www.novograd.osp-ua.info

Соціальні історії


Чоловік та дружина – велика сила
(Соціальна історія написана на реальних подіях, імена з етичних міркувань змінені).
 
До Новоград – Волинського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді надійшов телефонний дзвінок від жінки, яка повідомила про сім’ю, в які тривалий час плаче двоє дітей, а мати декілька днів зловживає алкоголем.
 
В ході соціального інспектування даної сім'ї на вимогу відчинити двері ніхто не реагував, дякуючи сусідці Катерині, яка знає сім’ю, на чисельні її прохання, двері відчинила жінка, обличчя якої було припухле, від неї тхнуло алкоголем. Коли комісія зайшла до квартири, то побачила, що в квартирі діти бігали роздягнені та брудні, по квартирі розкидані речі, в повітрі стояв різкий запах перегару. Олена, так звали матір, почала плакати. В розмові повідомила, що посварилася з чоловіком, як вона сказала «кинув її на призволяще з двома дітьми» та поїхав до Києва.
 
З’ясовуючи складні життєві обставини сім'ї, також було встановлено, що старша дитина Кирило не пішов до першого класу, бо батьки не занесла всі необхідні документи до школи, менший хлопчик Віктор майже місяць не ходив до дитячого садка, бо мати запила.
 
Питання життєдіяльності сім'ї, її проблеми, розглянулися на засіданні координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, де сім’ю було взято під соціальний супровід. Під час соціальної роботи з сім’єю, допомогла свекруха Олени, яка запропонувала їй переїхати до себе жити, щоб наглядати за невісткою та дітьми, доки не приїде її син Денис, чоловік Олени.
 
З метою запобігання бездоглядності дітей, фахівцем із соціальної роботи, яка здійснювала соціальний супровід сім'ї, були написані листи до служби в справах дітей та до навчально-виховних закладів, в яких навчалися та виховувалися діти. Згодом вдалося поспілкуватися і з чоловіком, який звинувачував Олену в залежності від алкоголю, відмовлявся їй допомагати та не бажав брати участі в її реабілітації. На питання з чого почалися конфлікти та чому Олена почала зловживати алкоголем, Денис відповідав не охоче, але все ж таки згодом визнав і свою провину, тому що влітку майже кожен день виходили на природу, де не обходилося без оковитої, проте він не здогадувався до яких наслідків це може призвести.
 
Чоловік збагнув свою помилку та почав переконувати Олену, що їй потрібна допомога. Фахівець із соціальної роботи запропонувала курс в реабілітаційному центрі в с. Ярунь Новоград-Волинського р-ну, але Олена не погоджувалася, а згодом, коли Денис поїхав на заробітки до Києва, знову запила. Олену було серйозно попереджено, що вона може бути позбавлена батьківських прав. А мати все ж таки боялася втрати дітей, а разом з ними і чоловіка, тому погодилася на умови Дениса та разом з ним поїхала на кодування від алкозалежності.
 
Сьогодні вона не п’є. Діти відвідують школу і садочок, чоловік продовжує їздити на заробітки. Сподіваємося, що стосунки в сім'ї налагодяться і Олена надасть перевагу дітям та чоловіку, а Денис зрозуміє, що проводити час з дружиною можна і без алкогольних напоїв.
 
 
Фахівець із соціальної роботи
Новоград-Волинського МЦСССДМ
Скиданчук І.Л.


 

Жінка не повинна бути слабкою

    (Соціальна історія написана на реальних подіях, імена з етичних міркувань змінені).
 
 
До Новоград – Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звернулася жінка про допомогу співмешканці її сина, яка зловживає алкоголем та споює її сина, ніде не працює, не доглядає за маленькою дитиною.
 
В ході соціального інспектування даної сім'ї, було встановлено наявність складних життєвих обставин та з’ясовано, що Тетяна, мати дитини, дійсно не працює, отримує виплати, як одинока мати та проживає в будинку співмешканця разам з його матір’ю та меншим братом. На час інспектування Тетяна перебувала в пост алкогольному сп’янінні, на запитання, чому дитина перебуває вдома а не в дитячому садочку, зніяковіла, розхвилювалася, почала виправдовуватися та пообіцяла, що більше такого не повториться. Також було встановлено, що стосунки між співмешканцем Русланом та Тетяною дуже напружені, вони постійно конфліктують, а іноді Руслан підіймає руку на жінку, коли перебуває в алкогольному сп’янінні. Мати Руслана звинувачує Тетяну, що вона сама заслужила такого ставлення до себе. Крім цього, ще й не хоче, щоб Руслан визнав батьківство по відношенню до їх спільної дитини Катрусі.
 
Питання життєдіяльності сім'ї розглядалося на засіданні координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. Сім’ю було взято під соціальний супровід. Фахівець розпочала складну, але вкрай необхідну роботу з сім’єю. В процесі супроводу виникали непорозуміння стосовно виховання дитини Тетяни, зокрема, хто має право її виховувати, якщо Тетяна не визнає батьківство Руслана до дитини Катерини. Працевлаштувавшись, Тетяна переїхала жити окремо, щоб не виникали конфлікти між нею та матір’ю співмешканця, яка зі слів Тетяни, втручалася в їх стосунки. Але Руслан продовжував шукати зустрічі з Тетяною, відбувалися сварки, бійки. Тетяна почала втікати і з нової домівки, бо боялася Руслана, залишала дитину на сторонніх людей, перестала ходити на роботу, займатися вихованням дитини, а головне – почала знову пити.
 
Фахівець із соціальної роботи переконувала Тетяну не «заливати», а вирішувати проблеми, які трапилися в її житті, займатися вихованням дитини, не залишати її на чужих людей. Фактично, фахівець стала для жінки оберегом від її проблем та дороговказом на краще майбутнє. Тетяна повірила фахівцю і зрозуміла, що має підтримку і їй це дуже допомогло.
 
Згодом Тетяна почала знову працювати, дитина Катруся відвідує дитячий садочок. Тепер, коли Тетяна навчилася захищати себе та дитину, вона стала впевненішою в собі і жити по-іншому, вона остаточно відмовилася від спільного проживання з Русланом, не зловживає алкоголем. Впевнені, Тетяна ще знайде свого чоловіка, який зробить її щасливою та стане справжнім батьком для її Катрусі.
 
 
 
Фахівець із соціальної роботи
Новоград-Волинського МЦСССДМ
Скиданчук І.Л.
 
 
 
 
Молодим сім’ям необхідна соціальна підтримка
              
 (Соціальна історія написана на реальних подіях, прізвища та імена змінені)
 
 
Фахівцем із соціальної роботи Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді під час моніторингу сімей в закріпленому мікрорайоні, було виявлено молоду сім'ю , в якій виховуються малолітні діти Оксана та Мирослав. В ході соціального інспектування даної сім'ї, було встановлено наявність складних життєвих обставин та з'ясовано, що в оселі панував повний безлад, речі були розкидані, на столі стояла купа брудного посуду, діти були одягнені неохайно, стояв неприємний запах. В спілкуванні з Софією з’ясувалось, що у ранньому дитинстві у неї не стало матері і відсутній власний позитивний досвід ведення господарства. Софія зі співмешканцем не знає як організовувати життєвий простір для нормального існування.
 
Питання обставин, що склалися в сім'ї було винесено на засідання міської координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, яка діє при міській раді. Сім’ю було поставлено в МЦСССДМ на облік сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та взято під соціальний супровід.
 
В результаті тривалої роботи фахівця у сім’ї поліпшився загальний психо-емоційний стан. Софію та Володимира було навчено плануванню та веденню домашнього господарства, дотриманню санітарно-гігієнічних норм проживання, організації дозвілля через проведення вихідних та святкових днів разом із дітьми. За сприянням фахівця, Мирослава було влаштовано в дитячий навчальний заклад на індивідуальну форму навчання. Друга Оксанка успішно навчається у першому класі. А ще в сім'ї приємна новина – у батьків народилася третя дитина.
 
Завдячуючи правильно організованої та кропіткій роботі фахівця сім’ю було виведено з кризового стану.   
 
 
 
 
     Фахівець із соціальної роботи
     Новоград-Волинського МЦСССД
     Решетник К.М.
                              
 

 

Допомогли адаптуватися
     
(Соціальна історія написана на реальних подіях, прізвище і ім’я змінені)

 
 
До Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від виправної колонії надійшло повідомлення про Сергія, який звільняється з місць позбавлення волі та планує проживати в місті.
               
Працівниками було здійснено соціальне інспектування за вказаною адресою, де було з’ясовано, що там проживає сім’я Сергія - дружина Ольга та син Олександр. Ольга розповіла, що до приїзду Сергія готується, придбала одяг та речі особистої гігієни. В помешканні проживає також мати Ольги, яка є власником житла і не проти повернення Сергія. Сім’ї Ольги було запропоновано звертатись до міського центр соціальних служб для отримання соціальних послуг.
 
Після повернення Сергія з місць позбавлення волі, перед сім’єю повстала велика кількість проблем, які вона самостійно вирішити була неспроможна. Сергій зателефонував фахівцю з соціальної роботи і попросив допомогу.
 
 Питання обставин, що склалися в сім'ї було винесено на засідання міської координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, яка діє при міській раді. Сім’ю було поставлено в МЦСССДМ на облік сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та розпочалася соціальна робота. МЦСССДМ було направлено клопотання на міський центр зайнятості з проханням працевлаштування Сергія. Направлено клопотання на міського голову про виділення матеріальної допомоги. Клопотання в міськрайонне Товариство Червоного Хреста про можливість надання грошової допомоги сім’ї Сергія та у вигляді продуктів харчування. 
 
В результаті роботи фахівця, було влаштовано Сергія на роботу, сім’я отримала матеріальну допомогу та допомогу продуктами харчування, поліпшився психо-емоційний стан членів сім'ї, дружина Ольга теж планує йти працювати продавцем, а сина Олександра готують батьки до першого класу.  
 
Сім’ю було підтримано у важливий період адаптації Сергія до нормального життя. Сьогодні він впевнений у собі, має багато планів, цінує свою сім’ю та не хоче навіть згадувати про своє минуле. 
 
    
     Фахівець із соціальної роботи
     Новоград-Волинського МЦСССД
     Решетник К.М.
 

 

 
 
Дали поштовх до дій

(Соціальна історія написана на реальних подіях, прізвище і ім’я змінені)
 
З метою перевірки наявності складних життєвих обставин сім'ї та використання державної цільової соціальної допомоги, яку отримує одинока матір, було проінспектовано сім’ю Надії, в якій виховується дитина Дмитро.  
В ході соціального інспектування сім'ї було встановлено наявність складних життєвих обставин та з’ясовано, що мати виховує сина сама, не працює та не зареєстрована в міському центрі зайнятості, має скрутне матеріальне становище.
 
Питання обставин, що склалися в сім'ї було винесено на засідання міської координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. Сім’ю було поставлено в МЦСССДМ на облік сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та взято під соціальний супровід з метою сприяння у пошуку роботи. Так як Надія не могла самостійно вирішити ситуацію, що склалася, вона була дуже рада запропонованій їй допомозі з боку міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
 
Для спільної роботи з сім’єю було залучено міський центр зайнятості. В ході соціального супроводу фахівцем із соціальної роботи спільно із спеціалістом міського центру зайнятості надавались поради та рекомендації щодо можливого працевлаштування. Також з матір’ю проводились бесіди щодо планування сімейного бюджету та раціонального використання коштів, самостійного вирішення проблем.
 
На сьогодні Надія працює продавцем в одному із продуктових магазинів міста та завдяки офіційному працевлаштуванню змогла оформити необхідні документи для отримання державної соціальної допомоги, як малозабезпечена сім’я.
 
Родина вдячна фахівцю із соціальної роботи за надану допомогу та підтримку.
 
 
Фахівець із соціальної роботи
Новоград-Волинського МЦСССДМ
Корнійчук А.П.
 
 
 
Допомогли знайти себе

 (Соціальна історія написана на реальних подіях, прізвище і ім’я змінені)
 
До Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді надійшов лист з однієї із шкіл міста, в якому йшлося про учня Максима, який систематично порушує дисципліну, конфліктує з вчителями та однолітками, нерегулярно відвідує заняття.
 
В ході соціального інспектування даної сім'ї, було встановлено наявність складних життєвих обставин та з’ясовано, що мати Галина, виховує Максима сама, так як батьки дитини розлучені. Разом з Галиною та Максимом проживає ще бабуся Ольга. Вдома хлопчик має погані стосунки з мамою та бабусею, не зважає на їх зауваження з приводу своєї поведінки та рівня знань.
 
Питання обставин, що склалися в сім'ї було винесено на засідання міської координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. Сім’ю було поставлено в МЦСССДМ на облік сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та взято під соціальний супровід з метою сприяння у подоланні девіантної поведінки дитини, підвищенні виховного потенціалу сім’ї. В ході здійснення соціального супроводу, Максим не відразу пішов на контакт з фахівцем із соціальної роботи, був мовчазний та стриманий у спілкуванні. Але, завдяки спільній праці фахівця та матері, їм вдалося встановити контакт з дитиною, сім'я почала поступово вирішувати свої проблеми. До роботи з дитиною також була залучена соціальний педагог школи, в якій навчається Максим, що теж дало свої позитивні результати роботи.
В ході соціального супроводу з дитиною Максимом проводилася соціально – профілактична робота щодо запобігання девіантної поведінки, підвищення рівня навчальних досягнень, формування позитивної поведінки. Матері надавались методичні рекомендації щодо ефективних методів виховання, проводились профілактичні бесіди, спрямовані на підвищення виховного потенціалу сім’ї та запобігання виникнення конфліктів між членами родини.
 
На сьогоднішній день ситуація в сім’ї налагодилась, Максим знайшов спільну мову з матір’ю та бабусею, допомагає їм по господарству, прислухається до порад дорослих. Поліпшився психоемоційний мікроклімат в родині. Хлопчик також виправив поведінку в школі, підвищив рівень навчальних досягнень з деяких предметів, більше часу приділяє навчанню. Сім’я задоволена результатом роботи фахівця із соціальної роботи, яка вчасно втрутилася в ситуацію, що склалася, та допомогла у її розв’язанні.
 
Приємно усвідомлювати необхідність роботи, яку проводить міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для громади нашого міста.
 
 
Фахівець із соціальної роботи
Новоград-Волинського МЦСССДМ
Корнійчук А.П.
 
 
Ніколи не пізно змінитися

(Соціальна історія написана на реальних подіях, прізвище і ім’я змінені)
 
Однією із найактуальніших проблем суспільства, на сьогоднішній день, є підліткова злочинність. Діти, не усвідомлюючи відповідальності та наслідків своїх неправомірних діянь, скоюють серйозні правопорушення, в результаті яких приносять багато проблем своїй родині. Новоград-Волинський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді надає соціальні послуги різним категоріям сімей, зокрема і сім’ям, в яких виховуються діти, що мають проблеми з законом.
 
В міському центрі соціальних служб на обліку сімей, які опинились в складних життєвих обставинах перебуває сім’я Людмили, яка одна виховує двох хлопців підліткового віку, Андрія та Миколу. Менший син, Микола, має погані стосунки з матір’ю, не слухає її, через свій нестриманий характер та сумнівних друзів часто потрапляє в неприємні ситуації, одна з яких призвела до того, що хлопець засуджений до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі. Рішенням міської координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах сім’ю Людмили взято в МЦСССДМ під соціальний супровід з метою сприяння у запобіганні вчинення повторної злочинності неповнолітнім. З метою проведення профілактичної роботи з сім’єю та сприянні у запобіганні вчинення повторних правопорушень було залучено до співпраці сектор кримінальної міліції у справах дітей.
 
В ході соціального супроводу з членами родини проводилась робота щодо налагодження психоемоційного мікроклімату в сім’ї, матері надавались методичні рекомендації щодо ефективних методів виховання, проводились профілактичні бесіди, спрямовані на підвищення виховного потенціалу сім’ї. Миколі неодноразово наголошувалось про наслідки та відповідальність за вчинення правопорушень, важливість ведення здорового способу життя, необхідність налагодження відносин з мамою.
 
Зараз Микола став на шлях виправлення, змінив коло спілкування, більше часу проводить з сім’єю, зокрема з старшим братом. Мати радіє виправленню поведінки сина та надіється на краще майбутнє своєї родини.
 
Фахівець із соціальної роботи і надалі продовжує роботу з сім’єю за карткою отримувача соціальних послуг.
 
 
Фахівець із соціальної роботи
Новоград-Волинського МЦСССДМ
Афанасьєва І. М.
 
 

Допомогли знайти компроміс
 
(Соціальна історія написана на реальних подіях, прізвище і ім’я змінені)
 
До Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді надійшов лист з МВ УМВС України в Житомирській обл. з проханням провести профілактичну роботу з сім’єю жінки Оксани, неповнолітня дочка якої пішла з дому та декілька діб не давала про себе знати. 
 
При здійсненні соціального інспектування сім'ї, зі слів матері, з’ясовано, що донька Марина пішла готувати уроки до однокласниці, але додому не повернулася та на її численні дзвінки не відповідала. Оксана звернулася до міліції з заявою про зникнення дитини. Завдяки оперативним діям працівників міліції, Марину, в короткий термін, було повернуто додому. Причиною таких дій неповнолітньої дівчини, був її конфлікт з мамою через те, що вона не дозволяла доньці зустрічатись з хлопцем, який значно старший від неї. Між матір’ю та дитиною не було порозуміння, ні Оксана, ні Марина не хотіли піти на компроміс.
 
Питання обставин, що склалися в сім'ї було винесено на засідання міської координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, де сім’ю було поставлено в МЦСССДМ на облік сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та взято під соціальний супровід з метою сприяння у запобіганні виникнення конфліктів між матір’ю та донькою.
 
В ході соціального супроводу з членами родини проводилась робота щодо налагодження психоемоційного мікроклімату в сім’ї. Матері надавались методичні рекомендації щодо ефективних методів виховання, проводились профілактичні бесіди, спрямовані на підвищення виховного потенціалу сім’ї та запобігання виникнення конфліктів між нею та дочкою. Марині неодноразово роз’яснювалось про важливість ведення здорового способу життя, негативні наслідки раннього вступу в статеві відносини, обов’язковість отримання освіти та необхідність налагодження відносин з мамою.
 
На сьогоднішній день ситуація в сім’ї налагодилась, мати з дочкою віднайшли спільну мову та пішли на компроміс. Оксана відпускає дочку спілкуватися з її друзями, а Марина, в свою чергу, повертається додому не пізніше 22.00. У дівчини покращилися успіхи у навчанні, вона має на меті вступити до вищого навчального закладу.
 
Завдяки роботі фахівця із соціальної роботи, стосунки між матір’ю та дитиною в сім’ї налагодились, що засвідчує необхідність та важливість праці міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
 
 
Фахівець із соціальної роботи
Новоград-Волинського МЦСССДМ
Афанасьєва І. М.
 
 
 
 

 


Щасти тобі, Уляно!
(Соціальна історія написана на реальних подіях, прізвище і ім’я змінені)
 
Фахівцем із соціальної роботи Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді під час моніторингу сімей в закріпленому мікрорайоні, було виявлено сім'ю Уляни , в якій виховується неповнолітня дитина Василько.
 
В ході соціального інспектування даної сім'ї, було встановлено наявність складних життєвих обставин, які були спричинені зловживанням алкоголю матір’ю, її безробіттям та байдужістю до дитини . Такий спосіб життя Уляна вважала прийнятним для себе та не прагнули покращити його.

Питання обставин, що склалися в сім'ї було винесено на засідання міської координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, яка діє при міській раді. Сім’ю було поставлено в МЦСССДМ на облік сімей, які опинились у складних життєвих обставинах з проблемою зловживання алкоголю матір’ю, безробіття матері, та взято під соціальний супровід з метою сприяння у запобіганні алкогольної залежності матері, сприяння у працевлаштуванні матері та підвищенні виховного потенціалу сім’ї .
      
Згідно плану соціального супроводу, спільно з фахівцем із соціальної роботи сім'я вирішувала існуючі проблеми. Для цього членам сім’ї фахівцем надавалися педагогічні, інформаційні послуги для вирішення існуючих проблем, проводилися роз’яснювальні бесіди з матір’ю щодо   шкідливості зловживання алкоголю, його згубного впливу на організм, та наголошувалося на важливості працевлаштування.
      
Поступово мати все рідше і рідше вживала алкогольні та слабоалкогольні напої, за допомогою фахівця влаштувалася на роботу, підвищився виховний потенціал сім’ї. Дитина Василько успішно відвідує загальноосвітню школу, добре навчається, відвідує позакласні заняття.

Мету соціального супроводу було досягнуто, сім’ю знято з супроводу з позитивним результатом. В ході соціального супроводу зауважень та негативних відгуків про роботу фахівця із соціальної роботи від Уляни не було. На даний час мати працює, займається вихованням дитини, в будинку прибрано, продукти харчування в сім’ї наявні. Уляна більше часу почала приділяти собі та своїй зовнішності. Щасти тобі, Уляно!
 
 
Фахівець із соціальної роботи
Новоград-Волинського МЦСССДМ
Ковальчук О.О.
 
 
 
 
Доньки-Матері
 (Соціальна історія написана на реальних подіях, прізвище і ім’я змінені)
 
До Новоград-Волинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надійшло телефонне повідомлення з медичного закладу про те, що каретою швидкої допомоги було доставлено жінку Наталію, 45 років з тілесними ушкодженнями, які, з її слів, вона отримала в результаті сварки зі своєю донькою.
   
Фахівцем із соціальної роботи було відвідано Наталію в лікарні, а після її одужання, проінспектовано дану сім’ю, де з’ясовано, що Наталія проживає разом зі своєю донькою Ганною та двома онуками Артемом і Данилом в одній квартирі.
  
При спілкуванні з Ганною з’ясовано, що вона з матір’ю доволі часто конфліктувала, вчиняла сварки, коли мати не пускала її увечері погуляти, влаштовувала істерики, бійки, говорила їй образливі слова. В ході однієї такої сварки після дня народження молодшого сина Данилка, увечері, коли розійшлися всі гості, Ганна почала вмовляти матір Наталію доглянути її дітей, щоб вона пішла погуляти, мати відмовилася та не дозволила Ганні нікуди йти. У них виникла сварка, в ході якої Ганна нанесла три ножеві поранення матері.
   
Питання обставин, що склалися в сім'ї Ганни було винесено на засідання координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. Сім’ю було поставлено в МЦСССДМ на облік сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та взято під соціальний супровід. Необхідно було вирішити головну проблему – конфлікт між матір’ю та донькою, налагодження позитивного психоемоційного клімату сім'ї та їхніх взаємовідносин, підвищити виховний потенціал сім’ї. Спільно з фахівцем із соціальної роботи сім'я почала вчитися вирішувати існуючі проблеми. Надавалися соціальні послуги, спрямовані на вирішення проблем даної сім’ї, з донькою Ганною не одноразово проводилися бесіди щодо її поведінки. Вже після трьох місяців перебування під соціальним супроводом, почали відбуватися позитивні зміни : стосунки між матір’ю та дочкою покращилися, донька почала прислухатися до думки матері, не створювати конфліктні ситуації з нею, більше приділяти уваги своїм дітям Артему та Данилу та інше.
      
Згідно закінчення терміну дії угоди, мету соціального супроводу було досягнуто, сім
’я була знята з супроводу з позитивним результатом. В ході соціального супроводу зауважень та негативних відгуків про роботу фахівця із соціальної роботи від Ганни та Наталії не було.
    
На сьогоднішній день в сім’ї налагодилися відносини між матір’ю та донькою. Наталія та Ганна краще розуміють одна одну, старший син Артем почав краще навчатися у школі, спостерігаються довірливі стосунки в сім’ї.

Приємно бачити щасливу сім’ю та роботу фахівця, який працює для людей.
 

Фахівець із соціальної роботи
Новоград-Волинського МЦСССД
Ковальчук О.О.
 
 

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua