Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
21.02.2018

Заробітна плата заступника міського голови - начальника фінансового управління міської ради Ящук І.К. за І половину лютого 2018 року

Докладніше...
21.02.2018

Лист з Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Докладніше...
21.02.2018

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2018 рік управління містобудування, архітектури та земельних відносин Новоград-Волинської міської ради (Проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки чи права на неї)

Докладніше...
19.02.2018

Зарплата працівників виконавчого комітету міської ради  за І-у половину лютого 2018 року, лікарняні, відпускні за лютий-березень, матеріальна допомога за 2018 рік.

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження
Національний форум міст-партнерів ПРООН/МПВСР
СайтСвято-Троїцького кафедрального собору м.Новоград-Волинський

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Відеоматеріали
Міські новини
Про каналізаційні колектори і проблеми, які з них витікають
28.07.2014

м

Під системою каналізації розуміють систему споруд, склад яких визначається в залежності від способу відведення стічних вод, що обирається з огляду на місцеві умови і згідно з техніко-економічною доцільністю. Системи каналізації в залежності від того, як збираються і відводяться стічні води, діляться на декілька видів. У нашому місті це роздільна (хоча і не в чистому вигляді) система, коли атмосферна і умовно чисті виробничі води (Сільмашу) відводяться по одній мережі труб і каналів, а господарсько-побутові і забруднені виробничі води – по другій, тобто облаштовано дві самостійні каналізаційні мережі: дощова (зливова) і господарсько-побутова. Відмітимо, що в деяких районах міста існують скиди дощових вод у централізовану господарсько-побутову каналізацію.
 
Централізованою каналізацією, на відміну від водопостачання, охоплено значно меншу кількість споживачів і все ж по протяжності каналізаційних мереж вона складає понад 82 км. і за ступенем зношеності 35%. Мережа закінчується каналізаційними очисними спорудами (КОС) з пропускною спроможністю очищених стоків 17 тисяч м3 за добу.

Каналізаційна система міста складається із каналізаційних випусків від будинків, дворових, вуличних і квартальних колекторів, оглядових і перепадних каналізаційних колодязів, каналізаційних насосних станцій (КНС), каналізаційних дюкерів з камерами через ріку Случ та КОС.

Започаткована в місті ще в 1936 році каналізація найбільшого свого розвитку досягла в радянські часи (1960-1980рр), досягненням в цьому плані за роки незалежності є лише прокладений по вул.Червоноармійській міжквартальний колектор довжиною 1000 м та ще декілька локальних вуличних колекторів. Тобто, в основному експлуатуємо те, що було збудовано у ті радянські часи, які зараз модно критикувати.

Каналізаційні колектори самотічні (колектор - збирач) збирають і відводять стічні води на КНС, а ті вже перекачують їх напірними колекторами на КОС. З огляду на це труби колекторів виготовлені з різних матеріалів: керамічні, азбестовоцементні, чавунні, стальні і пластикові. Стійкість цих матеріалів до агресивного середовища, як в середині так і назовні, до механічних впливів, електромагнітних полів – не однакова. Виявляється, що найбільш стійкими до більшості із названих чинників є керамічні труби, з яких і починалася в місті каналізація. До цього часу вони справно виконують свої функції і можуть виходити з ладу лише через механічні пошкодження, як і сучасні поліпропіленові. Менш стійкими є азбестовоцементні, стальні і чавунні труби. Перераховані види труб виготовляються невеликих діаметрів і найчастіше вони застосовуються для дворових, вуличних і квартальних мереж. Для центральних самопливних колекторів використовують залізобетонні труби діаметром від 500-600 мм і більше. Ці труби спроможні перепускати значні об’єми стоків, стійкі до механічної дії, однак швидко руйнуються під впливом агресивних газів і електромагнітних полів. Саме з цих причин постійно виникали аварії на центральних колекторах на вул..Л.Українки, Радянській, Толубка, де неочікувано, в тих чи інших місцях раптово просідав грунт і стічні води виходили на його поверхню.   Після розкопу виявлялося, що верхня частина труб фактично перестала існувати: сталева арматура виявлялася повністю з’їденою іржею, а бетон втрачав свої і в’яжучі властивості і розкришувався як крейда.

Як відомо, відходи людської діяльності, що скидаються в каналізацію, містять не тільки меркаптани (сірковмісні і азотовмісні органічні сполуки) але й поверхнево активні речовини (фосфоровмісні), хімічно активні миючі речовини (частіше всього хлоровмісні) і так далі. Стічні води зараз – це коктейль небезпечних речовин спроможних утворювати леткі кислоти: соляну і фтористоводневу, сірководневу, вугільну, а також аміак і метан та інші речовини. При проходженні стоків через залізобетонні труби, а це від 1/3 до 2/3 площі їх перерізу, газоподібні речовини піднімаються до верхньої частини труб і посилено роз’їдають бетон, добираються через мікротріщини до сталевої арматури і вступають з нею в хімічну реакцію. Метал кородує, що прискорюється існування в грунті блукаючими електромагнітними полями, які створюють повітряні ЛЕП і підземні кабелі. Кородований метал втрачає свої армувальні функції, ослаблений бетон просто складається і закупорює трубу – так виникає аварія.

Аварія на колекторі на вул.Л.Українки, яку довелося усувати майже тиждень, виявилася досить масштабною, оскільки повністю склалася труба на відрізку 36 м. між двома оглядовими колодязями, і це на глибині близько 6 м. при діючих в цьому мікрорайоні пливунах. Тому для виконання ремонтних робіт, аби зменшити кількість стоків, вода в центральну частину місту подавалась за графіком.
 
Слід віддати належне вмілій організації аварійних робіт, яку забезпечувала начальник водоканалу А.П.Левицька та основним виконавцям робіт: виконробу Олегу Левицькому, який запропонував технологію відновлювальних робіт (уступами); слюсарям-монтажникам Сергію Жабко та Петру Прохорчуку, які на глибині 5м. працювали у траншеї; машиністам Івану Гончаруку та Петру Димінському, які цілодобово перекачували стоки, що дозволяло хоч і обмежено, по графіку, але подавати воду в багатоквартирні житлові будинки центральної частини міста; екскаваторнику Віктору Поліщуку, який постійно ризикуючи копав глибоку траншею в рухливих грунтах.

Отже масштабна аварія ліквідована. Ліквідатори аварії заслуговують на шану, але їм дорожче інше, чи діждуться вони часів коли водоканал буде укомплектований необхідною технікою, а вона не матиме гострого дефіциту пального та запчастин, коли склади будуть заповнені необхідними ремонтними матеріалами та інструментами, а їхній подвижницький труд оплачуватиметься належно.
 
 
Василь Матвійчук,
інженер водоканалу,
радник міського голови
 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Запрошуємо взяти участь у заходах до дня народження Лесі Українки
22.02.2018

Запрошуємо мешканців Новограда-Волинського взяти участь у заходах з нагоди 147-річниці від дня народження Лесі Українки:
25.02.2018 року  

         12:00 год. – урочисте покладання квітів до пам’ятника Лесі Українці та літературні читання (площа Лесі Українки);

         13:00 год
. - плеяда Лесиного слова (літературно-меморіальний музей Лесі Українки);

26.02.2018 року

          15:00 год. – літературно-музичний вечір «Життя і творчість Великої Українки» (міський Палац культури ім. Лесі Українки).

Докладніше...
До уваги новоград-волинців! Виїзний прийом громадян переноситься
22.02.2018

У зв’язку з відрядженням міського голови В.Л. Весельського до Міністерства соціальної політики України, виїзний прийом громадян, запланований на 23 лютого у приміщенні амбулаторії загальної практики сімейної медицини №2 (вул. Леваневського, 14), переноситься.

Докладніше...
У Новограді-Волинському відбудеться відкритий рейтинг популярності „Гордість міста-2017”
22.02.2018

Запрошуємо новоград-волинців та гостей міста на урочистості з нагоди відкритого рейтингу популярності „Гордість міста-2017”, які відбудуться 28 лютого о 15:00 годині у великій залі міського Палацу культури ім. Лесі Українки.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Які питання хвилюють Вас найбільше?
   робота житлово-комунальних служб
   тарифи на комунальні послуги
   екологічний стан навколишнього природного середовища
   рівень заробітної плати (пенсій)
   ціни на продовольчі та промислові товари
   ціни на ліки та платні медичні послуги
   обслуговування в закладах охорони здоров’я
   реалізація освітньої реформи
   процес децентралізації влади
   важко відповісти
Результати
Архів опитувань
Пошук


Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa