www.novograd.osp-ua.info

Щодо планування та проведення капітального ремонту покрівлі багатоквартирного будинку № 22 на вул. Маршала Рокосовського у м. Новоград-Волинський
06.07.2018

На адресу міського голови Віктора Весельського надійшла копія листа Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України до Житомирської обласної державної адміністрації, наступного змісту: 

«На виконання доручення Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. від 01.06.2018 № 21008/1/1-18 Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглянуло лист Голови Верховної Ради України Парубія А.В. від 18.05.2018 № 11/10-1552, щодо депутатського запиту народного депутата України Литвина В.М., оголошеного на засіданні Верховної Ради України 18 травня 2018 року, стосовно планування та проведення капітального ремонту покрівлі багатоквартирного будинку № 22 на вул. Маршала Рокосовського у м. Новоград-Волинський та в межах компетенції повідомляє.       

Відповідно до пункту4 статті 16 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» (далі – Закон) місцеві державні адміністрації в межах, визначених Конституцією і законами України, здійснюють на відповідних територіях державний контроль за збереженням житлового фонду, забезпечують організацію обслуговування населення підприємствами, установами та організаціями житлово-комунального господарства та в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці забезпечують взаємодію з органами місцевого самоврядування.

Постановою Кабінету МіністрівУкраїни від 12.04.2017 № 257 затверджено порядокпроведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва (далі-Порядок), яким визначено механізм проведення обстеження прийнятих в експлуатацію в установленому законодавством порядку об’єктів будівництва з метою оцінки їх відповідності основним вимогам до будівель і споруд, визначеним відповідним технічним регламентом, та вжиття обґрунтованих заходів до забезпечення надійності та безпеки під час експлуатації об’єктів протягом усього періоду їх існування.                                                                       

Жилі будинки житлового фонду на території району, міста, району в місті, селища, села підлягають плановому та позаплановому суцільномуобстеженню з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та придатності для проживання.

Система технічного обслуговування жилих будинків повинна забезпечувати безпечне та безперебійне функціонування будинків, інженерних мереж, обладнання протягом установленого терміну служби будинку. Технічне обслуговування жилих будинків включає роботи з контролю за його станом. Контроль за технічним станом здійснюється шляхом впровадження системи технічного огляду жилих будинків, що визначено Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом ДержжитлокомунгоспуУкраїни від 17.05.2005 №76, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.08.2005 за № 927/11207.

Технічне обслуговування жилих будинків включає роботи з контролю за його станом (планові, позапланові огляди, підготовку до сезонної експлуатації, ремонтні роботи конструктивних елементів та інженерних систем і будинкового обладнання) та інші роботи.

Відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон) повноваження щодо управління об’єктами житлово-комунального господарства, забезпечення їх утримання та ефективної експлуатації, організація реконструкції і ремонту жилих будинків, а також контроль за технічним станом та використанням і утриманням об’єктів нерухомого майна усіх форм власності відносяться до органів місцевого самоврядування.

Статтею 31 Закону забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку відповідної території, організація за рахунок власних коштів і на пайових засадах заходів з реконструкції і капітального ремонту об’єктів комунального господарства, жилих будинків належать до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Водночас правові, організаційні та економічні відносини, пов'язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління визначає Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі-Закон 417).

Статтею 4 Закону 417 визначено, що власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирного будинку можуть бути фізичні та юридичні особи, територіальні громади, держава.

Власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку.

Відповідно до статті 7 Закону 417 співвласники багатоквартирного будинку зобов’язані, зокрема, забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку.

Діяльність об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) регулюється Законами України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та Статутом об’єднання, складеним відповідно до Типового статуту об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу від 27.08.2003 № 141, зареєстрованого в Мін’юсті 12.12.2003 за № 1155/8476 (у редакції наказу Мінрегіону від 23.09.2015 № 238, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.10.2015 за № 1220/27665).

У розділі IV Типового статуту визначено, що джерелом фінансування є кошти об’єднання, які складаються, зокрема, із коштів державного та/або місцевого бюджетів, отриманих на підставі спільного фінансування для утримання, реконструкції, реставрації, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення будинку.

Разом з тим фінансування місцевих програм розвитку житлово-комунального господарства, повинно здійснюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів, належать, зокрема, видатки на заходи програм у сфері житлово-комунального господарства з реконструкції та ремонту житлових будинків (пункти 5 та 13 частини першої статті 91 Бюджетного кодексу України).

Виконавчі органи місцевої влади та органи місцевого самоврядування забезпечують розроблення і реалізацію регіональних і місцевих програм у сфері житлово-комунального господарства, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, а також інших джерел фінансування.

Таким чином, питання проведення капітального ремонту багатоквартирного будинку № 22 на вул. Маршала Рокосовського у м. Новоград-Волинський має вирішуватися за рахунок коштів мешканців власників/співвласників, джерел фінансування, які визначені Бюджетним кодексом України та інших джерел, не заборонених законодавством, на умовах співфінансування.

Одночасно повідомляємо, наразі в Україні діє Державна цільова економічна програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2020 роки, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2010 № 243 (далі - Програма), в рамках якої реалізуються заходи щодо стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини сумикредитів, залучених на придбання «негазових» котлів та енергоефективного обладнання та/або матеріалів.

Постановою Уряду від 08.11.2017 № 820 «Про внесення змін До постанов Кабінету Міністрів від 01 березня 2010 р. №243 і від 17 жовтня 2011 р. №1056» продовжено дію Програми до 2020 року та удосконалено порядок використання коштів за нею. Так у 2018 році передбачено видатки державного бюджету на реалізацію заходів Програми в сумі 400,00 млн. грн. та у порівнянні з минулими роками значно збільшено фінансову підтримку для ЖБК, ОСББ.

Порядком передбачено стимулювання ОСББ, ЖБК до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування 40% суми кредиту (70% - для отримувачів субсидій), але не більш як 14000 гривень в розрахунку на одну квартиру багатоквартирного будинку за одним кредитним договором, залученим для придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів.

Також Держенергоефективності, як відповідальний виконавець бюджетної програми, проводить роботу з місцевими органами влади щодо розробки місцевих програм підтримки енергоефективних заходів у житлових будинках. Наразі запроваджено 318 місцевих програм додаткового співфінансування заходів Програми. Завдяки цим програмам населення має змогу отримати більший розмір компенсації за кредитами - додатково 15-20% з місцевого бюджету.»Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради
© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua