www.novograd.osp-ua.info

Творча група педагогів Новограда-Волинського продовжує свою роботу
02.07.2010

Педагоги, як ніхто інший, відчувають подих часу, намагаються зрозуміти прагнення та сподівання своїх учнів, яким потрібно серед такого бурхливого і цікавого моря інформації відібрати і запам‘ятати важливу саме для них. Щоб зробити навчання школярів захоплюючим і цікавим, вчитель повинен використовувати особистісно зорієнтований підхід у навчанні (ОЗОН). 

Уже два роки поспіль вчителі-філологи Новограда-Волинського працюють у творчій групі під керівництвом кандидата педагогічних наук А.М. Фасолі, старшого співробітника Інституту педагогіки Академії педагогічних наук. Вже є результати. У квітні 2010 року в нашому місті пройшла Всеукраїнський фестиваль творчих педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок». Фестиваль закінчився, гості роз`їхалися, але плани лишилися, життя продовжується і попереду ще так багато незвіданого, нового, попереду новий навчальний рік. Саме тому 16 червня творча група словесників у складі 17 вчителів на чолі із завідуючим інформаційно-методичним центром міського управління освіти і науки П.К. Ліневичем та методистом ІМЦ І.М. Буцукіною відвідала м.Корець. 


Гостинно на Кореччині нас зустріли М.А. Іванченко, начальник відділу освіти Корецької РДА, Т.В. Радковська, завідуюча методкабінетом, Н.М. Федорович, методист райметодкабінету, Н.В. Тарасюк, голова методоб‘єднання та вчителі-філологи. У ході педагогічного діалогу «ОЗОН без кордонів» члени двох творчих груп ділилися своїми здобутками та напрацюваннями, підвели підсумки за 2009-2010 н.р. та обговорили подальшу співпрацю. 

Зміст, досягнення, проблеми у роботі творчої групи з впровадження ОЗОНу змістовно у своїх виступах розкрили представники нашого міста: завідувач ІМЦ Павло Ліневича, вчителі Алла Калюжинкова (СШ №4), Олена Жовталюк (колегіум), Антиніна Вакульчук (ЗОШ №10), Ольга Живченко (ЗОШ №2), Тетяна Букша (ЗОШ №9). Цікавим для новоград-волинців був й досвід корчан. 

Після круглого столу новоград-волинцям було запропоновано екскурсію до унікальних пам‘яток архітектури м.Корця: Святотроїцького жіночого монастиря, краєзнавчого музею та замку князів Корецьких. Особливо філогів зацікавило той факт, що на території монастиря могила Анни Андро, дівоче прізвище Олєніна. За переказами, це перша наречена російського поета Олександра Пушкіна. “Я вас любил…”, “Что в имени тебе моем”, “Не пой, красавица, при мне”, “Ее глаза”. Ці вірші 29-річний Пушкін присвятив саме їй. Заміж Анна Андро вийшла лише після смерті поета за Федора Андро, який став Президентом Польщі.
 
У 1885 році, після смерті чоловіка, Анна Олексіївна поселилася у маєтку молодшої доньки поблизу Корця. У свої останні роки жінка вела набожне життя і була покровителькою храму. Опікувалася монастирським сирітським притулком. Саме тому вперше за історію чернецтва мирянку поховали на території православної обителі, хоча Анна черницею так і не стала. Прикраса монастирського двору — пасіка. Вона нагадує православне село-приход. По центру храм—макет Троїцького собору. Пасіка, яку доглядають самі монахині, — символ єднання служіння Богові у молитві та чернечій праці заради Христа та в славу Божої Матері. 

Безумовно, така неформальна зустріч, яка була організована інформаційно-методичним центром управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради за фінансової підтримки міської організації профспілки працівників освіти та невимушене спілкування з колегами буде сприяти обміну та поширенню передовим педагогічним досвідом. Учасники творчої групи отримали задоволення від поїздки. Наступна зустріч має відбутися в нашому місті на свято Лесині джерела.
Рожок Ірина Леонідівна, вчитель української літератури ЗОШ №2 


Новоград-Волинський МВК

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua