www.novograd.osp-ua.info

У м. Славутич відбулася конференція щодо завершення демонстраційного Грантового проекту Європейського Союзу
09.07.2018

05 липня 2018 року у м. Славутич відбулася підсумкова конференція щодо  завершення демонстраційного Грантового проекту Європейського Союзу «Пілотний проект з реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Славутич до 2020 року - здійснення термомодернізації 2-х муніципальних об'єктів бюджетної сфери», що впроваджувався за програмою Європейської Комісії «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP).

Участь у конференції взяли представники Європейського Союзу, команди підтримки програми Європейської Комісії «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), Київської облдержадміністрації, міст-підписантів Угоди мерів, органів місцевого самоврядування та засобів масової інформації. Від міста Новограда-Волинського на заході були присутні начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій, підприємницької діяльності, економічного аналізу та панування міської  ради Тетяна Забродіна та головний спеціаліст зазначеного відділу Ірина Потопальська.

Відкрив конференцію міський голова Славутича Юрій Фомічев. З вітальними словами до учасників конференції звернулися Андрій Анісімов, перший заступник голови Київської облдержадміністрації, Сергій Ладний, координато сектору – реформа державного управління, Представництво Європейського Союзу в Україні, Ян Ваандерс, керівник Команди Підтримки програми Європейської Комісії «Угода Мерів – Демонстраційні проекти», Володимир Удовиченко, почесний мер міста Славутича, автор ідеї Грантового проекту ЄС, Президент ВГО «Клуб Мерів». Про Демонстраційні проекти в Україні доповів ключовий експерт програми ЕК Дмитро Іваненко, про «Результати впровадження Плану дій сталого енергетичного розвитку Славутича» та підсумкові висновки щодо дії демонстраційного Грантового проекту ЕС в Славутичі презентували  перший заступник міського голови м. Славутича, координатор Грантового проекту ЕС Віктор Шевченко та менеджер проекту Лариса Нікітенко.

В рамках грантового проекту відбулися роботи з термомодернізації Загальноосвітньої школи №2 та Дитячого садочку №1 «Калинка» та впровадженно систему енергоменеджменту та енергомоніторингу   у місті. Крім того, відбулось нагородження виконавців та партнерів  Грантового проекту та підписання Меморандуму про співробітництво між м. Славутич та м. Мена у сфері енергоефективності.

По закінченню презентацій, було проведено оглядову екскурсію по закладам бюджетної сфери, в яких відбулися роботи з термомодернізації, а саме  утеплення фасадів мінеральною ватою, повна заміна існуючих вікон та дверей на енергозберігаючі, встановлено систему рекуперації та встановлено індивідуальні теплові пункти. Завдяки здійсненим у закладах заходам відбулося скорочення використання енергетичних ресурсів на 70 відсотків та зменшення викидів СО2.

Крім того, присутні оглянули  приміщення ЗОШ   № 4, у якому були впроваджені заходи з утеплення за кошти міжнародної фінансової  корпорації НЕФКО, а також блочно-модульну котельню ТОВ "Екоенергогенерація", що працює на відновлюваних та альтернативних видах палива.  

Під час огляду об’єктів учасники конференції  мали змогу безпосередньо поспілкуватися з представниками будівельної компанії та організацій, що здійснювали проектування об’єктів та забезпечили технічний нагляд. Окрім того, у конференції взяли участь представники виробників будівельних матеріалів, що використовувалися для термомодернізації будівель. Учасники конференції змогли окреслити для себе весь комплекс проблем, що виникають під час підготовки проектів на співфінансування, розробці проектної документації з термомодернізації, проведення безпосередньо робіт, забезпечення авторського та технічного нагляду, прийняття виконаних робіт та подання звітності.

Досвід м. Славутич стосовно реалізації проектів з енергозбереження надихає до подальшої діяльності з мобілізації громади щодо здійснення активних кроків у сфері енергоефективності, започаткуванні ефективної політики енергозбереження у всіх сферах життєдіяльності та впровадження енергозберігаючих технологій у відповідності до європейських норм та стандартів.

 

 

Відділ підтримки муніципальних ініціатив
та інвестицій, підприємницької діяльності,
економічного аналізу та планування міської ради

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua