Місто Новоград-Волинський має цікаву багатовікову історію, велику культурну спадщину та динамічно розвивається у різних сферах життєдіяльності. Міська влада постійно підтримує дружні відносини, обмінюється досвідом з іншими місцевими громадами як України, так і світу. Зокрема, уже Новоград-Волинський тісно співпрацює із містами Долина (Івано-Франківська область), Рогачів (Республіка Білорусь), Пясечно, Ломжа, Белхатув (Польща), Хашурі, Сурамі (Грузія), Суомуссалмі (Фінляндська Республіка), Вуковар (Хорватія) і Курськ (Російська Федерація).
5 листопада 2014 року відбулася ще одна визначна подія в історії міста. В цей день до Новограда-Волинського, щоб документально засвідчити братерство та об’єднання навколо спільних ідей прибули офіційні делегації на чолі з Миргородським міським головою Сергієм Соломахою та з Галицьким міським головою Орестом Трачиком.
У великій залі Будинку рад відбулася урочиста церемонія підписання угод про співпрацю. Традиційно, як і всі визначні заходи, що проходять у нашому місті, відкриття розпочалося із виступу ансамблю мажореток «Мерівська гвардія».
Далі з вітальним словом до присутніх звернувся Новоград-Волинський міський голова Володимир Загривий. Володимир Іванович зауважив, що сьогодні ми поширюємо географію наших відносин співробітництвом, як з українськими, так і зарубіжними містами, адже у єдності наша сила. „Вітаю Вас в Новому Граді на Волині. І висловлюю абсолютну впевненість, що наші міста, наші громади, ми з вами і наші послідовники будемо тісно співпрацювати, підтримувати один одного, іноді виручати. І сьогодні ми, звичайно, з великим задоволенням підписуємо наші угоди про співпрацю… Ми будемо єднатися і поглиблено вивчати наші культуру, історію, традиції… “ – наголосив очільник Новограда-Волинського. А також висловив побажання всіх гараздів, „щоб згинули наші вороженьки, і ми в мирній ситуації виконували обов’язки покладені на нас нашими громадами“.
Миргородський міський голова Сергій Соломаха зазначив, що у місті Миргород завжди підписувалися мирні договори, звідки за легендами, і пішла назва міста. Співпраця ж між нашими містами розпочалася у 2008 році із німецького проекту GIZ, в рамках галузі енергозбереження. Сергій Павлович зауважив, що Миргород курортне містечко, проте в ньому як і у місті Новограді-Волинському дислокуються військові частини, які беруть участь в антитерористичній операції на сході країни. І, звичайно, на завершення свого виступу побажав усім миру, злагоди і єдиної держави.
Відповідно до угоди підписаної цього дня з м. Миргород, співробітництво передбачається в галузі освіти, охорони здоров'я, культури, туризму та інших сферах соціально-культурного життя, а також у сфері енергоефективності та енергозбереження, сталого просторового розвитку територій.
Галицький міський голова Орест Трачик, перш за все, щиро подякувавусім мешканцям Житомирської області, а особливо новоград-волинцям, за надану посильну допомогу при ліквідації наслідків стихійної трагедії – повені, що охопила місто Галич у 2008 році. Оскільки Житомирщина практично одна із перших надала гуманітарну допомогу галичанам – 35 великовагових автомобілів з сотнями тонн будівельних матеріалів, продуктів харчування, одягу, взуття, а також кошти були відправлені на допомогу постраждалим. На завершення свого виступу Орест Антонович висловив щире сподівання на плідну співпрацю усіх міст-побратимів.
Відповідно до угоди підписаної з м. Галич, співпраця міських рад буде здійснюватися у галузях місцевого самоврядування, культури і туризму, освіти, спорту, охорони здоров’я, соціального захисту населення, охорони навколишнього природного середовища, залучення міжнародної технічної допомоги на принципах взаємної вигоди, взаєморозуміння, поваги і довіри.
Під час заходу з музичними подарунками для гостей виступили дует у складі директора Школи мистецтв Лілії Полтавченко та художнього керівника ансамблю баяністів Школи мистецтв Петра Нестерова, а також народний вокальний чоловічий ансамбль „Хміль“, керівником якого є заслужений працівник культури України Микола Куркач.
Після офіційної частини підписання угод про співпрацю, у конференц-залі Будинку рад відбулася прес-конференція міських голів. Від представників місцевих засобів інформації лунали різноманітні питання, зокрема щодо конкретизації уже намічених ідей у рамках співробітництва між містами, досвіду впровадження у містах-партнерах різного роду проектів та використання місцевих ресурсів для розвитку виробництва і промисловості, ситуації на місцях, що склалася у зв’язку з подіями на сході країни, говорили і про спільну історію.
В контексті подій, які сьогодні відбуваються в Україні, підписання угоди про співпрацю набуває особливо важливого значення. Щодо напрямків подальшої співпраці з містами-партнерами, Володимир Загривий наголосив, що в нас дуже цікава історія, але на жаль, з елементами трагізму, адже в 1257 році король Данило Галицький із своїм військом знищив древнє місто Звягель. Це наша історія, і вона має бути більш конкретизована сучасними істориками і краєзнавцями.
За словами Ореста Трачика, в першу чергу, в рамках підписання угоди буде відбуватися обмін культурними традиціями. Адже кожна територія має свої етнічні культури, і необхідно обмінюватися досвідом, тим самим сприяючи збереженню єдності та неподільності країни. Насамперед, це важливо для молодого покоління, адже саме вони будуть в подальшому впроваджувати починання сьогодення.
Сергій Соломаха підкреслив, що місто Новоград-Волинський і місто Миргород вже співпрацює в галузі енергозбереження, крім того, „оглянувши місто нам варто перейняти досвід у плані житлово-комунальної сфери та благоустрою, а також розвивати співробітництво у інших галузях.“
Своїм поглядом на події 1257 року поділився заступник генерального директора з наукової роботи національного заповідника „Давній Галич“, кандидат історичних наук, депутат Галицької міської ради Семен Побуцький,. Зокрема, він зауважив: „Історію середньовіччя не потрібно розглядати з позиції історії поч. ХХІ століття. Я думаю, що всі наробили багато історичних помилок і прийшов час нам сьогодні одне в одного попросити вибачення, що я роблю від імені галичан.“ Семен Омельянович запросив усіх бажаючих відвідати м. Галич, доторкнутися до тієї історії. Зокрема, оглянути національний заповідник „Давній Галич“, пам’ятки культури, які збереглися з різних віків. „Ми відкриті до спілкування, до співпраці. Історія – це муза, яка вчить прийдешні покоління не повторювати помилок попередніх поколінь… Я думаю, що для нас прийшов час потиснути одне одному руки й творити державу на благо сьогодення.“ – підкреслив історик.
Що ж до питання про ситуацію на місцях, що склалася у зв’язку з подіями на сході країни, відповіді очільників міст-побратимів зійшлися на тому, що на сьогодні місцеві громади згуртувалися для допомоги військовослужбовцям, які виконують свій почесний обов’язок на сході України, створені волонтерські групи, які збирають необхідні речі, продукти харчування та кошти для забезпечення всім необхідним наших захисників. Так само відповідна гуманітарна допомога надається і переселенцям зі східних регіонів країни.
Також цього дня гості відвідали музей міських голів, ознайомилися з роботою ОСББ «Колорит», реабілітаційного центру для дітей-інвалідів, Молодіжного центру, міського Палацу культури ім. Лесі Українки, оглянули тематичну експозицію Краєзнавчого музею, фортецю, мальовничі краєвиди міста, відвідали музей Лесі Українки, Колегіум, ознайомилися з роботою кондитерської фабрики «Жако», а також здійснили проїзд по кільцевому маршруту: ЗОШ №8 – ТОВ «Cersanit» – древнє городище – ТОВ «Fakro» –ПП Остапчук В.І. – фрагменти військових укріплень лінії Сталіна.
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради
|