www.novograd.osp-ua.info

Підтримка просвітницької кампанії з інформаційного супроводу урядового рішення щодо приведення ціни на природний газ до економічно обґрунтованого рівня та посилення соціального захисту населення при оплаті житлово–комунальних послуг
16.09.2010
Запитання: Наскільки приведення ціни на природний газ до економічно обґрунтованого рівня (збільшення на 50%) для населення та підприємств теплоенергетики призведе до зростання тарифів на опалення та гарячу воду?
 
Відповідь: За прогнозними розрахунками Міністерства з питань житлово-комунального господарства України зростання тарифів на опалення та на гарячу воду очікується на рівні 20-25%. Тобто, в середньому, тариф на послуги опалення може збільшитися на 73 коп. за 1 м2 опалювальної площі, на послуги гарячого водопостачання –на 3, 82 грн. за 1 м3 води, на газ, який використовується на комунально-побутові потреби населення, – на 26,6 коп. за 1 м3 газу.
 
Запитання: Яку частку складає вартість палива у собівартості 1Гкал теплової енергії?
 
Відповідь: В середньому по Україні для послуг теплопостачання – близько 53 %.
 
Запитання: Коли почнуть діяти нові тарифи на послуги теплопостачання?
 
Відповідь: Нові ціни на природний газ будуть введені з 1 серпня 2010 року. Відповідно, будуть переглянуті і тарифи на теплову енергію та послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання. Перші платіжки за новими тарифами споживачі комунальних послуг отримають у середині вересня 2010 року.
 
Запитання: Чи будуть підвищуватися тарифи на інші види житлово-комунальних послуг у зв’язку з коригуванням ціни на природний газ?
 
Відповідь: Доведення ціни на природний газ до економічно обґрунтованого рівня не буде впливати на рівень тарифів на послуги водопостачання, водовідведення та утримання будинків і споруд.
 
СОЦІАЛЬНА СФЕРА:
 
Запитання: Яким чином держава збирається допомогти малозахищеним верствам населення?
 
Відповідь: Постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.10 №621 «Про посилення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг» внесені зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848.
 
Зокрема, з метою посилення соціального захисту населення передбачено зменшення розміру витрат на оплату житлово-комунальних послуг для громадян, яким призначено житлову субсидію, з 20% (для працюючих) та 15% (для сімей, що складаються лише з пенсіонерів та непрацездатних осіб) відповідно до 15% та 10% сукупного доходу сім’ї, а також суттєве спрощення механізму надання субсидій.
 
Отже, за незмінних умов споживання комунальних послуг, вартість витрат на їх оплату для малозабезпечених сімей скоротиться на 5% сукупного доходу. Сім’ї, які раніше не могли отримати субсидію через високий поріг витрат на оплату послуг (20% сукупного доходу), тепер можуть звернутися за субсидією, якщо вартість послуг перевищує 15% сукупного доходу.
 
Запитання: Куди слід звертатися для отримання субсидії?
 
Відповідь: До Управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання.
 
Запитання: Які документи потрібно надавати для призначення субсидії?
 
Відповідь: Для призначення субсидії необхідно звернутись до місцевого управління соціального захисту з документом, що посвідчує особу, та заповнити заяву і декларацію про доходи й майновий стан. Для працюючих громадян необхідно також надати довідки про задекларовані доходи. Всі інші довідки, необхідні для призначення субсидій, органи соціального захисту зберуть самостійно. Працівники органів соціального захисту завжди допоможуть у заповненні необхідних документів, нададуть необхідні консультації.
 
Запитання: Як споживачі можуть скоротити розмір плати за житлово-комунальні послуги?
Відповідь: Підвищення цін на природний газ та тарифів на послуги теплопостачання повинне стати стимулом для споживачів скорочувати нераціональне споживання газу та комунальних послуг. Цього можна досягти за рахунок впровадження енергозберігаючих заходів, в першу чергу, в багатоквартирних будинках. За рахунок проведення утеплення житлових будинків та заміни аварійних внутрішньо будинкових мереж споживачі можуть скоротити споживання тепла на 40%. 
 
Запитання: Як бути громадянам, які не мають фінансової змоги оплачувати послуги, але не можуть довести документально право на субсидію?
 
Відповідь: Радимо звернутися до місцевого управління соціального захисту із заявою. Відповідно до "Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій…", виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішення спеціальної комісії органи праці та соціального захисту населення можуть призначати субсидії, як виняток. Рішення про призначення (непризначення) субсидії в таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.
 
 
 Новоград-Волинський МВК
© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua