www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Нові норми водоспоживання
28.09.2010

Рішенням виконавчого комітету міської ради від 09.09.2010 р. №293 «Про затвердження норм водоспоживання» переглянуто діючі 25 років норми для населення. На підставі цього рішення видано наказ по Водоканалу яким встановлено, що 01.10.10 р. норма водоспоживання, яка використовується при розрахунках на послугу з централізованого водопостачання для абонентів, у яких відсутні засоби обліку буде наступною при наявності: 

- колонки на вулиці – 3м3 на 1 люд./міс.;
- крану в помешканні -3,9 м3 на 1 люд./міс.;
- ванни в помешканні -5,6 м3 на 1 люд./міс.;
- газового котла в помешканні - 6,0 м3 на 1 люд./міс.;
- бані – 5,7 м3 на 1 люд./міс.;
- газової колонки в помешканні – 6,5 м3 на 1 люд./міс.;
Співставивши попередні норми із діючими з 1 жовтня поточного року побачимо, що на 1,04 м3 зросла норма для помешкань з ванною і на 1,48 м3 для водокористувачів з водорозбірних вуличних колонок (ВРК), решта водокористувачів суттєвої різниці не відчує. 

Очевидно, що введення нових норм водоспоживання спонукатиме водокористувачів встановлювати прилади обліку спожитої води і це, в даних умовах, вірний шлях. Адже 72% споживачів серед населення міста їх вже мають. Інша річ, і це наголошую спеціально для О.Брюханова (див. публікацію «Чому ми повинні платити за руду воду?»), що масово встановлення населенням лічильників з низьким метрологічним класом точності і до того ж, які своєчасно не повіряються, дійсно суттєво б׳є по балансу водопостачання-водоспоживання Водоканалу. Тим самим значним чином впливає на собівартість підготовленої і поданої споживачеві води. 

На наш погляд, найбільше невдоволених серед споживачів буде серед тих, хто користується ВРК, адже тут ріст норми найбільш відчутний. Тому доречно тут описати стан з водоспоживанням з ВРК.
Станом на початок жовтня в місті діє 21 ВРК, якими користується маючи договір близько 200 споживачів. При цьому 10 ВРК офіційно користується від 1 ( Полянського,63; Юношева,36) до 6 споживачів (Юношева,10; пров.Заводський; пров.185 км). Тут, безперечно, ВРК для Водоканалу є збитковими, ці колонки вже не випускаються і їх немає чим ремонтувати. Водоканалу спільно з міською радою слід прийняти рішення на прискорене закриття ВРК, можливо за виключенням мікрорайону Каменедробильного заводу. Більшість офіційних водокористувачів ВРК мають змогу провести воду до своїх помешкань проте з тих чи інших мотивів, але аж ніяк не переймаючись проблемами збитків Водоканалу, не поспішають це зробити.
 
А цим користуються й інші громадяни, які не маючи договору з Водоканалом на користування ВРК, часто-густо ними користуються як громадськими водними джерелами, беручи цю воду переважно для технічних цілей, і «на дармовщину». Офіційні водокористувачі ВРК про ці факти знають але мовчать – спрацьовує українське «моя хата з краю». 

На скільки ж відбувся в зв’язку з підвищенням норм водоспоживання ріст середньої норми по місту і в порівнянні з окремими містами області? До цитованого рішення виконкому середня норма споживання в місті була 2,8 м3/люд./міс.. З 01.10.2010 р. стала 3,2 ріст аж на 0,4 м3/люд./міс. При такому збільшення норми водоспоживання ми відстаємо від Житомира на 1 м3, Бердичева -2,9 м3, Коростеня -1,8м3. То чи справедливим є твердження окремих наших споживачів, що «у нас і так вода найдорожча».
 
В котре роз’яснювати це питання не будемо зіславшись на те, що в опублікованому в №38 від 17 вересня п.р. інтерв’ю міського голови М.П.Боровця це добре пояснено, а, з іншого боку, ще раз підкреслимо, що двох однакових Водоканалів немає, в кожного виробництво як водопідготовка водопостачання так і водовідведення – очищення стоків специфічні, звідси різна собівартість, а відтак і різний тариф. Давайте діждемося від КабМіну уніфікованої методики розрахунків тарифів для водоканалів, перекладемо це на специфіку нашого і тоді побачимо, що нині діючою методикою Водоканал обраховує тарифи правильно. Інша річ, що виконавчий комітет в тарифній політиці не проявляє належної волі при прийнятті непопулярних рішень. 

І на закінчення. З метою уникнення плутанини в комп’ютерній програмі Водоканалу яка контролює процес розрахунків для споживачів, просимо тих, хто перебуває як споживач на нормі водоспоживання, терміново розрахуватись за водокористування за вересень включно по нормі, яка діяла до 01.10.10р., а за жовтень п.р. розрахунки виконувати за приведеними тут новими нормами водоспоживання.


Василь Матвійчук
голова постійної комісії з питань ЖКГ
та екології, інженер відділу реалізації водоканалу

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua