www.novograd.osp-ua.info

Представники Новоград-Волинської міської ради взяли участь у засіданні спільної комісії районної ради та опрацювали питання «Про екологічний стан басейну річки Случ» та «Про будівництво міні-ГЕС на річці Случ в с. Гульськ»
15.05.2018

15 травня 2018 року представники Новоград–Волинської міської ради взяли участь у засіданні спільної комісії районної ради з питань АПК, регулювання земельних відносин, екології та використання природних ресурсів,  з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку та місцевого самоврядування з питань  «Про екологічний стан басейну річки Случ» та будівництва міні-ГЕС на р.Случ в с. Гульськ.

Делегацію від Новоград-Волинської міської ради очолила  в.о. міського голови Олена Пономаренко. До складу делегації увійшли: перший заступник міського голови Сергій Колотов, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Дмитро Ружицький, начальник управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Олександр Богданчук, начальник управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради - головний архітектор міста Дмитро Гудзь, начальник комунального підприємства міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Алла Левицька.

У засіданні спільної комісії також взяли участь голови постійних комісій міської ради, голови депутатських фракцій  та депутати міської ради: Ігор Юшманов, Андрій Рассадін, Олег Журбенко, Сергій Хапчук, Василь Юрків та Анатолій Легенчук. Долучились до засідання і радники міського голови: Віктор Бусленко – радник з питань взаємодії з політичними партіями, громадськими та релігійними організаціями та Микола Мартинюк – радник з питань культури.

Всього на засідання комісії було винесено 12 питань. Питання «Про екологічний стан басейну річки Случ» та «Про будівництво міні-ГЕС на річці Случ в с. Гульськ» були винесені на розгляд першими. Доповідач з питання екологічного стану басейна  річки Случ - начальник Новоград-Волинського управління Головного управління Держпродспожив служби в Житомирській області Олександр Коваль поінформував присутніх про результати досліджень заборів проб води в річках Хомора та Случ за останні два роки. Останні забори проб води в річках здійснені 11 травня 2018 року, вони знаходяться на дослідженні. Було наголошено, що екологи не мають можливості повноцінно дослідити якість води, адже зробити якісний аналіз можна лише в м.Київ і коштує він 17 000 грн.

Також, було повідомлено про нещодавній скид забруднюючих речовин в річку Хомора, що мав місце 11 травня. Озвучено інформацію, що скиди Понінківською картонно-паперовою фабрикою продовжуються, активісти постійно надсилають відеодокази.

Радник міського голови Віктор Бусленко  звернувся до учасників спільної комісії та запропонував діяти більш радикально, адже з досвіду багаторічного листування з керівництвом Понінківської картонно-паперової фабрики видно, що результатів у вирішенні питання скидів воно не приносить. 

Цю пропозицію підтримав депутат міської ради Андрій Рассадін та запропонував створити мобільні робочі групи за участі громадськості, що будуть здійснювати контроль за роботою фабрики.

Учасники наради, за пропозицією Олега Журбенка,  схвально сприйняли створення діючого штабу, що відатиме протидією забрудненню річок Хомора та Случ.

Доволі емоційним відбулось обговорення питання будівництва міні-ГЕС на річці Случ в с. Гульськ. Гульський сільський голова Лариса Добровольська зазначила, що громадські слухання з приводу будівництва міні-ГЕС закінчились схвальною позицією громади щодо будівництва.

В.о міського голови Олена Пономаренко зазначила, що громада міста категорично проти будівництва міні-ГЕС, адже всі гідроелектростанції, побудовані в області в умовах недостатньої кількості води автоматично перетворюються зі станцій переливного типу в електростанції накопичувального типу. Це загрожує тим, що населення міста Новограда-Волинського залишиться без води.

Перший заступник міського голови Сергій Колотов зауважив, що позиція Новоград-Волинської міської ради в жодному разі не направлена проти громади села Гульськ. Місто «відхилило» пропозиції щодо будівництва міні-ГЕС в межах Новограда-Волинського, щоб зберегти річку та не зашкодити руслу Случі.

За результатами обговорення даного питання вирішено утворити робочу групу, до складу якої увійдуть міські, районні, сільські голови та депутати міської та районної рад. Метою створення робочої групи є розробка та впровадження  запропонованого «Меморандуму про недопущення  будівництва дамб та гідроелектростанцій  на р. Случ».
Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради
© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua