www.novograd.osp-ua.info

У Новограді-Волинському відзначили День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні
23.06.2010

Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу — Велика Вітчизняна, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника. 

День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи. Житомирська область потрапила в число перших, які піддались бомбардуванню. Сьогодні навіть важко уявити масштаб випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь. 


У Новограді-Волинському в День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні згадали усіх тих, хто впав на полі брані, кого замучили у концентраційних таборах, кого розстріляли у в'язницях НКВД, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника. Наше місто протягом воєнних лихоліть втратило біля 44-х тисяч людей. 

Та все одно виявивши нечуваний героїзм та єднання у жорстоких боях, у гіркоті нищівних поразок і слави звитяг, українці здобули мир. Цього дня місто мало незвичну історичну подію – відбулося перепоховання трьох невідомих воїнів, які загинули, обороняючи місто під час Великої Вітчизняної війни. Їх останки були знайдені на території міста. На жаль імена чи будь-які відомості про них встановити не вдалося. 


Перепоховання відбулося на військово-меморіальному кладовищі. Провести в останній путь, засвідчити свою шану загиблим воїнам зібралися представники керівництва міста, військові, ветерани, представники політичних партій, громадських організацій, молодь, громада міста. Міський голова М.П.Боровець наголосив, що наше ставлення до пам’яті про війну та визволителів – турбота про ветеранів, про обеліски й братські могили – це показник нашої людяності і впевненості у завтрашньому дні, ще раз подякував ветеранам за мир, подарований прийдешнім поколінням, ціною життя, здоров’я, щастя, та нагадав, що наш святий обов'язок - оберігати спокій і злагоду у суспільстві задля майбутнього українського народу, задля світлої пам'яті тих, хто йшов до великої Перемоги. 

Пошуково-дослідницьку роботу здійснювала пошукова організація „Пошук-6“, на чолі із її керівником Миколою Помінчуком, який розповів про хід дослідження. Також до присутніх звернулися голова міської організації війни та праці Костянтин Малов, голова міського осередку „Всеукраїнська спілка радянських офіцерів Владислав Матвєєєв“. Церемонія перепоховання пройшла за релігійним обрядом, який здійснив отець Ярослав. 


Дитинство і юність людей старшого покоління назавжди залишилися обпалені роками військових випробувань. Історія цих кривавих подій передається з покоління в покоління, разом з нею передається і біль, який пережив наш народ в роки Великої Вітчизняної війни. Тож потрібно віддати шану всім українським борцям, які в час воєнного лихоліття визволяли рідну землю від фашистських загарбників. Слава їм, вічна і світла пам'ять! 


Відділ інформації та зв’язків
із громадськістю міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua