www.novograd.osp-ua.info

Правопорядок в Новоград-Волинському має забезпечуватись спільними зусиллями!
31.05.2010

На розширеному засіданні координаційної ради з питань профілактики злочинності та взаємодії з правоохоронними органами під головуванням міського голови М.П.Боровця мова йшла про те, як спільними зусиллями влади, правоохоронців та громади забезпечити захист життя, здоров’я, гідності особи, її майна від злочинних посягань. У зібранні взяли участь керівники міліції, ДАІ, податкової інспекції та міліції, заступники директорів навчальних закладів, дільничні інспектори, керівники служб міської ради, ОСББ, депутати міської ради. 


Про роботу підконтрольних служб у забезпеченні правопорядку та профілактики злочинності проінформував начальник Новоград-Волинського МВ УМВС В.В.Прилипко. За його словами активізувалась робота відділу щодо притягнення правопорушників до відповідальності. Працівниками міліції складено 1115 адмінпротоколів на осіб за розпивання спиртного у громадських місцях, 52 - за самогоноваріння, 72 – за тютюнопаління. 123 особи притягнуті до відповідальності за хуліганські дії. Віктор Володимирович зазначив про зменшення кількості скоєних тяжких злочинів, та ріст кількості крадіжок майна. Адже за законом відтепер крадіжка майна вартістю від 80 грн. тягне за собою кримінальну відповідальність. Начальник міського відділу міліції підкреслив, що безпека громадського порядку залежить від спільних зусиль правоохоронців, влади, громади міста. Він вважає, що слід вивчити досвід інших щодо створення муніципальної міліції, звернув увагу на відновлення співпраці з військовою службою правопорядку, на необхідність матеріальної допомоги міліції з боку органів самоврядування. 


Секретар міської ради Федорчук В.Г. проаналізував роботу міської влади щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян у місті. Зокрема, за останні 4 роки, за підтримки громадськості, міською радою прийнято: Комплексну програма профілактики злочинності на 2006-2010 роки, Комплексну програму виховної роботи з дітьми та молоддю на 2010-2014 роки, Концепцію протидії вживанню алкоголю, тютюну та наркотиків у м.Новограді-Волинському, рішення виконавчого комітету міської ради „Про продаж алкогольних напоїв у місті“ та доповнення до нього, „Про роботу служби у справах дітей міської ради щодо забезпечення захисту прав і законних інтересів дітей“. 

Важливу роль у покращенні правопорядку в місті відіграли такі рішення міської ради як „Про порядок реєстрації мопедів об’ємом 50 см3, видачі талона про реєстрацію та картки водія мопеда“, „Про заборону куріння тютюнових виробів у місцях на території м.Новограда-Волинського“, „Про безпеку дорожнього руху в м.Новограді-Волинському“, „Про обмеження перебування малолітніх та неповнолітніх без супроводу батьків або осіб, що їх замінюють у закладах дозвілля, громадського харчування, комп’ютерних залах, на вулицях міста“, щорічні розпорядження міського голови щодо обмеження продажу алкоголю на свята останнього дзвоника, Випускника, Молоді, „Лесині джерела“.

Управлінням освіти та науки міської ради, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадськими організаціями міста проводиться велика профілактично-роз’яснювальна робота серед молоді, батьків щодо запобігання шкідливим звичкам, проявам протиправної поведінки. Служба у справах дітей міської ради здійснює контроль за 63 дітьми, які виховуються у 35 сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах. За 5 місяців її працівники здійснили 16 рейдів з метою перевірки житлово-побутових умов проживання та стану утримання дітей, ініціювали притягнення до адмінвідповідальності 14 батьків. Щороку в жовтні ССД проводить місячник правових знань, розробляє тематичні буклети, веде заняття в школі правових знань „Сучасник“, профілактично-роз’яснювальні бесіди з батьками. 

За статистикою у І-му кварталі 2010 року неповнолітніми скоєно 7 злочинів, за участю 9 осіб (стільки ж і за І-й квартал 2009 року), за розпивання алкогольних напоїв на неповнолітніх складено 25 протоколів. Службою спільно з ВКМСД міліції проведено 23 профілактичні рейди у місця масового відпочинку молоді, під час яких виявлено 13 дітей, які перебували у вечірній час у громадських місцях без супроводу дорослих. 

Моніторинг громадської думки показує, що новоград-волинці підтримують політику міської влади у пропаганді і поширенні здорового способу життя. Володимир Григорович продемонстрував на екрані результати опитувань та звернень громадян. Вже традиційним стали загальноміські заходи як „Пробіг заради життя, що переріс у велике родинне свято, День випускника, День молоді, виступи за великої підтримки вболівальників футбольної команди „Звягель-750“, свято літератури та мистецтва “Лесині джерела“. Секретар міської ради познайомив присутніх із останніми змінами до чинного законодавства щодо вживання і продажу алкоголю, пива, тютюнових виробів. 

В обговоренні взяли участь міський голова М.Боровець, керівники ОСББ Анатолій Легенчук, Костянтин Криштановський, начальник служби охорони громадського порядку Володимир Прокошин та інші, які внесли свої пропозиції для покращення правопорядку в місті. 

Зокрема буде відновлено роботу 8 пунктів охорони громадського порядку за місцем проживання, сесія міської ради розгляне питання про виділення коштів на придбання транспорту дільничним інспекторам міліції, зобов’язано підприємців, які торгують пивом на винос, обладнати столики. Вивчатиметься питання створення муніципальної міліції та надання послуг медвитверезника працівниками міськрайТМО, як ліцензованої установи та інше.


Світлана Чачина
Начальник відділу інформації та зв’язків
із громадськістю міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua