www.novograd.osp-ua.info

„Методичні діалоги“ - семінар заступників директорів шкіл
10.02.2010

Нещодавно на базі інформаційно-методичного центру відповідно до плану роботи управління освіти і науки проведено методичний семінар заступників директорів шкіл з навчально-виховної та методичної роботи. Учасники поділилися власними враженнями та матеріалами участі у роботі «Дня завуча» організованого видавництвом «Шкільний світ» у «Будинку вчителя» (м. Київ). 

Серед питань, які розглядали заступники директорів, виконання плану методичної роботи з педагогічними працівниками шкіл. У результаті активного обговорення та дискусій в групах були визначені критерії оцінки результативності методичної роботи. Серед основних - загальний стан справ у навчальному закладі, що є переконливим показником оптимальності, успішності, продуктивності функціонування методичної служби в школі. Серед показників оцінювання результативності - анкетування педагогічних працівників (оцінювання результативності методичних семінарів за різними критеріями). Загальний висновок обговорення: оцінка результативності методичної роботи - це інтегрований показник, який нероздільно пов'язаний із успішністю навчально-виховного процесу, організацією реалізації цвілевих програм («Профільна освіта», «Обдаровані діти», «Вчитель» ін.). 

Саме зараз, коли найактуальнішою є проблема підвищення якості освіти, гостро відчувається потреба в компетентних, професіональних, здатних працювати продуктивно і творчо педагогах. З переорієнтацією системи освіти і виховання на принципи гуманізму та демократизації зростають вимоги до особистості вчителя. Вирішенню проблеми підвищення вимог до особистості педагога повинен слугувати процес атестації педагогічних працівників. Відповідно до особистих заяв, лише міською атестаційною комісією буде атестуватися 67 вчителів на встановлення (підтвердження) вищої кваліфікаційної категорії та (або) присвоєння (підтвердження) педагогічних звань. Інформаційно-методичним центром підготовленні та поширені серед учасників семінару інструктивно-методичні матеріали з організації цього відповідального процесу. Підкреслено, що при визначенні результативності роботи вчителя необхідно враховувати весь міжатестаційний період. 

Учасники «Методичних діалогів» обговорили проблему постійного удосконалення форм та методів розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учнів, стимулювання творчого самовдосконалення обдарованих дітей та учнівської молоді. У великій мірі сприяють цьому інтерактивні, нестандартні форми організації інтелектуальної діяльності школярів у позаурочний час. Важливою особливістю роботи у цьому напрямку є інноваційна форма роботи зі здібними дітьми «Школа «Обдарована дитина». На семінарі обговорили також ряд організаційних питань з проведених методичних заходів (міського етапу конкурсу-захисту у Малій академії наук, підсумки конкурсу «Учитель року 2010», рейтингове оцінювання шкіл, результати міських олімпіад з базових предметів та ін.), а також тих, які заплановані на другий семестр (фестиваль уроків християнської етики, організація творчих поїздок педагогічних працівників, організація співпраці з науковими установами, вищими навчальними закладами, ін.) 


П.К. Ліневич
Завідувач інформаційно-методичного центру

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua