Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
16.10.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 15.10.2019 року

Докладніше...
09.10.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 07.10.2019 року

Докладніше...
Результатами лабораторних досліджень води з джерел міста
02.10.2019

Новоград-Волинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  повідомляє,  що  за  результатами лабораторних досліджень наданих ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» 01.10.2019   вода питна не відповідає вимогам  ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» затвердженого наказом МОЗ України від 12.05.2010р.

Докладніше...
Результати лабораторних досліджень води в бюветах міста
02.10.2019

Новоград-Волинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  повідомляє, що за  результатами лабораторних досліджень наданих ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» 26.09.2019 вода питна не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» затвердженого наказом МОЗ України від 12.05.2010р.

 

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Всесвітній день пам’яті жертв СНІДу
14.05.2015

                                                  «Виклик залишається надзвичайно грізним, для декого
                                                        навіть нездоланним. Підступний  за своєю природою вірус
                                                            діє так, що вражає чоловіків і жінок у розвитку їхніх сил –
                                                             у віці від 15 до 40 років. Він забирає у дітей батьків,
                 а у суспільства активних громадян»
                                                                                                                           (Даглас Гарднер)
Третя неділя травня вже традиційно відзначається як День памяті померлих від СНІДу. Вперше Всесвітній день памяті від СНІДу було відзначено ще в 1983 році в Сан-Франциско (США). На той час у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків доти невідомої хвороби. Організаторами акції стали люди, які пережили біль втрати рідних, близьких, друзів, яких особливо торкнулася трагедія, пов’язана з ВІЛ/СНІДом. Відтоді щороку в травні відзначають цей день, щоб ушанувати пам'ять уже десятків мільйонів померлих від СНІДу, підтримати людей, які живуть з ВІЛ, їх друзів та близьких, привернути увагу суспільства до проблем розповсюдження епідемії, дискримінації та порушення прав ВІЛ-інфікованих.

Ставлення людей та суспільства в цілому до цієї теми змінилося завдяки тому, що сьогодні відомі шляхи передачі вірусу, минули панічний страх та безпорадність перед новою, досі невідомою хворобою, спричинені незнанням. Стало відомо, що інфікування, ВІЛ не є ризиком, що характерний для якихось певних категорій населення, що дана проблема може торкнутися кожного із нас, бо ми живемо всуспільстві невід’ємно юреальністю якого стала проблема ВІЛ/СНІДу.

Сьогодні за темпами поширення цієї патології наша держава посідає одне з перших місць в Європі. В Україні станом на 1 січня 2015року офіційно зареєстровано 265 443 ВІЛ-інфікованих громадян України. Інші фахівці вважають, що реальна цифра куди більша у південних і східних регіонах, кількість ВІЛ- інфікованих може сягати 7-8% від загальної кількості населення.

Аналіз офіційних даних щодо поширення ВІЛ-інфекції свідчить, що епідемія триває з тенденцією до подальшого зростання в усіх регіонах України, але поширення по країні нерівномірне. Найбільше ВІЛ – інфікованих в Дніпропетровській, Одеській та Донецькій областях.

Житомирська область відноситься до регіонів з середніми темпами поширення ВІЛ-інфекції. Не обминула ця проблема і Новоград-Волинський район. В Новоград-Волинському районі в період з 1995 року по 01.05.2015 року зареєстровано 536 ВІЛ- інфікованих. Діагностовано СНІД -199 чоловік, померло від СНІДу за цей період -109 чоловік. Більшість ВІЛ – інфікованих це молоді люди від 20 до 40 років.

Про проблему ВІЛ/СНІДу має знати кожна людина. Щоб не стати ВІЛ – інфікованим необхідно знати, як уберегтися від зараження цим вірусом.

Основні шляхи передачі ВІЛ-інфекції:

- під час статевого контакту сперма або вагінальні виділення інфікованої людини потрапляють на слизову оболонку статевих органів, ротової порожнини або прямої кишки, через які вірус проникає у кров іншої людини;

- у разі порушення цілісності шкірних покривів гострим предметом (зокрема голкою, бритвою або інструментів для нанесення татуювань, якими перед цим користувалася інфікована людина і її кров залишилася на ньому, а також при переливанні крові яка містить ВІЛ.

- від інфікованої матері під час вагітності, пологів або під час годування груддю.

Вірус імунодефіциту не передається при:

-спільному користуванні верхнім одягом з людиною, яка інфікована ВІЛ;

-рукостисканні;

-користуванні загальним туалетом, плаванні в басейні;

-контакті у транспорті;

-чханні та кашлі;

-обіймах та поцілунках;

-спільному користуванні: губкою, милом, рушником, дверима ручки;

-укусах комарів та інших комах.

Щоб вберегти себе від інфікування ВІЛ, необхідно:

- уникати спільного користування з іншими людьми медичними та косметичними інструментами колючого або ріжучого характеру;

- бути розбірливими у сексуальних контактах, та у будь – якому випадку використовувати презервативи;

- якщо Ви наркозалежна людина, то для введення наркотиків використовуйте одноразові шприци та голки.

Якщо у своїй поведінці Ви наражалися на ризик інфікування – пройдіть тестування на ВІЛ. Тест дозволяє виявити вірус в організмі вже через 3 місяці з моменту інфікування. Виявлення вчасно ВІЛ-інфекції в організмі людини вже не звучить, як вирок. Сьогодні в Україні є доступне специфічне лікування ВІЛ-інфекції, яке якісно покращує та продовжує життя інфікованої людини.

Крім того слід пам’ятати, що якщо ти ВІЛ –інфікований – ти не самотній. Необхідно приєднатися до групи ВІЛ – позитивних людей, користуючись асоціаціями, центрами. У жодному разі ВІЛ не може стати перешкодою при прийомі на роботу або стати причиною припинення трудової діяльності. ВІЛ може торкнутися кожного, тому важливо надати ВІЛ – інфікованим психологічну підтримку. ВІЛ- позитивна людина має право вести особисте життя, мати друзів, одержувати інформацію і освіту.

Людина має право жити.

ДІДИК Ірина Миколаївна,
лікар-інфекціоніст Новоград-Волинського міськрайТМО
 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
До уваги! Буде проводитися планове хлорування - промивка водопровідної мережі міста
16.10.2019

Комунальне підприємство міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» повідомляє, що з 19 по 21 жовтня буде проводитися планове хлорування - промивка водопровідної мережі міста: 

Докладніше...
Збройні Сили України запрошують чоловіків віком до 60 років на військову службу за контрактом
16.10.2019

Збройні Сили України запрошують чоловіків віком до 60 років на військову службу за контрактом до військових частин Новоград-Волинського гарнізону, частин ДШВ (А0281, А1910), 72 окремої механізованої бригади, військової частини А1815 (смт. Гончарівськ).

Докладніше...
Проект порядку денного пленарного засідання позачергової тридцять п’ятої сесії міської ради сьомого скликання (17.10.2019)
15.10.2019

17 жовтня 2019 року о 09:00 годині у приміщенні великої зали Будинку рад (вул. Шевченка, 16) відбудеться позачергова тридцять п’ята сесія міської ради сьомого скликання.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa