www.novograd.osp-ua.info

Новоград-Волинський: Донорство справа благородна
03.06.2010

Саме про це йшлася мова на науково-практичній конференції, присвяченій Дню донора, у Новоград-Волинському медичному коледжі. Проблема донорства крові та її компонентів є однією із пріоритетних і стратегічних для України, оскільки питання заготівлі донорської крові, її переробки, інфекційної безпеки і контролю якості для переливання хворому стосується кожного громадянина України. 

В нашій країні функціонує 70 станцій та центрів крові, 505 відділень трансфузіології лікувальних установ, а також понад 70 лікарень, що заготовляють кров. 


З метою підтримки цієї благородної справи з 2005 року з ініціативи Міжнародної федерації Товариства Червоного Хреста, Міжнародного союзу переливання крові за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я 14 червня запроваджено Всесвітній день донора. Саме в цей день у 1868 році народився відомий австрійський лікар, лауреат Нобелевської премії Карл Ландштейнер. У 1900 році він зробив геніальне відкриття – виявив групи крові А, В, D, а через два роки його учні відкрили четверту групу – АВ. Це дало можливість шляхом переливання крові рятувати життя та відновлювати здоров’я важко хворим пацієнтам. 


Учасників місцевої науково-практичної конференції привітали заступник міського голови Валентина Титяневич, президент Всеукраїнської організації „Асоціація служби крові України“, головний лікар ЖОЦК Чугрієв А.М., старший слідчий в особливо важливих справах УБОЗ відділу УМВС України в Житомирській області Журавель О.М.. Учасники конференції – медичні працівники, студенти міста – обговорювали проблеми та перспективи донорства в Україні, застосування препаратів крові в практичній медицині. Ці проблеми у своїх виступах піднімали головний лікар Новоград-Волинської філії ЖОЦК Литвин І.А, директор Новоград-Волинського медичного коледжу Солодовник О.В., заступник головного лікаря міськрай ТМО Руденко М.С, лікар трансфузіолог Новоград-Волинського міськрай ТМО Гнатюк С.П. та студенти медичного коледжу. 


Вже стало гарною традицією в цей день на базі коледжу робити забір крові у бажаючих, фахівцями міської філії ЖОЦК. Першими, після відповідного обстеження, по 450 грам цього цінного медичного препарату, здали директор, викладачі медичного коледжу, працівники міської ради на чолі з міським головою, члени міськрайонного Товариства Червоного Хреста, військові. Найчисельнішими донорами стали студенти – медики та НВПЕТ, які після процедури для відновлення здоров’я отримали від господарів заходу шоколадки. Всього в цей день експрес-донорами стали понад 100 новоград-волинців, більшість з них – вперше. 

Слід відмітити, що ця цифра вдвічі перевищує кількість добровольців, які здавали кров на напередодні Дня донора у минулому році. Сподіваємось, що кількість бажаючих долучитись до доброчинної акції у місті зростатиме, що дасть змогу врятувати життя і здоров’я тих, хто вкрай цього потребує.


Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua