Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
18.06.2018

Зарплата працівників виконавчого комітету міської ради за І-у половину червня 2018 року, лікарняні, відпускні за червень-липень 2018 року, матеріальна допомога на оздоровлення за 2018 рік

Докладніше...
Лист Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України щодо будівництва ГЕС на річці Случ в селі Гульськ
18.06.2018

На адресу міського голови Віктора Весельського надійшов лист від першого заступника Голови Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України Анатолія Диріва у відповідь на звернення депутатів Новоград-Волинської міської ради щодо  неприпустимості будівництва ГЕС на річці Случ в селі Гульськ, наступного змісту:

Докладніше...
Щодо виконання протокольного рішення спільного засідання регіональних комісій з питань ТЕБ та НС № №6/7 від 09.06.2017 р. з приводу забруднення річок Хомора та Случ
14.06.2018

На адресу Новоград-Волинської міської ради надійшов лист від першого заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації В.Кальніченко щодо виконання протокольного рішення спільного засідання регіональних комісій з питань ТЕБ та НС № №6/7 від 09.06.2017 р., наступного змісту:

Докладніше...
Щодо ремонту автомобільного мосту через річку Случ
14.06.2018

На адресу міського голови Віктора Весельського надійшов лист від заступника начальника з ремонту та експлуатаційного утримання автодоріг  Служби автомобільних доріг у Житомирській області Золотько А.С. у відповідь на звернення щодо ремонту автомобільного мосту через річку Случ, наступного змісту: 

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження
Національний форум міст-партнерів ПРООН/МПВСР
СайтСвято-Троїцького кафедрального собору м.Новоград-Волинський

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Відеоматеріали
Міські новини
Про каналізаційні колектори і проблеми, які з них витікають
28.07.2014

м

Під системою каналізації розуміють систему споруд, склад яких визначається в залежності від способу відведення стічних вод, що обирається з огляду на місцеві умови і згідно з техніко-економічною доцільністю. Системи каналізації в залежності від того, як збираються і відводяться стічні води, діляться на декілька видів. У нашому місті це роздільна (хоча і не в чистому вигляді) система, коли атмосферна і умовно чисті виробничі води (Сільмашу) відводяться по одній мережі труб і каналів, а господарсько-побутові і забруднені виробничі води – по другій, тобто облаштовано дві самостійні каналізаційні мережі: дощова (зливова) і господарсько-побутова. Відмітимо, що в деяких районах міста існують скиди дощових вод у централізовану господарсько-побутову каналізацію.
 
Централізованою каналізацією, на відміну від водопостачання, охоплено значно меншу кількість споживачів і все ж по протяжності каналізаційних мереж вона складає понад 82 км. і за ступенем зношеності 35%. Мережа закінчується каналізаційними очисними спорудами (КОС) з пропускною спроможністю очищених стоків 17 тисяч м3 за добу.

Каналізаційна система міста складається із каналізаційних випусків від будинків, дворових, вуличних і квартальних колекторів, оглядових і перепадних каналізаційних колодязів, каналізаційних насосних станцій (КНС), каналізаційних дюкерів з камерами через ріку Случ та КОС.

Започаткована в місті ще в 1936 році каналізація найбільшого свого розвитку досягла в радянські часи (1960-1980рр), досягненням в цьому плані за роки незалежності є лише прокладений по вул.Червоноармійській міжквартальний колектор довжиною 1000 м та ще декілька локальних вуличних колекторів. Тобто, в основному експлуатуємо те, що було збудовано у ті радянські часи, які зараз модно критикувати.

Каналізаційні колектори самотічні (колектор - збирач) збирають і відводять стічні води на КНС, а ті вже перекачують їх напірними колекторами на КОС. З огляду на це труби колекторів виготовлені з різних матеріалів: керамічні, азбестовоцементні, чавунні, стальні і пластикові. Стійкість цих матеріалів до агресивного середовища, як в середині так і назовні, до механічних впливів, електромагнітних полів – не однакова. Виявляється, що найбільш стійкими до більшості із названих чинників є керамічні труби, з яких і починалася в місті каналізація. До цього часу вони справно виконують свої функції і можуть виходити з ладу лише через механічні пошкодження, як і сучасні поліпропіленові. Менш стійкими є азбестовоцементні, стальні і чавунні труби. Перераховані види труб виготовляються невеликих діаметрів і найчастіше вони застосовуються для дворових, вуличних і квартальних мереж. Для центральних самопливних колекторів використовують залізобетонні труби діаметром від 500-600 мм і більше. Ці труби спроможні перепускати значні об’єми стоків, стійкі до механічної дії, однак швидко руйнуються під впливом агресивних газів і електромагнітних полів. Саме з цих причин постійно виникали аварії на центральних колекторах на вул..Л.Українки, Радянській, Толубка, де неочікувано, в тих чи інших місцях раптово просідав грунт і стічні води виходили на його поверхню.   Після розкопу виявлялося, що верхня частина труб фактично перестала існувати: сталева арматура виявлялася повністю з’їденою іржею, а бетон втрачав свої і в’яжучі властивості і розкришувався як крейда.

Як відомо, відходи людської діяльності, що скидаються в каналізацію, містять не тільки меркаптани (сірковмісні і азотовмісні органічні сполуки) але й поверхнево активні речовини (фосфоровмісні), хімічно активні миючі речовини (частіше всього хлоровмісні) і так далі. Стічні води зараз – це коктейль небезпечних речовин спроможних утворювати леткі кислоти: соляну і фтористоводневу, сірководневу, вугільну, а також аміак і метан та інші речовини. При проходженні стоків через залізобетонні труби, а це від 1/3 до 2/3 площі їх перерізу, газоподібні речовини піднімаються до верхньої частини труб і посилено роз’їдають бетон, добираються через мікротріщини до сталевої арматури і вступають з нею в хімічну реакцію. Метал кородує, що прискорюється існування в грунті блукаючими електромагнітними полями, які створюють повітряні ЛЕП і підземні кабелі. Кородований метал втрачає свої армувальні функції, ослаблений бетон просто складається і закупорює трубу – так виникає аварія.

Аварія на колекторі на вул.Л.Українки, яку довелося усувати майже тиждень, виявилася досить масштабною, оскільки повністю склалася труба на відрізку 36 м. між двома оглядовими колодязями, і це на глибині близько 6 м. при діючих в цьому мікрорайоні пливунах. Тому для виконання ремонтних робіт, аби зменшити кількість стоків, вода в центральну частину місту подавалась за графіком.
 
Слід віддати належне вмілій організації аварійних робіт, яку забезпечувала начальник водоканалу А.П.Левицька та основним виконавцям робіт: виконробу Олегу Левицькому, який запропонував технологію відновлювальних робіт (уступами); слюсарям-монтажникам Сергію Жабко та Петру Прохорчуку, які на глибині 5м. працювали у траншеї; машиністам Івану Гончаруку та Петру Димінському, які цілодобово перекачували стоки, що дозволяло хоч і обмежено, по графіку, але подавати воду в багатоквартирні житлові будинки центральної частини міста; екскаваторнику Віктору Поліщуку, який постійно ризикуючи копав глибоку траншею в рухливих грунтах.

Отже масштабна аварія ліквідована. Ліквідатори аварії заслуговують на шану, але їм дорожче інше, чи діждуться вони часів коли водоканал буде укомплектований необхідною технікою, а вона не матиме гострого дефіциту пального та запчастин, коли склади будуть заповнені необхідними ремонтними матеріалами та інструментами, а їхній подвижницький труд оплачуватиметься належно.
 
 
Василь Матвійчук,
інженер водоканалу,
радник міського голови
 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
У Новограді-Волинському на частоті 103,2 МГц відбувається трансляція програм суспільного радіо УР-3 «Культура»
18.06.2018

Шановні мешканці Новограда-Волинського! ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» у Новограді-Волинському транслює програми суспільного радіо УР-3 «Культура» на частоті 103,2 МГц відповідно до ліцензії Національної ради.  

Докладніше...
Вводиться в дію новий тариф на послугу (миття населення) дільниці «Лазня»
18.06.2018

КП НВМР "Новоград - Волинськтеплокомуненерго”   інформує,  що з 07 липня 2018 року вводиться в дію новий тариф на послугу (миття населення) дільниці «Лазня» в розмірі  50,00 грн. з  людини  за  одне  відвідування.

Докладніше...
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ТОРГІВ У ФОРМІ АУКЦІОНУ З ПРОДАЖУ ПРАВА ОРЕНДИ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
18.06.2018

Організатор земельних торгів: Новоград-Волинська міська рада Житомирської області

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук


Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa