www.novograd.osp-ua.info

Відбулося засідання Новоград-Волинської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
27.03.2019

26 березня 2019 року у конференц-залі міської ради під головуванням міського голови Віктора Весельського відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На засіданні міської комісії ТЕБ та НС розглянули питання щодо ліквідації осередку тління побутового сміття на полігоні твердих побутових відходів в урочищі Ржатківка.

Як зазначив начальник управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Олександр Богданчук, 12 березня управлінням було встановлено факт загоряння на полігоні ТПВ в урочищі Ржатківка. З метою вжиття невідкладних заходів щодо ліквідації осередку загоряння на полігоні твердих побутових відходів було направлено лист начальнику Новоград-Волинського міськрайонного відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Житомирській області. Також з метою встановлення причин виникнення загоряння відповідні листи було направлено до начальника Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області та директору комунального підприємства „Шляхрембуд“ Новоград-Волинської міської ради.

19 березня відбулося комісійне обстеження території полігону ТПВ в урочищі Ржатківка за участі начальника Новоград-Волинського міськрайонного відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Житомирській області Олега Рафальського, начальника відділу з питань цивільного захисту міської ради Анни Висоцької, т.в.о. начальника відділу благоустрою управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Оксани Матюшиної, директора комунального підприємства „Шляхрембуд“ Новоград-Волинської міської ради Андрія Рассадіна.

За результатами комісійного обстеження було доручено комунальному підприємству «Шляхрембуд», яке з 1 січня 2019 року обслуговує та утримує полігон ТПВ (до цього утримання та експлуатацію полігону здійснювало ТОВ «Міськкомунсервіс»), негайно організувати роботу з розчищення частини території від сміття для можливості проїзду пожежного автомобіля до осередку тління; влаштувати проїзні шляхи на території полігону, схему яких встановити при в’їзді на його територію; на території полігону ТПВ встановити та обладнати необхідним інвентарем пожежні щити. Крім того, питання вжиття заходів щодо попередження виникнення надзвичайної ситуації, що може призвести до погіршення екологічного стану територій, було вирішено розглянути на засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС.

Цього ж дня відбулася нарада щодо ліквідації осередку тління на полігоні твердих побутових відходів в урочищі Ржатківка, у ході якої було вирішено провести ряд першочергових заходів для розчищення під’їзних шляхів до осередку тління, а саме: перевезення будівельних відходів на 1 км, улаштування під’їзної дороги автогрейдером, залучення спецтехніки (БАТу) тощо.

Як зазначив директор КП „Шляхрембуд“ Андрій Рассадін, з початку виникнення загоряння працівники комунального підприємства проводили тушіння та усунення осередку тління власними силами. Також було організовано роботу з розчищення частини території від сміття для можливості проїзду пожежного автомобіля до осередку тління. Андрій Олексійович наголосив, що для виконання основних робіт із забезпечення діяльності полігону ТПВ відсутнє фінансування з міського бюджету та у комунальній власності немає відповідної техніки, зокрема, компактора та вагів.

Начальник Новоград-Волинського міськрайонного відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Житомирській області Олег Рафальський проінформував, що в даний час пожежний автомобіль знаходиться на полігоні твердих побутових відходів, на місці осередку виникнення тління побутових відходів, та здійснюються роботи з їх гасіння. Повідомив про те, що до вечора основна робота з гасіння осередку тління побутових відходів на полігоні ТПВ буде завершена. Але наголосив, що тління відбувається зсередини, залягає глибоко, а тому не виключена можливість повторного загоряння. Крім того, зазначив, що з отриманням повідомлення про загоряння, виїжджали на полігон ТПВ, однак можливості під’їхати до видимого місця загоряння не було через відсутність під’їзних шляхів. Відтак, ввечері 25 березня, комунальне підприємство завершило роботи з розчищення під’їзних шляхів до полігону ТПВ, вранці 26 березня пожежний автомобіль дістався місця осередку гасіння.

Отож, вислухавши думку кожного з членів міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з метою попередження виникнення надзвичайної ситуації, що може призвести до погіршення екологічного стану територій, було вирішено спрямувати відповідні кошти з міського бюджету.

Також комісія розглянула та затвердила Комплексний міжвідомчий план щодо проведення масово-роз’яснювальної роботи серед населення Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади з дотримання вимог правил безпеки життєдіяльності, попередження пожеж, інших надзвичайних ситуацій, загибелі та травмування людей на них на 2019 рік та План роз’яснювальної роботи серед населення Новоград-Волинської міської ОТГ щодо заходів безпеки та правил поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів на 2019 рік.
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua