www.novograd.osp-ua.info

Операція «МАК-2009»
02.07.2009

В ході проведення оперативно-профілактичного відпрацювання «Мак-2009» за минулий тиждень правоохоронцями Новоград-Волинського МВ виявлено 2 факти незаконного вирощування рослин снодійного маку на присадибних ділянках громадян. Прикро визнавати той факт, що люди порушують не лише закон, але й нехтують власною безпекою та здоров’ям молодого покоління, не усвідомлюючи біди, яка проростає разом із цією рослиною. 

Аби запобігти цьому явищу, керівництвом міськвідділу щоденно формуються мобільні групи у складі дільничних інспекторів міліції, на чолі з їх керівником, які виїжджають в села та проводять подвірні обходи. 

Посів у 1100 рослин снотворного маку виявили та вилучили дільничні інспектори в с. Гірки на присадибній ділянці місцевої жительки. 68-річна жінка запевняла, що посіяла та доглядала небезпечну рослину для себе. Відповідно до ч. 2 ст. 310 КК України «Незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель», якщо особа вже була засуджена за цією статтею чи яка вчинила один із злочинів, передбачених ст. ст. 307, 309, 311, 317 КК України, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель у кількості п’ятсот і більше рослин , - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років. 

Цього ж дня ділянку маку у 120 рослин виявили у 40-річної жительки с. Теснівка. Згідно ч. 1 ст. 310 КК України жінці загрожує штраф від п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. 

А. Власюк, помічник начальника МВ
ст. лейтенант міліції

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua