Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
13.02.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 11.02.2019 року.

Докладніше...
13.02.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради  (Охорона та раціональне використання природних ресурсів)

Докладніше...
13.02.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради  (Охорона та раціональне використання природних ресурсів)

Докладніше...
13.02.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради (Заходи з організації рятування на водах)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження
Національний форум міст-партнерів ПРООН/МПВСР
СайтСвято-Троїцького кафедрального собору м.Новоград-Волинський

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Відеоматеріали
Міські новини
Що очікувати новоград-волинцям від опалювального сезону 2014-2015 року
26.09.2014

24 вересня перший заступник міського голови Микола Усенко, директор КП «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» Людмила Тодорович та заступник директора даного підприємства Віталій Діхтієвський у режимі прес-конференції проінформували населення міста про перебіг цьогорічного осінньо-зимового періоду в умовах вимушеної економії.

Зустріч з представниками засобів масової інформації організували у приміщенні котельні комунального підприємства, що знаходиться на вул. І.Франка, 15-А, та фактично опалює всю центральну частину міста. 

Питання теплопостачання.

На сьогодні, всі 17 котелень міста цілком підготовлені до початку опалювального сезону 2014-2015 року, втім в рамках економії необхідно скоротити споживання газу на 30% в порівнянні з минулим осінньо-зимовим періодом. Якщо в 2010-2011 році було спожито 13 млн. м3 газу, в минулому році ця цифра склала 8 млн. 600 тис. м3, то на цей рік виділений ліміт – всього 6,026 млн. м3.

Відповідно до вимог чинного законодавства опалювальний сезон як в Україні, так і в нашому місті розпочнеться виходячи з середньодобової температури зовнішнього повітря. Температура повітря повинна бути не менше +8°С впродовж трьох діб.

З початком опалювального сезону, для того, щоб вкластися в ліміти споживання газу, необхідно буде переводити котельні в режим регулювання кількості теплоносія. Температура в квартирах немає зменшуватися, але все залежатиме від державної газової політики. За дефіциту газу, в рамках економії, можливе постачання тепла в квартири із дещо зниженою температурою, але не менше ніж  на 2°С. Відповідно, якщо сьогодні згідно вимог законодавства теплопостачання подається з температурою +18°С, то максимальне зниження подачі тепла в квартири можливе максимум до  +16°С.

Заходи по підготовці до опалювального сезону.

У ході підготовки до осінньо-зимового періоду було проведено ряд відповідних робіт, зокрема реконструкція, модернізація котелень, заміна старих тепломереж, встановлення сучасних автоматичних газових котлів тощо. За останні 4 роки майже 60% теплових мереж були перекладені, замінені на попередньо ізольовані поліуретаном, що вважається найбільш ефективним рішенням для теплоізоляції.

Фактично протягом останніх трьох років майже у всіх школах міста встановлені власні котельні (8 модульних котелень), які зможуть регулювати подачу теплоносія відповідно до своїх потреб. Крім того, 4 котельні переведено на альтернативні види палива (дров’яні пелети) – це СШ № 4, ЗОШ №6, №10 і лікарня.

Переведення всіх котелень на альтернативне опалення потребує значних коштів. Робота в даному напрямку проводиться відповідно до урядової та міської програми. За попередніми розрахунками, щоб перевести на альтернативу, наприклад, котельну по вул. І.Франка, необхідно 6 млн. грн. Якщо врахувати, що бюджет розвитку міста складає 13 млн. на рік, то це практично нереально. До того ж, якщо перевести всі котельні на альтернативне опалення, то щодоби необхідно буде спалювати майже 200 м3 пелетів або ж 400-500 м3 дров.

Якщо ж говорити про мазут, то це паливо обійдеться не дешевше ніж газ. Переведення на такі палива як торф і вугілля потребує величезних затрат часу, а в питанні екології – це призведе до катастрофічної ситуації в місті.

Практично все залежить від державної політики та наявності газу в державі. Якщо не буде укладена відповідна міжнародна угода і газ не буде постачатися в Україну, то його й не буде в нашому місті. Все що залежить від тепломережі, від місцевих органів влади та від ОСББ міста наразі виконано.

На реконструкцію котельні на І.Франка використано 1 млн. 800 тис. грн. Кошти надавалися відповідно до програми переведення котелень на альтернативні види палива. На модернізацію кошти виділялися з різних джерел фінансування: частина коштів власне тепломережі була витрачена на проведення капітальних ремонтів (до того ж, в минулому році було витрачено близько 5 млн. грн. власних коштів тепломережі). Значна сума коштів надійшла у вигляді субвенції за сприяння народного депутата Володимира Литвина. На жаль, кошти не надійшли в повному обсязі, що пов’язано з проблемами в державному бюджеті, але разом з тим це для місцевого бюджету була серйозна допомога в плані енергозбереження, реконструкції, ремонтів тощо.

В рамках скорочення споживання газу, частину будинків прийшлося від’єднати від централізованого опалення, оскільки подавати тепло від централізованої котельні на великі відстані надзвичайно затратно. Були від’єднані будинки, в квартирах яких встановлено більше 80% індивідуальних котлів. Малозабезпеченим сім’ям, які не спроможні за власний рахунок встановити індивідуальні котли, була надана фінансова допомога.

В цьому році близько 20 власникам квартир видано дозвіл на відключення від централізованого опалення та встановлення індивідуальних котлів. Кожне звернення громадян розглядається комісією за участю ОСББ та з дозволу сусідів, комісія в окремих випадках дійсно дає такий дозвіл. Це пов’язано з тим що є квартири в яких підняти температуру до +18 вкрай важко – це квартири на 1-му поверсі під якими є підвал, квартири на останньому поверсі, кутові квартири тощо. До того ж, зменшення тиску в газовій мережі може призвести до зупинки індивідуальних котлів, особливо на верхніх поверхах. 

Щодо цінової політики, то з травня 2014 року на 30% виросли тарифи на теплопостачання, так населення за 1 м² загальної площі квартири буде сплачувати 8,23 грн.; за 1 Гкал (для населення) – 349,90 грн.; за 1 Гкал (для інших споживачів) – 1142,11 грн.

Питання енергозбереження.

Для вирішення питання енергозбереження наразі відбулася  заміна труб і реконструкція котелень. Наприклад, раніше в котельні по вул. І.Франка котел споживав 200 кВт/год. На сьогоднішні встановлено новий котел, який споживає 37 кВт/год. Місто Новоград-Волинський фактично єдине в області, яке повністю замінило старі котли вітчизняного виробництва, яким уже більше 30 років і які надзвичайно енергоємні. На всіх котельнях в місті встановлені сучасні італійські котли. Більшість котелень працює в автоматичному режимі.

Для енергозбереження в житлових будинках, ОСББ міста, проведено ряд заходів – утеплення підвалів, ізоляція труб, ремонт вікон і утеплення фасадів, заміна вікон, дверей тощо.

Що стосується роботи в даному плані міської влади, то в цьому році фактично на житловий сектор виділено 1 млн. 150 тис. грн. Ці кошти були виділені ОСББ міста для проведення капітальних ремонтів будинків, дахів, заміни тепломереж.

Перший заступник міського голови Микола Усенко наголосив, що через складну ситуацію в державі, ця зима буде важкою як для всієї України, так і для нашого міста. Тому перш за все мешканці квартир повинні вжити відповідних заходів, щоб зберегти тепло в домівках: заміна (за потреби) та утеплення вікон, дверей, балконів тощо.

Що стосується приватного сектору, то сьогодні значна частина населення переходить на альтернативні види палива – дрова, вугілля, брикет тощо. Це звичайно не дешево, але в плані економії ефективно.

Питання електроспоживання.

Також гостро в державі стоїть і питання електроспоживання. Що стосується нашого міста, то відповідно до інформації Новоград-Волинського РЕМу в часи пікового навантаження, це з 18:00 до 20:00 години ввечері і зранку з 8:00 до 10:00 можливе відключення електроенергії для населення. Сказати сьогодні напевне коли це буде і попередити населення, на жаль, не має неможливості, адже енергосистема єдина і на диспетчерський пункт приходить команда про відключення електроносія за 10-15 хв. до самого відключення. Проте населення змушене бути до цього готове.

Якщо в холоди населення буде інтенсивно використовувати електрообігрівачі, то електромережа в будинках, яка розрахована на 2,5 кВт на квартиру просто не витримає, тому до цього потрібно підходити надзвичайно обережно.

А при перевантаженні на РЕС, відразу відбудеться відключення теплопостачання, а відсутність електроенергії призведе до того, що зупиняться котельні, перестане подаватися вода, відключаться насоси тощо.

Питання водозабезпечення.

На сьогодні фактично завершено реконструкцію КП Новоград-Волинської міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», для чого було використано більше 50 млн. грн. кредиту від Світового банку. Наразі дане підприємство зменшило енергоспоживання більш як на 30%, разом з тим на порядок підвищилась безпека роботи.

Микола Усенко вибачився перед населенням за часті відключення води, які були необхідні для забезпечення проведення ремонтних робіт.

Що стосується енергозабезпечення Водоканалу, то у разі відсутності електроенергії, підприємство не зможе подавати воду населенню. Тому, на сьогодні проводиться закупка дизель-генераторів, які у випадку вимушеного відключення електроенергії зможуть забезпечити водопостачання для міста.

Щодо якості води, то сьогодні вода в місто подається цілодобово і відповідає всім санітарним нормам і правилам. За словами Миколи Григоровича: «В нас не було в останній час якихось нарікань на якість води, хоча періодично в цьому році у зв’язку з проведенням відповідних робіт по наладці і враховуючи природні явища, вода у певний час подавалася не зовсім якісна, технічна. З цього зроблені певні висновки, ми сьогодні працюємо над цим питанням».

Що ж до питання гарячої води, то вона не постачається в місто вже на протязі 2 років. Раніше вона подавалася погодинно, але населенню необхідно використовувати воду щоденно. Через це більшість населення почала відмовлятися від такої подачі. Забезпечити цілодобову подачу гарячої води нереально для нашого міста в силу того, що це дорого коштує і населення неспроможне платити за таку послугу.

Директор КП «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» Людмила Тодорович повідомила, що з питань якості послуг теплопостачання можна звертатися в диспетчерську службу, в приймальню директора комунального підприємства (тел.: 5-60-73), та до начальника відділу реалізації (тел.: 5-34-66). Та зауважила, що підприємство достатньо підготовлено до опалювального сезону, в роботі враховано всі попередні недоліки. Проте для ефективного забезпечення перебігу опалювального сезону, споживачі мають сплатили кошти, які заборгували за спожите тепло. А заборгованість на сьогодні складає 750 тис. грн.


Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради
 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Шановні респонденти!
15.02.2019

Держстат запровадив роботу нового сервісу для електронного звітування безкоштовне програмне забезпечення "Кабінет респондента".

Докладніше...
Інформація про намір передати в оренду:
14.02.2019

Об’єкт №1: нежитлове приміщення на вул. Наталії Оржевської, 13 площею 4,00 кв.м. Вартість майна станом на 21.11.18 – 14256,00 грн без ПДВ. Мета використання об’єкта: встановлення пункту доочистки та автоматичного продажу води.

Докладніше...
«Мама, тато, я – спортивна сім`я»
14.02.2019

23 березня 2019 року о 13.00 годині на базі дитячо-юнацької спортивної школи відбудеться I етап фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім`я» з нагоди Всесвітнього дня здоров`я.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук


Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa