www.novograd.osp-ua.info

Наше прагнення – здорова молодь!
27.04.2010


Одна з нагальних проблем сучасності і безпосередньо нашої міської громади – це зміцнення та забезпечення здоров’я дітей та молоді. Недаремно з 7 квітня по 15 травня в місті проходить місячник формування здорового способу життя. За ініціативою МЦСССДМ і міськрай ТМО в навчальних закладах проходять зустрічі з молоддю, де піднімаються питання профілактики загальної захворюваності, негативних явищ, зокрема тютюнопаління, алкоголю, ВІЛ/СНІДу. 

Змістовно, з демонстрацією відеоматеріалів про шкідливість куріння лікар-пульманолог Ю.Ю.Пенькова доводить молоді як руйнується ще молодий організм, особливо у дівчат, бо тютюнова епідемія серед жіночого населення України зростає швидкими темпами. За даними опитування місцевої учнівської молоді 100% знають про шкідливість, проте 55,8% вже спробували курити і 16,2% отримали задоволення. Тему наркотиків і алкоголю піднімає лікар-нарколог В.В.Неслинська.
 
На жаль, сучасна молодь долучається до вживання алкоголю в досить ранньому віці 10-14 років, „позитивні” наслідки, а саме почуття „розслабленості” відзначають 57% хлопців і 50% дівчат. Для 60% учнів ймовірність „добре провести час, повеселитися” є також „позитивним наслідком” вживання алкоголю. Пізнавальний мотив спробувати нове і невідоме, клубна культура нічних клубів сприяє тому, що сучасна українська молодь до досягнення віку 15-16 років уже має певний досвід вживання наркотичних речовин, особливо, коли перший наркотик є безкоштовним від так званих «друзів і знайомих». 

Про первинну профілактику ВІЛ-інфікування, безпечну поведінку молоді, результати невдалої сексуальної практики розповідає лікар – інфекціоніст В.Х.Корпач. А голова міського благодійного фонду „Нехай твоє серце б’ється” Н.В.Нагорна знайомить з роботою, яку проводять з ВІЛ-хворими. Адже фонд є партнером Всеукраїнської благодійної організації „Мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом”. 

Як справи у нас зі здоров’ям місцевої молоді, що викликає почуття тривоги, як зміцнювати і формувати його підростаючому поколінні пояснює завідуючий педіатричним відділенням поліклініки з надання санітарно-медичної допомоги П.В.Дуда. 

Саме ми, місцева громада, повинні серйозно ставитися до нашого надбання – здорової молоді. Щоб розуміння здоров’я було не тільки як стану відсутності захворювань, а як стану повного благополуччя, визнання того, що відповідальність за своє здоров’я і спосіб життя несе, передусім, сама людина.

Директор МЦСССДМ 
Н.П.Борис

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua