www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Прогуляти урок стає все складніше. Деякі школи вводять електронну систему відвідування
16.09.2010
Проблему безкарних прогулів уроків школярами вирішено, принаймні в Новоград-Волинському колегіумі. Тут впроваджено електронну систему відвідуваннями учнями школи, щоправда, поки що експериментально і для старшокласників.

- Система працює досить легко. У нас у всіх є іменні  картки. Сканер хороший, підносимо до нього штрих-код і на системі з’являється якесь гарне побажання і твоє прізвище. Я знаю, що адміністрація хоче зробити ще, щоб тут з’являлися також наші фотокартки, але це буде пізніше, - ділиться примудростями користування системою електронної реєстрації, Аліна Кравчук, колегіантка 10-го класу.

Дане нововведення дозволяє прослідкувати чи справно колегіанти відвідують заняття. Адже відомо, що освітяни вже давно працюють в напрямку контролю дисциплінованості своїх підопічних. Тепер вчителі Новоград-Волинського колегіуму мають змогу без зайвих затрат часу, таких, як наприклад, перекличка на початку уроку, дізнатися про відсутніх.

Марія Репецька, класний керівник 10-го класу колегіуму
: «Реєстрація була введена нещодавно За допомогою картки, я можу на даний момент перевірити наявність учнів свого класу. Це полегшило роботу класного керівника, адже кожен класний керівник має слідкувати за відвідуванням учнів уроків. На сьогодніший день я можу прослідкувати: яке відвідування, скільки учнів, які уроки були пропущені, о котрій годині вони йдуть з колегіуму.»

Едуард Зінуров, заступник директора колегіуму з науково-методичної роботи
: «За вчительським кодом мені видає, що, наприклад сьогодні, відсутні 32 учні. З поважних причин двоє, без поважних – 30. Справа в тому, що 11 клас у нас двопрофільний: математична і філологічна група. У математичній групі більша кількість годин, тому буває, що у філологів немає першого уроку. Тому треба почекати другого уроку. Реєстрація відбувається на початку дня і наприкінці.»

Ініціатором такого нововведення став Едуард Зінуров, котрий взявши за аналог електронний щоденник, з’ясував, що можна створити за таким принципом, подібну систему реєстрації учнів. Поки що така практика існує лише в одиницях шкіл по всій Україні.

Профінансував проект Благодійний фонд підтримки колегіальної освіти батьками (щомісячно батьки колегіантів роблять внесок у розмірі 15 грн). А розробила систему компанія «Новонет».
- Нова система електронної реєстрації учнів є досить прогресивним шляхом. Нам, як учням, досить приємно, що адміністрація школи намагається зробити щось нове і дійсно може здивувати. Це організовує нас, допомагає нам не запізнюватися. Ми не можемо піти з останніх уроків, як можливо це колись було. (Аліна Кравчук, колегіантка 10-го класу.)

Відтепер батьки колегіантів-старшокласників матимуть повний доступ до інформації про відвідування їх дітьми школи. Так, в електронній системі містяться дані про батьків та контактні телефони. В разі відсутності дитини, їх відразу буде повідомлено класним керівником. В першу чергу, щоб з’ясувати причину.
            
Самі ж колегіанти в цілому сприйняли нововведення нормально, навіть з цікавістю, хоча і з підозрою. Адже підлітки, як правило, досить гостро реагують на контроль, як з боку вчителів, так і батьків.
           
- Мої батьки не потребують цього, тому що вони знають, що я й так ніколи не пропускаю школу. А для нашої школи це новинка, всі хочуть познайомитися з цією штукенцією, - розповідає Олександр Слюсарчук, колегіант 9-го класу.
           
- Учні до цього спочатку віднеслися досить скептично: говорили, що можна зареєструвати іншого учня. Але поставили вебкамеру, щоб цього не було. Говорили, що як запізнювалися, так і будуть запізнюватися, що система цього не змінить. Але мені здається, що років через три, це стане звичним, і ввійде в звичайний режим. Завжди, коли з’являється щось нове - є прихильники і ті, хто відноситься досить скептично, - вважає Аліна Кравчук, колегіантка 10-го класу.

Колегіум і раніше славився своєю дисципліною. Але адміністрація і далі працює в напрямку поліпшення організації навчального процесу.

- Це для того, щоб ми більше слідкували за учнями. Хоча, в колегіальних класах у нас й так свідомі учні, які хочуть навчатися. Це характерно для нашого закладу. (Марія Репецька, класний керівник 10-го класу колегіуму)
            
Планується, що експеримент зі старшокласниками, в перспективі буде перенесено на учнів усього колегіуму. Адже вчителі першого-восьмого класів і досі записують відсутніх у журнал, а потім самостійно шукають контакти з їх батьками для з’ясування причин. Це забирає час, який можна було б присвятити навчанню. 
 

Записала: Олена Обух
Фото: Іван Лавренчук

                       

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua