www.novograd.osp-ua.info

Нашому місту – стародавньому Звягелю – Новограду- Волинському присвячується
29.07.2010

Цього року напередодні Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» побачило світ довгоочікуване науково-популярне видання «Новоград-Волинський. Історія міста». Ця книга є першою спробою створення грунтовної історії древнього і вічно молодого Звягеля – Новограда-Волинського. 

У вступному слові міський голова Микола Боровець наголошує: «Ця книга для вас, новоград-волинці, які живуть та працюють у рідному місті, для земляків, які розлетілись та роз’їхались по світу, для шановних гостей нашого міста, для тих, хто народиться у Новограді-Волинському і продовжить славні традиції та історію нашого рідного краю. Видання такої книги вже давно на часі. Писалася вона довго, нелегко – непросто зібрати і переусвідомити трагічну та суперечливу історію міста. 

Кожен з авторів, патріот та дослідник історії рідного краю, виніс на читацький суд історичні факти, уникаючи категоричності, намагався розставити свої власні авторські акценти. Архівні матеріали надані так, щоб читачі мали можливість зробити самостійні висновки, мали значний перелік джерел та документів, якими користувались автори книги.» 

У створенні видання взяли участь члени Товариства дослідників Волині та міської Асоціації краєзнавців - Людмила Антошевська, Віктор Ваховський, Валентин Вітренко, Юхим Загривий, Ліна Наумець. Олександр Провоторов, Віра Римська, Іван Тригуб, Леонід Коган. Головний координатор проекту – заступник міського голови Валентина Титяневич. Упорядкуванням всіх матеріалів книги займалася методист з охорони культурної спадщини відділу культури та туризму міської ради Євгенія Вашук. Віддруковано книгу у місцевому видавництві «НОВОград» 

У розділах книги подані історичні документи, дослідження, фото та архівні матеріали про літописний період, середньовіччя, періоди царської Росії, громадянської війни, міжвоєнного часу, Великої Вітчизняної війни та соціалістичного будівництва в місті. Окремими статтями представлені діяльність Товариства об’єднаних слов’ян та перебування родини Косачів у Новограді- Волинському.
У 2010 році виповнилося 753 роки від першої літописної згадки про місто в Іпатіївському списку Галицько-Волинського літопису. 

Фахівці-археологи стверджують, що Новоград-Волинський – прадавнє місто, історія якого сягає ще далі вглиб віків і потребує вивчення. Саме з цією метою міською радою відновлено археологічні дослідження древнього городища, прийнято рішення про створення історико-краєзнавчого музею, що сприяє розвитку любові та поваги наших громадян до своєї «малої батьківщини». Бо хто не знає минулого – не має майбутнього. 


Відділ інформації та зв’язків 
із громадськістю міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua