www.novograd.osp-ua.info

Лист від Міністерства фінансів України щодо виділення коштів для вирішення проблемних питань у галузі освіти міста Новограда-Волинського
14.05.2018

У лютому 2018 року міський голова Віктор Весельський звернувся з листом до народного депутата України Володимира Литвина щодо підтримки у вирішенні проблем галузі освіти міста Новограда-Волинського.

Зокрема, у листі зазначалося: «Недостатність в коштах на виплату основної заробітної плати педагогічним працівникам у 2018 році становить 7,3 млн. грн. (що при місячному фонді заробітної плати - 5,9 млн. грн., тобто не вистачає на 1,2 місяці) та грошової винагороди, передбаченою статтею 57 Закону України «Про освіту» в сумі 3,5 млн. грн. У бюджеті міста таких коштів на виплату заробітної плати педагогічним працівникам немає. З метою безперебійного функціонування закладів освіти міста прошу Вашого сприяння у виділенні коштів з державного бюджету для завершення робіт на таких об’єктах:

1)         «Капітальний ремонт системи теплопостачання, заміна віконних блоків у будівлі дошкільного навчального закладу № 4, вул. Волі, 7-А, м.Новоград-Волинський Житомирської області. Коригування проектно-кошторисної документації» в сумі - 500,00 тис. грн. (ремонт системи теплопостачання);

2)         «Капітальний ремонт спортзалу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, вул. І. Франка, ЗО, м. Новоград-Волинський Житомирської області» в сумі - 1100,00 тис. грн. (завершення робіт).

Також потребує проведення капітального ремонту об’єкт «Капітальний ремонт спортзалу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 по вул. Соборності, 54 в м. Новоград- Волинський, Житомирської області» в сумі - 1146,00 тис. грн.»

Отож, нещодавно на адресу Новоград-Волинської міської ради від Міністерства фінансів України надійшов лист-відповідь наступного змісту:


«Міністерство фінансів на виконання доручення Прем’єр-міністра України В. Гройсмана від 12.04.2018 № 12899/1/1-18 розглянуло звернення народного депутата України Литвина В. М. від 26.03.2018 № Д/269-151 до листа виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради від 14.02.2018 № 01-02/259 про виділення коштів для вирішення проблемних питань у м. Новоград-Волинський і повідомляє.

Стосовно виплати заробітної плати працівникам загальноосвітніх навчальних закладів міста Новоград-Волинська.


Статтею 1032 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) передбачено, що освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів.

Освітня субвенція розподіляється між відповідними бюджетами на основі формули, яка розробляється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти, та затверджується Кабінетом Міністрів України.

Розрахунок обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2018 рік здійснено Міністерством освіти і науки України на основі нової формули, виходячи з розрахункової кількості ставок педагогічних працівників, яка визначена на підставі навчального навантаження, розрахункової наповнюваності класів та навчальних планів.

Формула розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1088.

З урахуванням зазначених критеріїв, видатки освітньої субвенції на 2018 рік для бюджету міста Новоград-Волинська розраховані в обсязі 63,7 млн. гривень.

При цьому Порядком та умовами надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України відповідно від 14.01.2015 №6, передбачено, що відповідні місцеві ради мають право додатково понад обсяги субвенції планувати та здійснювати з місцевих бюджетів оплату поточних та капітальних видатків закладів та установ освіти, включаючи погашення бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік в органах казначейства.

Щодо можливих додаткових джерел фінансування витрат, пов'язаних з функціонуванням бюджетних установ, то ними можуть бути понадпланові надходження, спрямування вільного залишку коштів, а також кошти, перерозподілені шляхом скорочення непершочергових та неефективних видатків.

Таким чином, питання виплати заробітної плати працівникам загальноосвітніх навчальних закладів міста Новоград-Волинська має вирішуватися відповідними органами влади міста Новоград-Волинська за рахунок коштів місцевих бюджетів, вказаних коштів та з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Стосовно завершення робіт на об’єктах м. Новоград-Волинська


Відповідно до статті 71 Кодексу на соціально-економічний розвиток регіонів; виконання інвестиційних програм (проектів); будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об'єктів соціально-культурної сфери спрямовуються капітальні видатки бюджету розвитку місцевих бюджетів.

Отже, для проведення вищезазначених робіт мають залучатися, в першу чергу, кошти місцевих бюджетів та з інших джерел, не заборонених законодавством.

Стосовно виділення коштів з державного бюджету повідомляємо, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (далі - Закон) передбачено бюджетні програми:

- за КПКВК 3511210 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» в обсязі 5000,0 млн. грн., її розподіл буде здійснюватися Комісією, до складу якої входять члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету (чисельністю не менше 50 відсотків складу такої Комісії). Міністерство фінансів України на підставі рішення цієї Комісії подає Кабінету Міністрів України для затвердження пропозиції щодо розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (стаття 26 Закону);

- за КПКВК 2761070 «Державний фонд регіонального розвитку» в обсязі 6 000,0 млн. гривень.

Відповідно до статті 24'1 Кодексу та Порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.03.2015 № 196, формування переліків програм і проектів здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної регіональної політики (Мінрегіоном), за пропозиціями обласних держадміністрацій.

Таким чином, порушене питання належить до компетенції Житомирської облдержадміністрації та Мінрегіону і повинно вирішуватись під час відбору проектів, що фінансуватимуться за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, у встановленому порядку».

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua