Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
05.12.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради) (Надання загальної середньої освіти загальноосвітніми навчальними закладами (в т.ч. школою-дитячим садком, інтернатом при школі),  спеціалізованими школами, ліцеями, гімназіями, колегіумами)

Докладніше...
05.12.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради) (Надання дошкільної освіти)

Докладніше...
04.12.2019

Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання (28.11.2019-04.12.2019)

Докладніше...
02.12.2019

 Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 02.12.2019 року

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-волинці за чисте довкілля
26.11.2014

Ще наприкінці 19-го на поч. 20-го ст. низка видатних вчених світу, серед яких є наш Володимир Вернадський, довели, що із ростом чисельності населення Землі та розвитком науково-технічного прогресу людства воно стає одним із найважливіших чинників, які змінюють природне середовище планети. При цьому його вплив настільки значний, що веде до зміни клімату, складу атмосфери і гідросфери, біорізноманіття та різко погіршує середовище його існування. В сукупному підсумку вплив людства на свої ж умови існування на планеті, не кажучи вже про «братів наших менших», негативний. Виходить, що «людина розумна» своєю необдуманою діяльністю шкодить як в цілому людству, так і конкретно собі. Покажемо це на наступному факті з життя нашого міста, а саме – методі утилізації відходів своєї життєдіяльності окремими громадянами.

Як відомо, частка приватного сектору забудови міста досить значна і займає більше половини його території. Якщо багатоквартирна забудова в основному забезпечена централізованим водовідведенням (рідких нечистот), то в приватному секторі останнє є тільки на окремих вулицях. Отже, водовідведення з приватних житлових будинків в основному здійснюється на вигрібні ями, що є вимогою як природоохоронного так і санітарно-гігієнічного законодавства. Але чи усіма забудовниками?

З метою виявлення джерел забруднення рідкими нечистотами річок Случ і Смолка в межах міста, в 2007-2008 роках виконавчий комітет міської ради організовував рейди спеціальної комісії в складі інспекторів благоустрою, працівників СЕС, управління ЖКГ,ЕК міської ради, активістів з природоохоронних організацій. Робота комісії виявилася результативною, було виявлено десятки фактів скиду рідких нечистот з приватного сектору в існуючі дренажні і водовідвідні системи, природні водотоки, а, іноді й прямо на береги річок. По виявлених фактах складалися відповідні протоколи, які розглядалися адміністративною комісією, виносилися покарання у вигляді штрафів від 17 до 51 грн. і надавалися приписи порушникам усунути виявлені шкідливі впливи на довкілля.

Згодом, в роботі комісії трапилася тривала пауза, що затяглася на декілька років. За ініціативи міського голови Володимира Загривого, 2013 року його розпорядженням утворено нову комісію, очолювати роботу якої доручено Василю Матвійчуку.

У 2014 році рейди комісії стали регулярними і ефективність її роботи значно зросла. Так, з січня і по середину листопада поточного року комісією проведено 28 рейдів та перевірено 41 вулицю міста. Виявлено 49 фактів скидів рідких нечистот окремими громадянами в міські системи дренажної, відкритої і закритої зливової каналізації, в природні водотоки. До адміністративної відповідальності притягнуто 40 порушників, на які адміністративною комісією накладено штрафи від 340 до 850 грн., в залежності від обтяжуючих обставин. В 9-ти порушників недоліки були менш значними, усунуті ними негайно, тому адмінкомісія щодо них обмежилася попередженнями. Загальна сума штрафів при цьому сягає 15-ти тисяч грн. Та чи компенсує це той шкідливий вплив завданий довкіллю цими «хитрими і підприємливими» громадянами? Внаслідок їх недостойної діяльності у водах річок Случ і Смолка, в межах міста, СЕС постійно виявляє підвищений ступінь бактеріального забруднення поверхневих вод, що викликає щорічну заборону відкриття купального сезону на пляжах обох річок. Скидувані рідкі нечистоти викликають заростання труб, каналів, водотоків. Внаслідок цього наростають явища підтоплення міських територій. На окремих ділянках вулиць стійко тримається неприємний запах повітря. Як приклад, можна привести місце випуску вуличної системи поверхневого водовідведення з центральної частини міста на вулиці Щорса, де нижче по лівому березі розташовано альтанку на природному джерелі. Будь-якої пори в цьому районі відчувається гнилісний запах рідких нечистот, а це означає, що ще не всі порушники їх скидів у верхній частині вулиці Щорса виявлені.

Соціальний склад порушників різноманітний: це як молоді сім’ї, так і досить поважного віку; як звичайні рядові громадяни, так і особи, які займають, або займали певні відповідальні посади; як сім’ї невисокого, так і солідного матеріального достатку. На жаль, ми не можемо оприлюднити імена та адреси цих людей, адже адміністративно вони вже покарані, та й до цього їх добре знали і знають їх сусіди по вулиці. Між собою вони їх осуджували, але громадянську позицію свою по відношенню до порушників не проявляли, і тому все їм «сходило з рук» до часу виявлення порушень комісією. Відрадним фактом тут все ж стає те, що останнім часом почали надходити до комісії сигнали про такі порушення, які надсилають окремі свідомі громадяни, працівники Водоканалу, житлово-експлуатаційних організацій.

Як голова комісії, зобов’язаний віддати належне відповідальній роботі в комісії працівникам інспекції благоустрою О.П. Петроченку та С.О. Тимощуку, спеціалісту СЕС Л.А. Мосійчук. Внаслідок їх наполегливості та застосуванню своїх професійних умінь вдається часто виявляти навіть ретельно замасковані випуски рідких нечистот з приватного сектору в системи закритої зливової каналізації та дренажу.

Відомо, що в світі живої природи тільки внутрішні паразити, знищуючи свого хазяїна, тим самим знищують і середовище свого існування. У решти живих істот, за виключенням «людини розумної», такого не відбувається. То чому ж переважна більшість громадян міста терпимо ставиться до явних руйнівників довкілля, «паразитів» в середовищі свого існування? Питання громадянської свідомості.


В.М. Матвійчук,
радник міського голови,
голова комісії з виявлення
скидів рідких нечистот довкілля

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Відбудеться засідання тендерного комітету з визначення виконавця по об’єкту: «Поточний ремонт під’їздів до багатоквартирних будинків № 16, 18 на вул. Гранітна»
09.12.2019

Тендерний комітет Управління ЖКГЕ та КВ Новоград-Волинської міської ради повідомляє, що 09 грудня 2019 року о 09:30 год. (вул. Шевченка, 16, другий поверх, кабінет № 43) відбудеться засідання тендерного комітету, на якому буде визначено виконавця по слідуючому об’єкту: «Поточний ремонт під’їздів до багатоквартирних будинків № 16, 18 на вул. Гранітна в м. Новограді-Волинському Житомирської області». Учасників, які мають право здійснювати даний вид робіт запрошуємо взяти участь та подати свої пропозиції.

Докладніше...
Відбудеться 85 засідання виконавчого комітету міської ради сьомого скликання
06.12.2019

11 грудня 2019 року о 09:00 год. у великій залі Будинку рад відбудеться 85 засідання виконавчого комітету міської ради сьомого скликання з наступним порядком денним:

Докладніше...
До відома організацій, установ та підприємств міста!
06.12.2019

Департамент праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської міської ради просить терміново подати розрахунки за 2019 рік по доплаті працівникам за роботу у зоні відчуження, надання щорічної та додаткової відпусток, збереження заробітної плати у разі переведення на нижчеоплачувану роботу та у зв'язку з відселенням, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи для їх відшкодування.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa