28 червня з нагоди відзначення державного свята України – 19-ї річниці Дня Конституції, біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся урочистий мітинг за участю міської та районної влади, представників політичних партій, громадських об’єднань та громадськості міста.
Після покладання квітів до пам’ятника видатного діяча українського державотворення, перед присутніми з вітальними словами виступили секретар міської ради Сергій Лавренюк, заступник голови районної державної адміністрації Наталія Даниленко та депутат обласної ради Юрій Тарасюк.
У своєму виступі Сергій Іванович зазначив: „Вже 19 років наша держава живе за своєю Конституцією. Для історії – не так вже й багато. Але своїм корінням Основний український Закон значно старший. Його глибина – у мудрості предків, у пам’яті століть, в утвердженні української нації. Україна знає трьохсотрічну історію творення Конституції. Першу написав Пилип Орлик ще у 1710 році, потім була Конституція Центральної Ради, чотири Конституції під час радянської влади. І тільки 19 років тому, 28 червня 1996 року Україна отримала свою, незалежну Конституцію. Прийняття Основного Закону ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі. Конституція України 1996 року дала поштовх для продуктивного розвитку усіх галузей національного законодавства та сфер суспільного життя. Конституція наголошує на абсолютній цінності людини, її життя і здоров'я, честі й гідності, недоторканності та безпеки. Основний Закон є визначальним чинником забезпечення державного суверенітету України, консолідації суспільства, створення належних умов для самореалізації особистості. Конституцію потрібно поважати і виконувати, оскільки це нормативний акт найвищої юридичної сили в державі. Українці змогли за ці 19 років усвідомити велике значення кожної статті, навчилися користуватися правами, якими наділила нас українська Конституція, використовувати її норми для захисту своїх інтересів. За Конституцією в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування як реальна можливість територіальної громади міста самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах чинного законодавства. Тому злагоджена робота органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості має спрямовуватися на те, щоб конституційно закріплені демократичні засади були надійним підґрунтям для створення в місті конкурентоспроможної економіки та зростання добробуту населення жителів Новограда-Волинського.“
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради
|