Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: творча зустріч педагогів-«дошкільників» із поетесою Марією Пономаренко
30.04.2014

 

У нас дуже мало дитячих письменників. Є дорослі, які підписують для дітей, але це не те. Дитячим письменником треба народитися….
Треба писати так, щоб дитина відчувала слово, розуміла його. Віршик має вилетіти з тебе, наче пташка
Марія Пономаренко

Виховання інтересу до книги, любові до української мови і шани до літературного слова – одне із найактуальніших питань, що активно розв’язуються дошкільними навчальними закладами м.Новограда-Волинського.
 
За останні роки успішно була здійснена робота над міським проектом «Українські письменники – дітям», проведено ряд методичних заходів у рамках тематичних років мовної компетенції та книги, а також міські літературні ярмарки, літературні вітальні (ДНЗ №4, завідуюча Башинська Л.О., методист Лесько М.С.), тематичні мініатюри і створення групової бібліотеки (ДНЗ №1, завідуюча Лесик В.В., методист Тесленко О.В.), постійно діючі семінари, присвячені аспектам використання творчої спадщини С.Русової (ДНЗ №5, завідуюча Ткачук С.А., методист Романюк О.І.) В.Сухомлинського (ДНЗ №15, завідуюча Лопатюк В.І.) тощо.
 
В одному із вищеназваних заходів, на запрошення інформаційно-методичного центру, взяла участь відома дитяча письменниця, лауреат премій Лесі Українки, Наталі Забіли, Дж. Сороса, обласної премії «Дідусеві казки», Марія Антонівна Пономаренко. З тих пір розпочалася дружба поетеси і дошкільного навчального закладу №4 «Сонечко». За цей час було проведено чимало спільних святкових розваг, тематичних виставок, літературних віталень, присвячених творчості Л.Українки, М.Пономаренко, міських поетів.
 
У міні-музеї дошкільної установи окремою експозицією розміщено картини М.Пономаренко та її численні книжки для дітей.
 
Читанки М.Пономаренко «Подарунок», «Жайвір», «Перлинка» за останній час було розповсюджено в усіх дошкільних навчальних закладах міста.
 
Цього року спектр застосування літературної спадщини М.Пономаренко у роботі з дітьми в ДНЗ став ширше: крім театралізованої та художньо-літературної діяльності вірші поетеси педагоги спробували використати у логоритміці.
 
Презентацію «Святкового калейдоскопу» для членів ММО вчителів-логопедів, музичних керівників та вихователів-методистів та за участю М.Пономаренко було організовано та проведено в ДНЗ №16 «Веселка».
 
У своїх виступах завідуюча закладом Данюк В.І. та вихователь-методист Павлюк Н.П. підкреслили роль книги у розвитку й навчанні дітей дошкільного віку, принадність поезії М.Пономаренко, «доступність, простота, щирість і сонячність».
 
Вчитель-логопед Борисова Т.В. розповіла про виникнення ідеї та втілення задуму створення логоритмічних вправ, здійснення принципу особистісного та колективного рішення (діти самі придумують, пропонують, долучаються до підбору рухів і побудови віршованих композицій). Таких логоритмічних міні-театрів або тематичних блоків створено вже три – «Золота осінь», «Срібна зима» і «Бузкове свято».
 
Особливість логоритмічних вправ у подібному проекті – в їх музичному представленні. Авторську музику до віршів написала музичний керівник закладу Кучер Л.В.
 
Присутні передивились логопедичне свято «Веселковий калейдоскоп» у середній групі (вчитель-логопед Костюк Т.М., вихователь Виноград Т.В.) та заняття з логоритміки в старшій логопедичній групі (вчитель-логопед Борисова Т.В.)
 
Під час обговорення було відзначено копітку, творчу і дуже потрібну для корекції мови дітей роботу, роль логоритмічних вправ та ейдетичних схем для покращення процесу запам’ятовування віршованих творів, значення створених умов для активізації дитячого інтересу до книги.
 
В ході невимушеної співбесіди з вихованцями старших груп ДНЗ №16 М.Пономаренко розповіла, чим відрізняються авторські казки від народних, зачитала свої вірші і загадки, викликаючи жвавий відгук і вдячні оплески. Гостя презентувала для педагогів дошкільних навчальних закладів міста свою нову збірку віршів «Про кімнатні рослини».
 
На згадку про творчу зустріч педагоги ДНЗ №16 подарували поетесі збірку з матеріалами проекту «Святковий калейдоскоп», а також пам’ятний сувенір у вигляді картини.
 
У рамках творчого візиту до м.Новограда-Волинського М.Пономаренко також взяла участь у святковій розвазі «Великоднє яєчко» в ДНЗ №4 (режисер – музичний керівник Щурук Л.Й.). Святкове дійство складалося із дитячих пісенно-музичних номерів, народних ігор, театралізованої частини, підготовленої вихователями дошкільного навчального закладу (Беззабарна Г.М., Бучинська І.Л., Масленчук О.М., Молчанова О.В., Романюк Ю.В., Свірщук Н.М., Сєчина І.А., Смулько А.А., Шевчук Т.І.), вручення яскравих подарунків, зроблених руками малюків.
 
Зацікавлено слухали діти і дорослі Марію Антонівну, із задоволенням відгадували загадки, насолоджувались барвистою мовою і жартами поетеси.
 
Інформаційно-методичний центр планує розширити формат використання творчого доробку М.Пономаренко у роботі з дітьми дошкільного віку. Наразі розробляється педагогічний проект з теми «Дивовижний світ книг Марії Пономаренко: використання творчості письменниці у роботі з дітьми дошкільного віку як засобу виховання людяності і доброзичливості».
 
Проект передбачає 1) включення до навчально-виховного процесу тематичних блоків: у молодшій групі – «Будинок любові Марії Пономаренко» (тварини, птахи), середній – «І в городі, і в саду я цікавинки знайду», старшій – «Дев’ять духовних чеснот від Марії Пономаренко»; 2) використання віршованих творів письменниці під час спостережень за об’єктами природи, психогімнастичних вправ, комплексів гімнастики пробудження тощо; 3) створення дидактичного інструментарію для аналізу прозових творів М.Пономаренко.

 
 
Інна Кондратець, методист ІМЦ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa