Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
20.11.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 18.11.2019 року

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання
19.11.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 14.11.2019 по 19.11.2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів  за адресою м. Новоград-Волинський, вул. Н. Оржевської, 8, встановлено:

Докладніше...
14.11.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради

Докладніше...
Результати вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання на території Новограда-Волинського
14.11.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ  України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, 

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Місця масових поховань періоду Великої Вітчизняної війни на території міста Новограда-Волинського
06.05.2015
Велика Вітчизняна війна між Радянським Союзом і нацистською Німеччиною є найвизначнішою історичною подією ХХ ст. Військові дії продовжувалися 1418 днів. Людські втрати СРСР склали 6,8 млн. військовослужбовців  «вбитими, загиблими від ран, у полоні, від хвороб, нещасних випадків та страчених за приговорами трибуналів» та 4,4 млн. військовослужбовців, які потрапили в полон та пропали безвісті. Загальні демографічні втрати, які включають загибле мирне населення – 26,6 млн. осіб.  

Не обійшла стороною війна і Новоград-Волинський. Протягом тимчасової нацистської окупації на території міста загинуло в концтаборі, розстріляно, страчено понад 40 тисяч осіб військовополонених та мирного населення міста та району.

Масові поховання, які зберігаються на території міста як пам’ятки історії, – це військове кладовище і братські могили радянських воїнів, військовополонених та жертв нацизму.

Загальна кількість поховань на військовому кладовищі складає 895, з них 558 воїнів загинуло при обороні міста в липні 1941 року, при визволенні міста в січні 1944 року та від ран в шпиталях. Решта поховань на військовому кладовищі – 337 є місцями поховання військовослужбовців, які померли в післявоєнний період. На другому міському кладовищі (колишньому Ржатківському) поховано 126 воїнів, які загинули під час оборони міста в 1941 році та померли від ран в шпиталях протягом 1944 року. Поряд, на вул. Макаренка є місце поховання, на якому поховано 73 воїни – визволителі міста, 17 загиблих від ран та 3 поховання 1941 року. В братській могилі в районі Смолки поховано 11 воїнів – визволителів.   

Найбільший «урожай» жертв нацистського режиму зібрав розташований на території міського парку культури і відпочинку, загальноосвітніх шкіл № 2 і 5 концентраційний табір для радянських військовополонених. За оцінками комісії з питань дослідження злодіянь нацистських загарбників в двох братських могилах поховано 25-30 тисяч військовополонених, які загинули від голоду, інфекційних хвороб, звірячих медичних експериментів та щоденних розстрілів.

Братські могили жертв нацизму – це місця розстрілу євреїв, військовополонених та партійних активістів із сіл району. Одна з таких могил розташована біля фабрики «Жако» (за оцінкою комісії з питань дослідження злодіянь нацистських загарбників тут поховано близько 3200 осіб), друга – в Парку Перемоги біля Будинку офіцерів (близько 800 жителів міста – євреїв, в основному жінок і дітей). Дві могили майже поряд одна до одної – на вулиці Чехова: одна в виробничій зоні колишнього ремонтно-транспортного підприємства (800 військовополонених та євреїв), друга біля наркодиспансеру (близько 200 жителів міста). Ще дві могили на вул. Волі: одна з них поблизу колишньої в’язниці, на території якої та навкруги неї протягом всього періоду нацистської окупації проводились масові розстріли, внаслідок яких обірвалося життя майже 7200 людей; друга – на території КЕЧ, в якій поховано більше 300 осіб, в тому числі розстріляні члени сімей підпільників.

Також не слід забувати, що протягом 1944-1945 років в місті тимчасово базувалися більше десяти пересувних шпиталів. Воїнів, померлих від ран в цих шпиталях, в той період ховали на території парку культури і відпочинку (на цьому місці нині залишилися могили генерал-майора Панкратова Й.М. та підпільників Коваля М.П. і М’якишева К.П., решта поховань в 1950-60-ті роки перенесена на військове кладовище) та на території нинішнього скверу Слави (також перенесені на військове кладовище).

За період окупації господарству міста та району були нанесені збитки в сумі 215 млн. крб. у довоєнних цінах. Не можна забувати й те, що 15 населених пунктів району було спалено та те, що за період окупації 1753 юнаків та дівчат з міста було відправлено на роботу до Німеччини, досі невідома доля 407 з них.

9 травня 2015 року відзначатиметься 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Перемоги, на олтар якої покладено чимало життів, в тому числі й новоград-волинців. Ця дата навіки вписана в літопис історії світу, де не було битви жорстокішої, ніж Велика Вітчизняна війна, і не було подвигу значніше, ніж подвиг народу, що захистив Батьківщину від ворога і врятував світ від нацизму.

Є.Ващук
інженер відділу культури міської ради

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Відбудеться засідання тендерного комітету з визначення виконавця по об’єкту: «Поточний ремонт внутрішньоквартального проїзду на вул. Декабристів, буд. №17, вул. Чехова, буд.№10»
22.11.2019

Тендерний комітет управління ЖКГЕ та КВ Новоград-Волинської міської ради повідомляє, що 25.11.2019 року о 09:50 год. (вул. Шевченка, 16, другий  поверх, кабінет № 43) відбудеться засідання тендерного комітету, на якому буде визначено виконавця по слідуючому об’єкту:

Докладніше...
Відбудеться засідання тендерного комітету з визначення виконавця по об’єкту: «Поточний ремонт дорожнього покриття вул. Коцюбинського від буд.№12 до буд.№40»
22.11.2019

Тендерний комітет управління ЖКГЕ та КВ Новоград-Волинської міської ради повідомляє, що 25.11.2019 року о 09:40 год. (вул. Шевченка, 16, другий  поверх, кабінет № 43) відбудеться засідання тендерного комітету, на якому буде визначено виконавця по слідуючому об’єкту:

Докладніше...
Відбудеться засідання тендерного комітету з визначення виконавця по об’єкту: «Будівництво вуличної мережі водопостачання на вул. Пилипа Орлика та пров. Пилипа Орлика»
22.11.2019

Тендерний комітет управління ЖКГЕ та КВ Новоград-Волинської міської ради повідомляє, що 25.11.2019 року о 09:30 год. (вул. Шевченка, 16, другий  поверх, кабінет № 43) відбудеться засідання тендерного комітету, на якому буде визначено виконавця по слідуючому об’єкту:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa