Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: Екологічному вихованню - практичне наповнення
06.05.2014

 

Освітянами Новограда-Волинського багато робиться у напрямку практичної наповненості екологічного виховання школярів. З метою узагальнення досвіду роботи, поширення позитивного надбання та  у рамках співпраці інформаційно-методичного центру управління освіти і науки, загальноосвітніх навчальних закладів з проектом SPARE в Україні та екологічним клубом «ЕРЕМУРУС» (місто Київ) 22 квітня у актовій залі ЗОШ №7 відбувся семінар-презентація «Екологічному вихованню - практичне наповнення».
 
Учасники зібрання, а це понад 60 педагогів, учнів старших класів з усіх навчальних закладів міста та методисти ІМЦ мали можливість ознайомитися з навчальним посібником для початкових класів «Я і енергія», презентацію якого здійснила Олена Мельникова, керівник екологічного клубу «ЕРЕМУРУС» (Київ), національний координатор проекту SPARE в Україні. Посібник «Я і енергія» в цікавій формі розповідає школярам молодших класів про раціональне використання ресурсів та енергії. Міжнародною групою авторів підготовлено посібник, розрахований на учнів 1-4 класів, і може бути використаний в рамках викладання предмету «Я і Україна», праці, факультативу, для проведення класних годин та виховних занять, для роботи гуртків та індивідуальної роботи учнів вдома.
 
Попередньо ІМЦ благодійно отримав 300 примірників сучасного видання, підготовленого та опублікованого за фінансової підтримки Норвезького товариства охорони природи. Окремо для вчителів, у рамках семінару, Олена Володимирівна у формі методичного брифінгу розповіла про методичні особливості використання посібника у навчальному процесі. 
 
Те, що посібник буде у нагоді вчителям початкових класів нашого міста, свідчить досвід СШ №4, про який розповіла вчитель цієї школи Світлана Степчин. Вона має досвід викладання курсу «Уроки сталого розвитку». Такий навчальний курс впроваджується в рамках педагогічного експерименту у школах ЗОШ №2, ЗОШ №7 та СШ №4 під егідою Національної академії педагогічних наук та Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Про особливості експериментальної роботи у забезпеченні освіти сталого розвитку в ЗОШ №2 розповіла на семінарі Аліна Табакова, заступник директора з навчально-виховної роботи.
 
Але виступ представника ЗОШ №2 вийшов  за рамки теми експерименту, А.Табакова розповіла про велику кількість акцій екологічного спрямування, які здійснюються педагогічним та учнівським колективом, бо, як підкреслила педагог, сталий розвиток країни забезпечується не лише міцними знаннями, а і конкретними практичними діями. Цікавим прикладом міжнародної співпраці у напрямку створення умов для практичного наповнення екологічного виховання та роботи із збереження природних ресурсів був виступ директора ЗОШ №5 Лариси Капчинської, яка розповіла про створення на території школи еколого-натуралістичного парку (навчально-виховного середовища) саме для навчання та виховання учнів на уроках природничо-наукового циклу. Вже зараз на території парку встановлено сонячну батарею та вітрогенератор, завдяки яким школа забезпечується частиною електроенергії.  
   
Справжньою «скарбничкою»  екологічних акцій став виступ Віктора Овдіюка, директора ЗОШ №7, у якому наведено чудовий приклад реалізації цілої низки природоохоронних заходів (прибирання берегів річки Случ, благоустрій території біля пам’ятників, проведення виховних заходів, робота МАН в екологічному напрямку). Олена Головачук, вчитель фізики ЗОШ №9, учасникам семінару розповіла про впровадження у навчальний процес курсу «Енергозбереження» та про конкретні дії та користь з учнівського енергоаудиту у навчальному закладі. Вчитель ознайомила присутніх з низкою авторських методичних матеріалів з екологічного виховання.       

Ще одним конкретним вкладом педагогів та школярів у природозахисну роботу стала участь шкіл міста протягом лютого-березня цього року у акції «Здай батарейку - врятуй планету» .  Акцію підтримав міський голова Володимир Загривий і від його імені Павло Ліневич, завідувач ІМЦ вручив подяки педагогічним та учнівським колективам НВК, ЗОШ №2, ЗОШ №3, ЗОШ №8, ЗОШ №9, ЗОШ №6, СШ №4 за активну участь у зборі використаних хімічних джерел електроенергії. Загальна маса батарейок, яка була зібрана та передана на утилізацію до ДП «Аргентум» (м. Львів) складає 71 кг!
 
Окрасою семінару стали виступи учнівських колективів екологічного спрямування ЗОШ №7 – переможця міського, призера обласного конкурсів екологічних агітколективів та призера міського конкурсу -  учнівського колективу екологічної просвіти СШ №4. Піднята ними тема збереження першоцвітів  в музично-театралізованій формі викликали неабияку зацікавленість.  
 
У рамках семінару працювала виставка методичних розробок, малюнків, плакатів, поробок з використаних матеріалів.
 
За загальною думкою учасників - семінар-презентація дасть новий методичний імпульс в удосконаленні екологічного виховання школярів та його практичного наповнення.  Павло ЛІНЕВИЧ, завідувач ІМЦ

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa