Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Круглий стіл «Особливості організації інклюзивного навчання в закладах освіти міста Новограда-Волинського»
27.05.2014

Одним із найважливіших чинників прогресивного розвитку суспільства є гуманне, милосердне та дбайливе ставлення до дітей і молоді, які не можуть вести повноцінне життя внаслідок вад фізичного та психічного розвитку. Найголовнішими проблемами, які потребують негайного вирішення, залишаються питання соціальної ізольованості дітей з особливими потребами й надзвичайно складні умови існування сімей, які виховують дітей-інвалідів.

У процесі гуманізації та підвищення якісного рівня функціонування освітнього простору країни актуальними стають питання, пов'язані з особливостями форм і змісту навчання дітей із вадами психофізичного розвитку в закладах освіти. Однією з таких форм навчання є відносно нова для нашої країни, але визнана в багатьох країнах світу інклюзивна форма навчання, яка забезпечує право кожної дитини навчатися в загальноосвітньому закладі за місцем проживання із забезпеченням усіх необхідних для цього умов.
 
Відповідно до наказу управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради №326 від 18.09.2013 року «Про затвердження комплексу заходів щодо впровадження інклюзивного навчання в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста на період до 2015 року», забезпечено психолого-педагогічний та медико-соціальний супровід дітей з особливими потребами. Організовано інклюзивне навчання на базі ЗОШ №3,7,10 та СШ №4 для 5 учнів, яким за протоколом обласної психолого-медико-педагогічної консультації рекомендовано корекційно-розвиткові заняття за умови інклюзивного навчання.
 
Нещодавно в інформаційно-методичному центрі відбувся круглий стіл «Особливості організації інклюзивного навчання в закладах освіти міста Новограда-Волинського»  за участі представників управління освіти і науки, інформаційно-методичного центру, адміністрації та педагогів шкіл, батьків учнів, які перебувають на інклюзивному навчанні.
 
Про організаційні засади впровадження інклюзивного навчання та основні завдання, які вирішує в даному напрямку управління освіти і науки, розповіла заступник начальника управління Т.В.Ващук.  Завідувач ІМЦ П.К.Ліневич проінформував присутніх про методичні заходи, спрямовані на супровід інклюзивного навчання у місті: круглі столи, семінари на базі ДНЗ №16 та ЗОШ №5, обласний семінар для спеціалістів відділів (управлінь) ЗНЗ та ДНЗ «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами: проблеми, перспективи» тощо.
 
Статистичний аналіз щодо кількості дітей з особливими потребами та особливості психолого-педагогічного супроводу соціалізації таких дітей розкрила заступник завідувача ІМЦ С.В.Філанчук. Розглянуто також питання роботи міської психолого-медико-педагогічної консультації, особливостей логопедичного та дефектологічного супроводу дітей, які перебувають на інклюзивному навчанні.
 
До участі у роботі круглого столу було запрошено заступників директорів шкіл, які відповідають за впровадження інклюзивного навчання, логопедів, практичних психологів та соціальних педагогів, батьків учнів. Думки щодо ставлення до інклюзивної форми навчання є неоднозначними. Присутні зійшлися на думці, що головним у даній справі є індивідуальний, особистісно-орієнтований підхід до дитини. Обговорення проблем та перспектив інклюзивного навчання мало на меті пошук шляхів удосконалення умов та форм роботи з дітьми із особливими потребами.
 
Серед батьків неоднозначне ставлення до даної форми навчання. Незадоволеними є батьки інших учнів класу у разі, якщо поведінка особливих дітей не є адекватною і навчально-виховний процес у такому класі значно ускладнюється. Поряд з тим, батьки учнів на інклюзивному навчанні, які брали участь у роботі круглого столу, задоволені  такою формою навчання, відмічають позитивні зрушення, які, на їх думку, є наслідком проведення корекційно-розвивальних занять вузькими спеціалістами, наявністю помічника вчителя. Всупереч тому, що відсутнє цільове державне фінансування створення умов для інклюзивного навчання, державної підтримки підвозу дітей від дому до школи, відсутність буд-якого спеціального обладнання для такої категорії учнів (комп’ютерне програмне забезпечення, спеціальні підручники, додаткове навчальне обладнення) варто відмітити велику роботу, пророблену адміністрацією та педагогами в інклюзивних класах у школах нашого міста, направлену на розробку індивідуальних програм розвитку та індивідуальних навчальних програм, супровід логопедів, дефектолога, психологів тощо.
 
5 червня на базі ЗОШ №3 відбудеться засідання обласної психолого-медико-педагогічної консультації, яке має повноваження щодо визначення форми навчання для дітей із особливими потребами. Обов'язковою є присутність не лише батьків, а й класного керівника чи класовода, практичного психолога школи, які зможуть надати вичерпну інформацію про дитину, її особливості та потреби. Це, в свою чергу, надасть можливість обрати адекватну форму навчання, яка буде відповідати потребам і можливостям дитини.
 
Супровід дітей із особливими потребами вимагає створення спеціальних умов усередині закладів освіти. Важливим завданням педагогів, спеціалістів психологічної служби закладів освіти є створення особливого настановлення щодо дітей з особливими потребами: перевага має надаватись не жалю, а турботі, емпатійній, чуйній, тактовній взаємодії з ними, ставленню до таких дітей як до рівноправних членів колективу. Не дивлячись на те, що проблема недостатнього матеріального забезпечення інклюзивного та інтегрованого навчання залишається досить актуальною, педагогічними колективами навчальних закладів міста пророблена титанічна робота по впровадженню інклюзивного навчання.
 

Світлана ФІЛАНЧУК,  
заступник завідувача ІМЦ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa