Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
17.09.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради

Докладніше...
17.09.2019

Оновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМООновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО»

 
Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Надання спеціальної освіти школами естетичного виховання (музичними, художніми, хореографічними, театральними, хоровими, мистецькими)

 

Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Інші заходи в галузі культури і мистецтва)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Зустріч з волонтерами Новоград-Волинського медичного коледжу
01.12.2014

1 грудня 2014 року у Міжнародний день боротьби із СНІДом у нашій школі проходила інформаційна хвилина на тему «СНІД стосується кожного». Перед учнями 8-11 класів виступили студенти-першокурсники місцевого медичного коледжу – Марія Грецюк, Яна Саксіна,Ольга Брежнєва, Тетяна Войненко, Саша Салтикова та Ольга Литвинчук.

Наразі для України (і для всього світу) проблема ВІЛ і СНІД   стала дуже серйозною! Україна – найураженіша в Європі. У нашій країні зафіксований найвищий відсоток інфікування ВІЛ серед молоді 15 – 24 років.

Під час зустрічі із студентами-медиками застерегли дітей від ризикованої поведінки. Адже   можливість інфікування безпосередньо пов’язана з– вживанням наркотиків і небезпечним сексом. І не лише в Україні, але і у всьому світі стрімко зростає кількість ВІЛ–інфікованих і хворих на СНІД. Вірус імунодефіциту людини – це вірус, який розвивається та розмножується тільки в людському організмі. ВІЛ може діяти убудь-яких клітинах організму, але його найбільша концентрація спостерігається у клітинах імунної системи. Саме їх ушкоджує цей вірус.

Синдром набутого імунодефіциту – це хвороба імунної системи. Тобто, СНІД розвивається як кінцева стадія хвороби в організмі ВІЛ-інфікованої людини.

Школярі дізналися про шляхи передавання ВІЛ від однієї людини до іншої – ін’єкційний, статевийта від інфікованої матери до дитини.

Високу концентрацію ВІЛ мають лише чотири біологічні рідини людського організму – кровта її похідні (лімфа та спинномозкова рідина), сперма, вагінальні виділення, грудне молоко.

Дуже низьку концентрацію ВІЛ можуть містити інші біологічні рідини, як-от сльози, сеча,піт, але інфікування через ці рідини неможливе. Услині концентрація ВІЛ у 10 000 разів нижче, ніж у крові, тому для зараження потрібна у 10 000 разівбільша кількість слини.

Коли вірус потрапляє в організм, імунна система починає виробляти в імунних клітинах специфічні білки – антитіла, які борються з вірусом.Наявність антитіл у крові людини свідчить про те, що в організм потрапила інфекція. Коли аналіз крові показує наявність антитіл до ВІЛ, це означає,що людина інфікована ВІЛ. Але до цього з моменту проникнення ВІЛ в організм минає від 2 тижнів до 3 – 6 місяців, протягом яких організм продукує достатню кількість антитіл, аби їх уже можна було виявити. У цей період (його називають «вікно») вірус неможливо виявити в організмі, оскільки він ще не накопичився у достатній кількості. Тому людям, яких перевіряють на ВІЛ, рекомендують повторити аналіз через три місяці. ВІЛ–інфіковані протягом тривалого часу можуть виглядати і почуватися здоровими. Відразу після інфікування можна спостерігати симптоми,що нагадують гостре респіраторне захворювання або застуду. Потім настає прихований період, коли вірус себе не виявляє. Він може тривати роками. Весь цей час ВІЛ–інфікована людина почувається добре. Вона може не підозрювати, що ВІЛ–інфікований та інфікувати інших. З часом імунна система все слабшає, і організму дедалі складніше протистояти інфекціям. Минають роки, людина врешті захворює на СНІД і з часом помирає. Причиною смерті є інфекції, з якими ослаблений організм не здатен більше боротися. Чи можна вилікуватися від ВІЛ або затримати руйнування імунної системи?Так! Лікування можливе!Сьогодні існує багато ліків, які називають антиретровірусними, тобто спрямованими проти ВІЛ,який належить до типу ретровірусів. За допомогою цих ліків вдається стримати розвиток вірусних частинок – віріонов– в організмі людини. Антиретровірусні препарати затримують розвиток кінцевої стадії перебігу ВІЛ-інфекції. ВІЛ-інфіковані вагітні жінки теж проходять лікування противірусними препаратами, щоб знизити ризик інфікування плоду. Дитина може народитись здоровою!

Для людей, які живуть з ВІЛ, життя не припиняється! Вони можуть жити повноцінно довгі роки. Їм треба вживати антиретровірусні препарати, дотримуватися здорового способу життя. Так на багато років можна продовжити стадію ВІЛ, тобто затримати СНІД.

Кожен може інфікуватися ВІЛ. Ймовірність інфікуватися не залежить від статі, сексуальних уподобань, соціального статусу, раси.

Якщо маєш більше одного партнера –слід завжди використовувати презерватив!

Коли голишся, робиш ін’єкцію, проколюєш вуха тощо, завжди слід користуватися разовим інструментарієм і лише власними гігієнічними засобами.

Якщо жінка під час вагітності дізналась про свою ВІЛ–інфікованість, щоб уникнути передавання ВІЛ плодові вона обов’язково повинна пройти призначений лікарем курс профілактичного лікування та після пологів годувати немовля лише штучними сумішами, а не грудним молоком.

Куди можна звернутися?

Усю інформацію з питань ВІЛ та СНІДу, адреси СНІД-центрів і пунктів, де можна здати аналізи на ВІЛ,   можна дізнатись:за телефоном всеукраїнської безплатної гарячої лінії з питань ВІЛ і СНІД – 0-800-500-45-10, в міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей тамолоді, в інтернеті: www.helpme.com.ua.

Інформація, яку старшокласники довідалися від студентів-медиків пригодиться у повсякденному житті. Слід пам’ятати , що здоров’я кожного – перш за все у власних руках!
 


Прес центр школи

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Оберіть 5 проектів, які у 2020 році отримають можливість бути реалізованими коштом міського бюджету на загальну суму 500 тис. грн.
17.09.2019

На розгляд мешканців Новоград-Волинської міської ОТГ пропонується 22 проекти, які пройшли погодження представниками виконавчих органів влади, членів робочої групи з питань організації та координації впровадження і реалізації бюджету участі в місті Новограді-Волинському, не перевищили кошторис (100 тис. грн.) та є допущеними до голосування. 

Докладніше...
ІРЦ приймає електронні звернення від батьків
17.09.2019

В зв’язку з переходом комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» міської ради до роботи в єдиній автоматизованій системі «ІРЦ», повідомляємо, що батьки або законні представники дитини за допомогою порталу інклюзивної освіти мають змогу: 

Докладніше...
Конкурс з вибору виконавця робіт з розробки проекту ландшафтного дизайну земельної ділянки
17.09.2019

Новоград-Волинська міська рада оголошує про проведення конкурсу з вибору виконавця робіт з розробки проекту ландшафтного дизайну земельної ділянки для створення об’єкту - міський сквер відпочинку.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa