www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Моя родина у ХХ столітті
20.09.2010

16 вересня 2010 року в інформаційно-методичному центрі управління освіти і науки міської ради відбулася зустріч з учнями, які цікавляться дослідженням власного родоводу. Організатори зустрічі (ІМЦ) мали на меті ознайомити учнів з положенням про Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів, присвячений 19-й річниці проголошення незалежності України «Моя родина у ХХ столітті». Активну участь у зустрічі взяли представники НВК, ЗОШ №2, №3, №9, №10, СШ №4, колегіуму. 

Про історію України ХХ століття багато сперечаються, написано величезна кількість наукових монографій, статей, дисертацій. Подіям та особам надають різні, інколи прямо протилежні оцінки. Але при цьому практично не чути голосу свідків цієї історії – наших батьків, дідусів і бабусь. Майже ніхто не співставляє політичні події, що відбувалися у нашій країні із подіями у власній родині. Учасникам конкурсу надається можливість висловити свій погляд на історію України ХХ століття через власну родинну історію. 

В 2009-2010 н.р. інформаційно-методичний центром було проведено міський конкурс «Дерево мого роду», де учні 5-11 класів презентували власні дослідження родовідних дерев та готували розповіді про найцікавішу особистість. Учасникам конкурсу та всім бажаючим пропонується продовжити розпочату роботу та взяти участь у конкурсі. Для участі в конкурсі учні висловлюють мультимедійні проекти. Український інститут національної пам’яті прагне накопичувати мультимедійні проекти, у яких йтиметься про багатий життєвий досвід родин, що проживають на Україні. 

Усі учасники відзначаються організаторами Всеукраїнського конкурсу та беруть участь у презентації свої робіт. 

У живій невимушеній атмосфері учасники зустрічі обговорили технічні та змістовні питання стосовно підготовки та подання робіт на конкурс. Завідувач інформаційно-методичного центру П.К. Ліневич та методист Г.В. Данильчук дали вичерпні відповіді на питання представників шкіл, а вчитель ЗОШ №2 І.Л. Рожок поділилися власним досвідом організації роботи з підготовки дослідження родинного дерева. Школярі висказали ідею поділитися власними дослідженнями (мультимедійні проекти) на міському рівні. Отож, запрошуємо учнів, студентів, батьків до участі в конкурсі «Моя родина у ХХ столітті» та бажаємо всім учасникам успіхів! 


Г.В. Данильчук,
методист інформаційно-методичного центру

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua