www.novograd.osp-ua.info

Секретар міської ради

Пономаренко Олена Анатоліївна

Секретар міської ради сьомого скликання з 10 листопада  2015 року

Дата народження: 20.08.1968р.

Освіта: Державний агроекологічний університет м. Житомир, спеціальність «Облік і аудит», кваліфікація «спеціаліст».

Досвід роботи: 1986-1987 рр. старший економіст Попiльнянського РАПО;

1987 р. лаборант Ленінградського інженерного вищого військового училища ім. генерала армії Комаровського;

1999-2002 рр. бухгалтер Новоград-Волинського вузлу поштового зв’язку;

2002-2004 рр. спеціаліст ІІ категорії управління  праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської РДА;

2004-2009 рр. начальник відділу громадян, які  постраждали в наслідок аварії на ЧАЕС, управління  праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської РДА;

2009 рік заступник  начальника управління – начальник відділу грошових виплат та компенсацій  управління праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської міської ради.

Сімейний стан: заміжня
 
Відповідно до розпорядження міського голови від 10.12.15 № 247(о) (зміни від 24.03.16  № 57(о) нова редакція розпорядження міського голови від 27.07.2016 № 173(о)) «Про графіки  особистого прийому громадян у міській  раді та проведення прямих телефонних ліній», особистий прийом громадян секретар міської ради Пономаренко Олена Анатолівна проводить у другий та четвертий четвер місяця з 15:00 до 17:00 години.

Відповідно до розпорядження міського голови Віктора Весельського від 27.12.2017 №399 (к) «Про розподіл обов’язків між  міським головою, секретарем міської    ради,  першим заступником міського голови, заступниками міського голови, заступником міського голови-начальником фінансового управління міської ради і керуючим справами виконавчого комітету   міської   ради»

Секретар міської ради (Пономаренко О.А.)

Секретар міської ради виконує повноваження, передбачені статтею 50 Закону України ,,Про місцеве самоврядування в Україні“.

У випадках, передбачених  частиною шостою статті 46 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, скликає сесію міської ради, веде її засідання та підписує її рішення, повідомляє депутатам,  доводить до відома громади міста повідомлення про час,  місце проведення сесії міської ради та питання, що передбачається внести на розгляд міської ради.

Виконує обов’язки міського голови в частині питань, що стосуються діяльності міської ради, у разі його тимчасової відсутності.

У випадку дострокового припинення повноважень міського голови чи неможливості виконання ним своїх повноважень виконує повноваження міського голови.

Відповідає за:


1.    Організацію, підготовку і проведення пленарних засідань (сесій) міської ради.

2.   Своєчасне доведення рішень міської ради до виконавців і населення, організацію контролю за їх виконанням, оприлюднення проектів рішень міської ради та рішень міської ради.
3.    Координацію діяльності постійних та інших комісій  міської ради, надання їм доручень, сприяння організації виконання їх рекомендацій.
4.    Сприяння депутатам міської ради у здійсненні їх повноважень.
5.    Організацію проведення засідань погоджувальної ради.
6.    Організацію здійснення за дорученням міської ради заходів, пов’язаних з підготовкою і проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування.
7.    Організацію навчання депутатів міської ради.
8.    Підготовку на розгляд міської ради питань щодо регламенту ради.
9.    Налагодження шефських зв’язків з військовими частинами Збройних Сил України.
10.  Надання шефської допомоги військовій частині А3814 та А2925.

Має володіти інформацією про заходи та фактичний стан справ з організації охорони державної таємниці.

Веде особистий прийом громадян та забезпечує на території міста додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян.

Підписує додатки до рішень міської ради.

Координує та контролює діяльність:


1.    Голів постійних комісій міської ради.
2.    Виконавчих органів міської ради щодо підготовки на розгляд міської ради програм соціального-економічного розвитку міста, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування.
3.    Організаційного відділу міської ради.
4.    Відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради.
5.    Відділу ведення Державного реєстру виборців.
6.    Органів самоорганізації населення (в разі утворення).

Є членом координаційної ради Житомирської обласної державної адміністрації щодо надання шефської допомоги військовим.

Очолює та організовує роботу колегіальних органів:


1. Комісії з питань нагородження відзнакою міста Новограда-Волинського орден „Звягель“, присвоєння звання „Почесний громадянин міста Новограда-Волинського“ (рішення 2 сесії міської ради сьомого скликання  від 23.12.15 №27).
2. Комісії з питань поновлення прав реабілітованих (рішення 2 сесії міської ради сьомого скликання від 23.12.15 №28).
3. Координаційної ради з питань шефської допомоги військовій частині      А 3814 та А 2925.
4. Спостережної комісії (рішення виконавчого комітету міської ради від 08.12.10 № 61 зі змінами від 13.09.2017 №528).

За дорученням міського голови або міської ради вирішує інші питання, пов’язані з діяльністю міської ради та її виконавчих органів.

Забезпечує взаємодію міської ради з:


 
      1. Громадсько-політичними організаціями та осередками політичних партій міста.
      2. Військовими частинами, дислокованими на території міста.
      3. Асоціацією міст України та виконавчою дирекцією Асоціації міст України.

 


Надійна людина

Саме так говорить Новоград-Волинський міський голова В.Л.Весельський про секретаря міськради О.А.Пономаренко. Олена Анатоліївна відповідає за організацію роботи постійних комісій, тримає безпосередні контакти з депутатським корпусом.

Приязна, добра, гарна, вона завжди знаходить спільну мову з людьми. До речі, до обрання депутатом міської ради О.А.Пономаренко працювала заступником начальника управління праці та соцзахисту населення. Її людяність, розуміння чужих проблем і намагання допомогти завжди відзначали підопічні соціальної служби.

Галина ПРОНІНА,

обласна громадсько-політична
газета "Житомирщина" від 25 грудня 2015

 

 
 
 
 
 
 
 
Олена Пономаренко: «Вірю в те, що зміни на краще будуть!»


На першому пленарному засіданні першої сесії міської ради сьомого скликання новообрані депутати переважною більшістю обрали  секретарем міської ради Олену Анатоліївну Пономаренко, котра до цього працювала заступником начальника – начальником відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення міської ради. За плечима у неї Ярунський технікум землевпорядкування, який закінчила за спеціальністю «Бухгалтерський облік», та Житомирський агроекологічний університет за спеціальністю «Облік та аудит», робота в закладах місцевого самоврядування райдержадміністрації та, як уже зазначено вище, міської ради. Тож має значний досвід роботи з людьми, прекрасно володіє ситуацією із соціальним станом у Новограді-Волинському, а тому відразу  активно включилась у роботу на новій посаді.

Сьогодні Олена Анатоліївна у  своєму першому інтерв’ю розповідає про власне бачення діяльності новообраної влади міста і плани на найближчу перспективу.

–  Олено Анатоліївно, зараз чимало наших читачів цікавиться першими кроками нової влади. Ви ж віднині – виразник їхніх інтересів на терені цієї влади. Поділіться, будь ласка, своїми планами роботи в цьому напрямку. Водночас і про те, як Ви зробили свій доленосний вибір – стати виразником прагнень новоград-волинців.

–  По-перше, знаю , що це цікавить багатьох, і тому хочу сказати, чому я пішла на вибори. Хто працює у системі соціального захисту населення, добре знає проблеми мешканців міста. Я, зваживши свої сили, вирішила, що можу зробити щось корисне для людей. Тим більше, бачила, як працюють депутати на виборчих округах, у міській раді, і переконалась, що треба кардинально міняти роботу з людьми. Коли вже вирішила балотуватись, поступила ще й пропозиція від міської організації БПП «Солідарність» йти на вибори. Я і так хотіла йти від владної партії, бо знала, що саме за її підтримки балотуватиметься Віктор Леонідович Весельський – людина, яку напрочуд шанують у Новограді-Волинському, котра дуже багато зробила для нашого міста.

До виборчого округу номер одинадцять, де мене й обрали депутатом, входять мешканці вулиці Тимошенка і частин вулиць Житомирська та Рокоссовського  – тобто мікрорайону, де живу і сама із сім’єю. Тут знаю проблемні родини і проблеми людей, котрим буду допомагати усі п’ять років роботи в міській раді. Маю плани роботи у виборчому окрузі, які втілюватиму у життя. Просто зараз поки що тривають установчі дні в міській раді, йде реорганізація усіх гілок системи місцевого самоврядування.  Користуючись нагодою, хочу ще раз висловити усім виборцям мого округу  величезну вдячність за ту довіру, яку надали вони мені, обравши депутатом.

У першу чергу, як уже не раз підкреслював Віктор Леонідович Весельський, ми будемо піднімати статус депутатів  і статус голів постійних комісій. Депутати міської ради у своїй діяльності керуються законами  України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні», а також регламентом Новоград-Волинської міської ради, який ми зараз доповнюємо (його буде опубліковано, розташовано і на сайті міської ради), та положенням «Про роботу постійних комісій міської ради». У  статті другій  Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» говориться: «Депутат місцевої ради – представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого  округу». А далі стверджується, що депутат «… зобов’язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини – виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення у межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування». Ось із цього ми й розпочинаємо свою роботу. 

–  У депутатському корпусі міста  – багато нових людей. І у кожного, звичайно, широке коло обов’язків…

–  Так, і тому вони уже почали вивчати законодавчу базу.  Адже мають діяти у межах законів і правового поля. Кожен депутат віднині працюватиме безпосередньо зі своїми виборцями, які усі свої проблемні питання доноситимуть до міської ради через їхніх обранців.  У депутатів – і справді широке коло обов’язків.  А люди прагнуть змін на краще. Ви всі бачите, яка висока довіра до Віктора Леонідовича, і ми, депутати, не в праві його підвести. Тож усі ми повинні працювати в одному напрямку – захищати права й інтереси виборців, щоб виправдати їхні сподівання. Депутати повинні знати на своєму виборчому окрузі кожне вузьке місце, кожен недолік, аби виправити його, показати, що вони – справжні господарі міста, яким болить те ж, що і людям, за що ратує міський голова.

Віктор Леонідович постійно наголошує, що з людьми повинен у першу чергу безпосередньо  працювати депутат,  який  не має права упустити жодну дрібничку, якщо вона болить людям чи заважає спокійно працювати і жити. Наприклад, якщо у тому чи іншому мікрорайоні погані дороги чи тротуари, незадовільне довезення дітей до школи, є проблемні родини, з якими належить працювати. Ось у  такому дбайливому піклуванні про інтереси людей і полягатимуть нові принципи роботи.

–  Як Ви, Олено Анатоліївно, вважаєте – що потрібно для ефективної роботи депутатів?

–  Шість постійних комісій міської ради, створених на першій сесії демократичним способом, охоплюють усю мережу соціальних питань Новограда-Волинського. І тридцять чотири депутати мають бути активними членами цих комісій. Для того, аби їхня робота була ефективною, депутати мають знати усі проблеми, як кажуть, із середини. Тож ми будемо проводити навчання депутатів у міській раді. Перед ними виступатимуть керівники трудових колективів різних галузей. Планую складати графіки і навчань, і роботи. Абсолютно нормально я ставлюсь до того, що у новому депутатському корпусі є  14 депутатів попереднього скликання, котрі мають певний досвід. А нові депутати, серед яких чимало молодих, креативних людей, патріотів міста, по-своєму бачать виконання намічених завдань. Я готова всіх вислуховувати, усі пропозиції узяти до уваги, щоб разом виконувати нашу спільну мету – покращити життя людей.

Як прийшов у наше місто справжнім господарем Віктор Леонідович Весельський, котрий усе бачить, прагне змінити структуру господарювання  і, натхненний цими ідеями, маючи величезний потенціал керівника  державного рівня, впевнена, змінить практику роботи в кожному колективі, аби  вони діяли ефективно для усієї територіальної громади. Уже для цього намічено побувати на кожному підприємстві, в кожній установі, залучивши у кожну поїздку не тільки заступників міського голови, а й депутата того виборчого округу, де розташоване те чи інше підприємство. Віктор Леонідович вирішив почати об’їзд із дошкільних навчальних закладів, потім – шкіл і т.д.

Відверто скажу, що ті , хто не встигатиме за новими ідеями, змушений буде сходити з дистанції. І так буде. Тільки так ми доб’ємося змін на краще, коли всі і все буде підпорядковано головній меті. А у те, що зміни на краще в житті новоград-волинців стануться, я твердо вірю!
Звіт секретаря Новоград-Волинської міської ради Пономаренко О.А. під час засідання дев’ятої сесії міської ради сьомого скликання (10.11.2016)

На виборах 25 жовтня 2015 року до складу Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання було обрано 34 депутати, які представляють 8 політичних партій: Блок Петра Порошенка «Солідарність», Радикальна Партія Олега Ляшка, Народна Партія, «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Об’єднання «Самопоміч», «Опозиційний блок», Українська Народна Партія, Українське об’єднання патріотів - «УКРОП».

Відповідно до Законів України «Про місцеві вибори» та «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутатів міської ради було визнано 10 листопада 2015 року на першій сесії Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання, на якій більшістю депутатів мене було обрано секретарем міської ради. Також на першій сесії міської ради було обрано 6 постійних комісій:

1) депутатської етики, дотримання законності та охорони прав і свобод громадян;

2) міського бюджету та комунальної власності;
3) житлово-комунального господарства та екології;
4) соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, культури та спорту;
5) економічного розвитку;
6) містобудування, архітектури та земельних відносин.

З метою попереднього розгляду проектів рішень міської ради, схвалення  проекту порядку денного пленарних засідань та інших питань щодо організації роботи ради працює погоджувальна рада, до складу якої входять міський голова, секретар міської ради, голови постійних комісій, депутатських фракцій і груп.

З метою консолідації депутатів міської ради, враховуючи пропозиції деяких керівників політичних партій щодо мінімальної кількості депутатів в депутатських фракціях, створено 7 депутатських фракцій, а саме:  «Солідарність», «Радикальна Партія Олега Ляшка», «Народна Партія», «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Об’єднання «Самопоміч», «Опозиційний блок», «Українська Народна Партія». Також в міській раді створені 2 депутатські групи: депутатська група з питань молодіжної політики  та «Європейське майбутнє».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі-Закон) та функціональних обов’язків відповідаю за:

організацію підготовки сесій міської ради, питань, що вносяться на розгляд ради;
- оприлюднення проектів та рішень ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», своєчасне доведення рішень міської ради до виконавців і населення;
- підготовку на розгляд міської  ради питань щодо Регламенту ради.
Протягом звітного періоду забезпечено підготовку та проведення 8 сесій (в т.ч. 2 позачергові), 11 пленарних засідань міської ради, на яких було прийнято 170 рішень, в тому числі з питань:
-  міського бюджету -  17
- житлово-комунального господарства та комунальної власності - 17
- земельних відносин - 18
-  соціального захисту – 7
- прийняття програм та внесення змін до них - 35
- інші  - 76.

Підготовлено Регламент Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання (далі - Регламент), Положення про постійні комісії міської ради, які відповідно до вимог Закону були затверджені на другій сесії міської ради.

Забезпечено підготовку та внесення на затвердження міською радою наступних нормативно-правових актів: Положення про помічника-консультанта депутата міської ради, Положення про Почесну грамоту Новоград-Волинської міської ради та Подяку міського голови, Порядок запобігання та врегулювання конфлікту інтересів в Новоград-Волинській міській раді та її виконавчому комітеті, Положень про виконавчі органи міської ради.

Ініційовано внесення змін до Положень «Про відзнаку міста Новограда-Волинського орден «Звягель», «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського», «Про надання разової грошової допомоги громадянам».

Відповідно до зазначених рішень:

- встановлено грошову винагороду до Почесної грамоти Новоград-Волинської міської ради в розмірі 500 грн (виплату грошової винагороди в розмірі 100 грн з квітня 2014 року було призупинено);
- затверджено граничну чисельність кандидатів на нагородження (не більше 5 осіб - орден «Звягель» та не більше 2 осіб - «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського»);
- встановлено грошову винагороду до ордену «Звягель»  в розмірі 1000 грн (виплату грошової винагороди в розмірі 300 грн з квітня 2014 року було призупинено);
- збільшено чисельність помічників-консультантів депутата міської ради з 2 до 5;
- збільшено види та розмір разової грошової допомоги громадянам (залежно від виду допомоги від 100 до 500 грн та від 1000 до 5000 грн); у 2016 році виплачено різних видів допомог малозабезпеченим громадянам у зв’язку життєвими обставинами, сім’ям загиблих та учасникам АТО 3254 особам на суму 1871600 грн;
- депутатами міської ради подаються заяви про конфлікт інтересів та шляхи його врегулювання (за звітний період було подано 16 таких заяв).

На виконання вимог законодавства щодо звернень громадян було забезпечено підготовку та внесення на затвердження міської ради рішення «Про внесення змін до Статуту територіальної  громади міста Новограда - Волинського та затвердження Порядку розгляду електронних петицій,  адресованих  Новоград-Волинській міській раді». На виконання зазначеного рішення забезпечено своєчасну державну реєстрацію змін до Статуту територіальної  громади міста та впроваджено на офіційному сайті міської ради подання та розгляд електронних петицій. За звітний період громадянами подано 2 петиції, які не розглядалися у зв’язку з ненабранням необхідних 200 підписів.

Враховуючи вимоги законодавства та Регламенту, забезпечується своєчасне оприлюднення проектів рішень міської ради та прийнятих рішень, протоколів пленарних засідань і узагальнених зауважень, пропозицій постійних комісій до проектів рішень на офіційному сайті міської ради.

Після кожної сесії забезпеченосвоєчасне доведення рішень міської ради до виконавців, голів постійних комісій, також копії рішень надаються фізичним та юридичним особам згідно звернень.

В міській раді забезпечено виконання вимог законодавства щодо поіменних голосувань та впровадження програмно-технологічного комплексу «Віче», завдяки якому починаючи з 5-ї сесії здійснюється електронне відкрите поіменне голосування, що сприяє ефективній роботі депутатів під час пленарних засідань. У зв’язку з цим забезпечено  внесення відповідних змін до Регламенту та оприлюднення результатів поіменних голосувань на офіційному сайті міської ради в день проведення пленарних засідань.

Відповідно до  функціональних обов’язків відповідаю за:

- організацію засідань погоджувальної ради;
- координацію діяльності постійних та інших комісій міської ради, надання їм доручень, сприяння  організації виконання їх рекомендацій;
- сприяння депутатам міської ради у здійсненні їх повноважень;
- організацію навчання депутатів міської ради.

За звітний період за моєї участі було забезпечено проведення 15 засідань погоджувальної ради та 62 засідання постійних комісій міської ради з розгляду питань, які вносились в порядок денний пленарних засідань.

Формується графік засідань комісій, який погоджується з головами комісій, доводиться до відома депутатів електронною поштою та громади через засоби масової інформації. Засідання комісій відбуваються відповідно до графіку або скликаються за необхідності. Забезпечено виконання зауважень та пропозицій постійних комісій та погоджувальної ради, висловлених під час підготовки та проведення сесій міської ради. Підготовлено та внесено на розгляд міської ради 3 проекти рішень про результати розгляду 51 зауваження та пропозиції.

Після всебічного та конструктивного обговорення питань та з метою подальшого успішного розвитку усіх сфер життєдіяльності нашого міста, задоволення потреб територіальної громади депутатами були прийняті такі важливі рішення як: Програма соціально-економічного розвитку міста на 2016 рік, Міський бюджет на 2016 рік, Міська програма забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання на 2016-2019 роки, Міська програма щодо соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО на 2016 рік, Міська комплексна цільова програма «Електронне місто», Програма розвитку освіти міста на 2016-2020 роки та рішення щодо надання земельної ділянки в оренду для будівництва біогазової станції.

З метою забезпечення ефективності виконання депутатами своїх повноважень перед громадою міста мною було ініційовано внесення на розгляд міської ради та прийнято рішення «Про закріплення за територіальними виборчими округами міста Новограда-Волинського депутатів міської ради, обраних в багатомандатному виборчому окрузі»; сформовано відповідно до поданих депутатами пропозицій та затверджено графіки прийому виборців у виборчих округах та в громадській приймальні №1 в приміщенні Будинку рад.  Під час виїзних прийомів міського голови практикується залучення депутатів відповідного виборчого округу та голів постійних комісій.

Для сприяння  виконання депутатами своїх повноважень організаційним відділом міської ради, який мені підпорядкований, постійно надається депутатам міської ради консультативна та методична допомога. З цією метою виготовлено та роздано депутатам брошуру «Збірник нормативно-правових актів Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання», розроблено Пам’ятку депутату щодо звіту про свою роботу перед виборцями. Окрім того, з метою оперативного інформування про скликання сесій, засідання погоджувальної ради та постійних комісій, ознайомлення з відповідними документами, проектами рішень міської ради депутати мають можливість ознайомитись через електронну пошту.

Відповідно до Положення про помічника-консультанта депутата міської ради згідно звернень депутатів забезпечено оформлення та видачу 33 посвідчень.

Впродовж звітного періоду депутатами міської ради було подано 13 депутатських запитів та 156 депутатських звернень, з яких 37 знаходяться на виконанні. Депутатські запити були внесені на розгляд міської ради, по яких було прийнято рішення  (11 підтримано, 2 відхилено).

Крім того, депутатським корпусом були ініційовані звернення до керівництва Верховної Ради та Уряду України: щодо питання компенсації витрат за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за пільговий проїзд окремих категорій громадян (прийняте на 1 пленарному засіданні 4 сесії міської ради сьомого скликання 07.04.2016); щодо забруднення річки Случ (прийняте на 2 пленарному засіданні 4 сесії міської ради сьомого скликання 21.04.2016);про перегляд ухвалених рішень щодо зростання вартості газу і тарифів на теплопостачання (прийняте на 5 сесії міської ради сьомого скликання 09.06.2016).

З метою участі депутатів у формуванні Програми соціально-економічного розвитку міста на 2017 рік були направлені відповідні листи, на які депутатами надано пропозиції по відповідних округах. Всі вони опрацьовані та будуть розглянуті на десятій сесії міської ради.

За звітний період проведено 5 навчань депутатів міської ради, на яких депутатів було ознайомлено з нормами Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про запобігання корупції», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», у сфері соціального захисту населення, земельних відносин, надання безоплатної вторинної правової допомоги та ін. Зауважу, що депутати міської ради в навчаннях не беруть активну участь (присутні менше половини). 

З метою вивчення досвіду роботи інших місцевих рад, підприємств та установ відповідної галузі було організовано робочі поїздки за участю депутатів міської ради до міст Вінниця та Рівне, смт Рокитне. 

Відповідно до  функціональних обов’язків:
- веду особистий прийом громадян;
- очолюю комісії з питань нагородження відзнакою міста орден «Звягель», присвоєння звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» та з питань поновлення прав реабілітованих;

Згідно рішення міської ради очолюю комісію по супроводженню проекту будівництва біогазової станції.   

Постійно проводжу прийом громадян з різних питань, надаючи консультативну та практичну допомогу. За звітний період особисто прийнято 23 особи. Також щоп’ятниці беру участь в особистому прийомі громадян  міським головою,  на якому за звітний період було  розглянуто 977 звернень.

Комісією з питань нагородження відзнакою міста орден «Звягель», присвоєння звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» було розглянуто документи на нагородження 6 кандидатів. Рішенням міської ради орденом «Звягель» було нагороджено 5 осіб та присвоєно звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» 1 особі.
Шановні колеги!
Вже минув рік з дня обрання нас депутатами міської ради сьомого скликання.Чимало нинішніх депутатів були у складі ради попереднього скликання, але для більшості - це перше скликання. В раді ми представляємо вісім політичних сил і кожен з нас намагається робити корисні справи для громади нашого міста. У 2016 році зроблено не мало, я не буду перераховувати що саме ми спільними зусиллями зробили в місті. Але попереду у нас ще багато  невирішених проблем, багато плані і задумів.

Тому сподіваюсь на нашу з  вами подальшу злагоджену роботу незалежно від партійної приналежності, адже у відкритому і відвертому діалозі ми можемо успішно вирішувати питання задля розвитку нашого міста.

Дякую кожному з вас за розуміння, підтримку і співпрацю. Готова і надалі до конструктивної співпраці з кожною політичною силою і з кожним з вас окремо. Всім вам дякую!

Звіт секретаря Новоград-Волинської міської ради Пономаренко О.А. (10.11.2017)
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі-Закон) та функціональних обов’язків, затверджених згідно розпорядження міського голови від 28.12.2016 №380 (к), відповідаю за:

-  організацію підготовки та проведення сесій міської ради, питань, що вносяться на розгляд ради;

- оприлюднення проектів та рішень ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», своєчасне доведення рішень міської ради до виконавців і населення;

- підготовку на розгляд міської  ради питань щодо Регламенту ради.

Протягом звітного періоду мною забезпечено підготовку до проведення 9 сесій (в т.ч. 2 позачергові), 9 пленарних засідань міської ради, на яких було прийнято 200 рішень, в тому числі з питань:

-  міського бюджету -  26
- житлово-комунального господарства та комунальної власності - 33
- земельних відносин - 34
-  соціального захисту – 3
- прийняття програм та внесення змін до них - 44
- інші  - 94.

Враховуючи вимоги законодавства та Регламенту, забезпечую своєчасне оприлюднення проектів рішень міської ради та прийнятих рішень, протоколів пленарних засідань і узагальнених зауважень, пропозицій постійних комісій до проектів рішень на офіційному сайті міської ради.

Після кожної сесії забезпечуюсвоєчасне доведення рішень міської ради до виконавців, голів постійних комісій, також копії рішень надаються фізичним та юридичним особам згідно звернень.

З метою удосконалення діяльності депутатських фракцій і груп міської ради забезпечено внесення змін до Регламенту Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання  згідно рішення міської ради від 21.09.2017 №367.

Відповідно до  функціональних обов’язків відповідаю за:
- організацію засідань погоджувальної ради;
- координацію діяльності постійних та інших комісій міської ради, надання їм доручень, сприяння  організації виконання їх рекомендацій;
- сприяння депутатам міської ради у здійсненні їх повноважень;

За звітний період мною було забезпечено проведення 18 засідань погоджувальної ради та 65 засідань постійних комісій міської ради з розгляду питань, які вносились в порядок денний пленарних засідань.

Контролюю формування графіку засідань постійних комісій, який погоджується з головами комісій, доводиться до відома депутатів електронною поштою та громади через засоби масової інформації. Засідання комісій відбуваються відповідно до графіку або скликаються за необхідності. Забезпечено виконання зауважень та пропозицій постійних комісій, погоджувальної ради, депутатів міської ради, висловлених під час підготовки та проведення сесій міської ради. Підготовлено та внесено на розгляд міської ради інформації про результати розгляду ста зауважень та пропозицій депутатів міської ради.

Після всебічного та конструктивного обговорення питань та з метою подальшого успішного розвитку усіх сфер життєдіяльності нашого міста, задоволення потреб територіальної громади депутатами були прийняті такі важливі рішення як:

- «Програма соціально-економічного розвитку міста Новограда-Волинського на 2017 рік», «Про міський бюджет на 2017 рік»;

- «Про спрямування вільних залишків коштів загального фонду міського бюджету у 2017 році депутатами міської ради на потреби виборчих округів»;

- «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад» та інші.

Для сприяння  виконання депутатами своїх повноважень організаційним відділом міської ради, який мені підпорядкований, постійно надається депутатам міської ради консультативна та методична допомога. З цією метою виготовлено та роздано депутатам брошуру «Збірник нормативно-правових актів Новоград-Волинської міської ради сьомого скликання», розроблено Пам’ятку депутату щодо звіту про свою роботу перед виборцями. Окрім того, з метою оперативного інформування про скликання сесій, засідання погоджувальної ради та постійних комісій, ознайомлення з відповідними документами, проектами рішень міської ради депутати мають можливість ознайомитись через електронну пошту.

Відповідно до Положення про помічника-консультанта депутата міської ради згідно звернень депутатів забезпечено оформлення та видачу 41 посвідчення, в т.ч. – 5 у 2017 році.

Впродовж звітного періоду депутатами міської ради було подано 3 депутатських запити та 115 депутатських звернень, з яких 31 знаходиться на виконанні. Депутатські запити були внесені на розгляд міської ради, по яких було прийнято відповідні рішення.

Крім того, депутатським корпусом були ініційовані звернення до керівництва Верховної Ради та Уряду України:

щодо визнання тимчасової окупації території України Російською Федерацією (прийняте на пленарному засіданні 11 сесії міської ради сьомого скликання 23.02.2017);

щодо недопущення прийняття рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, про встановлення тарифів на  послуги транспортування та розподілу природного газу (прийняте на пленарному засіданні 12 сесії міської ради сьомого скликання 20.04.2017); 

про підтримку законопроектів №5561 та №5562 щодо формування цивілізованого ринку вживаних автомобілів, щодо екологічного стану річки Случ;

щодо  вшанування пам’яті жертв трагедії вірменського народу (прийняті на пленарному засіданні 13 сесії міської ради сьомого скликання 22.06.2017).

З метою всебічного опрацювання питань стосовно  міського бюджету  до підготовки проектів відповідних рішень постійно залучаються голови постійних комісій міської ради за участю міського голови, секретаря міської ради, заступників міського голови та  головних розпорядників коштів.

Депутати міської ради та голови постійних комісій міської ради постійно залучалися до опрацювання та вирішення проблемних питань у відповідних галузях життєдіяльності міста, зокрема щодо:

-   функціонування стадіону «Авангард» та міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»;
-   реконструкції міського парку культури і відпочинку;
-   функціонування спортивної зали з вільної боротьби на вул.Чехова, 5;
-    прийняття ставок по місцевих податках і зборах;
-    організації харчування в загальноосвітніх навчальних закладах міста (робоча поїздка в м.Шепетівку; засідання круглого столу);
-   будівництва «Прозорого соціального офісу», муніципального житла, побудинкового обліку води (поїздка  до м.Вінниці).

З метою обговорення та вирішення проблемних питань у виборчих округах та в місті в цілому було проведено 21 зустріч з депутатськими фракціями міської ради та позафракційними депутатами, в тому числі за участю заступників міського голови та головних розпорядників коштів. За результатами робочих зустрічей  головним розпорядникам коштів було дано 63 доручення.

З метою виконання рішення міської ради «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад»  спільно з депутатами міської ради було організовано зустрічі з депутатами та громадськістю суміжних територіальних громад Новороманівської, Наталівської та Суслівської сільських рад.

Спільно з депутатами міської ради здійснювались виїздні обстеження об’єктів комунальної власності міської ради (котельнікомунального підприємства «Новоград-Волинськтеплокомуненерго», заклади освіти, культури, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту, міські дороги), полігону ТПВ,  та інших об’єктів.

Відповідно до  функціональних обов’язків:
- веду особистий прийом громадян;
- очолюю комісії з питань нагородження відзнакою міста орден «Звягель», присвоєння звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» та з питань поновлення прав реабілітованих;
-  є співголовоюкомісії виконавчого комітету міської ради з окремих питань управління комунальним майном та комісії з питань надання в оренду майна комунальної власності;
- відповідаю за  організацію надання шефської допомоги військовій частині А  3814.

Постійно проводжу прийом громадян з різних питань в приміщенні міської ради та у виборчому окрузі, надаючи консультативну та практичну допомогу. Також щоп’ятниці беру участь в особистому прийомі громадян  міським головою,  на якому за звітний період було  розглянуто 336 звернень.

Комісією з питань нагородження відзнакою міста орден «Звягель», присвоєння звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» було розглянуто документи на нагородження 7 кандидатів. Рішенням міської ради орденом «Звягель» було нагороджено 5 осіб та присвоєно звання «Почесний громадянин міста Новограда-Волинського» 2 особам.

За звітний період проведено 25  засідань комісії з питань надання в оренду майна комунальної власності територіальної громади міста за конкурсом та 14 засідань комісії виконавчого  комітету  міської ради з окремих питань управління комунальним  майном.

Згідно рішення міської ради було прийнято Програму шефської допомоги військовій частині А 3814 Збройних Сил України, яка розташована на території міста Новограда - Волинського на 2016 –2017 роки. За час дії Програми  відповідальними за її виконання установами забезпечувалось здійснення відповідних заходів. З міського бюджету військовій частині А3814 у 2017 році було виділено кошти в сумі 280000 тис. грн. 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2008
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, Київ, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28(27), e-mail: editor@osp.com.ua