого підходу до дитини за участю науковців
11.10.2010

Нещодавно в ДНЗ №4 «Сонечко» відбувся черговий семінар-брифінг з питань впровадження психолого-педагогічного проектування за участю кандидата психологічних наук, провідного наукового співробітника лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України Ладивір С.О. та кандидата психологічних наук, доцента кафедри психології і педагогіки ЖОІППО Манилюк Ю.С. Семінар проходив в рамках розпочатого в 2010-2011 навчальному році в м. Новограді-Волинському експериментального проекту «Дитина замовляє розвиток: особистісно орієнтований підхід». На порядок денний було винесено наступні питання:
1. Шляхи впровадження психолого-педагогічного проектування в практику роботу дошкільного навчального закладу
2. Особливості перспективного та календарного планування в групах, що застосовують психолого-педагогічне проектування
3. Сутність і роль рефлексії в процесі впровадження технології
4. Зміст і форми взаємодії з батьками тощо.

Гості побували на занятті в логопедичній групі (вихователь Білоус В.Ф.), де мали змогу спостерігати за практичним втіленням інформаційного етапу тематичного блоку «Кошик щедрої Осені»; поспілкувались з вихованцями, ознайомились з узагальнюючими матеріалами попередніх тематичних блоків «Наш дитячий садок» і «Моє місто». В обговоренні шляхів реального втілення принципу «Дитина замовляє розвиток», науковці відмічали позитивні результати педагогів дошкільної установи в організації розвивального предметно-ігрового середовища, вироблення нового стилю спілкування з дітьми та батьками, формуванні рефлексивної культури як у педагогів, так і у вихованців.В рамках візиту наукових консультантів відбулись «Педагогічні діалоги» з педколективом ДНЗ №4, на яких педагоги мали змогу задати питання, що хвилюють на даний момент та обговорити актуальні проблеми дошкільної освіти. С.О.Ладивір підкреслила, що всі сили і весь розум вихователь має віддавати тому, щоб «виховати всіх, виховати кожного; навчити всіх, навчити кожного; готувати до життя всіх, готувати кожного». «Ми отримуємо гарну розсаду. Нам потрібно тільки розібратися, кому який ґрунт підійде, кого коли поливати і підживлювати. Здібності розвиваються тільки в діяльності», - наголосила співробітник лабораторії. Манилюк Ю.С. зупинилась на питанні переповненості груп і шляхів вирішення цієї проблеми, призвала педагогів взяти участь у громадських обговореннях на міністерському сайті, присвячених підготовці до Першого з’їзду дошкільників (м. Київ, 05.11.10).

Науковці поділились планами щодо участі освітян м. Новограда-Волинського в міжнародних проектах, деталі було обговорено із завідувачем інформаційно-методичного центру Ліневичем П.К.Декілька днів поспіль досвід діяльності ДНЗ №4 щодо впровадження психолого-педагогічного проектування в практику роботи було презентовано завідуючою Башинською Л.О. на засіданні Президії АПН України в м. Києві в рамках звіту лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С.Костюка (завідуюча Піроженко Т.О.).

Дякуючи співробітникам лабораторії за плідну та корисну співпрацю з педагогами дошкільного закладу, Башинська Л.О. зауважила: «Впевнені, що ми потрібні один одному. Адже, наука без практики – нічого не варта, а практика без науки позбавлена розвитку. Віримо, що тандем «наука и практика», нерозривні. Жодна методика, програма, технологія не працює сама по собі, за нею завжди стоїть людина. Людина, яка знає і вміє, як її створити, і людина, яка бажає її здійснити. Цих людей має об’єднувати ЛЮБОВ до дитини, бажання зробити її щасливою».

Житня І.В.,
методист ІМЦ управління освіти і науки

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua