Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Надання спеціальної освіти школами естетичного виховання (музичними, художніми, хореографічними, театральними, хоровими, мистецькими)

 

Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Інші заходи в галузі культури і мистецтва)

Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Забезпечення діяльності бібліотек)

Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, об’єднаних територіальних громадах)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Звітують заступники міського голови
02.12.2013

Керуючись Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні“, на пленарному засіданні двадцять першої сесії шостого скликання 27 грудня перед депутатами міської ради звітуватимуть про свою роботу у 2013 році заступники міського голови.

До вашої уваги пропонується звіт заступника міського голови Костюка В.А. про діяльність виконавчих органів міської ради з питань соціально-гуманітарної сфери в 2013 році

В поточному році підрозділи галузей соціально-гуманітарної сфери діяли відповідно до програми соціально-економічного розвитку міста, галузевих програм та згідно рішень міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень міського голови за планами міської ради на 1-ше 2-ге півріччя, щоквартальними планами виконавчого комітету міської ради, щотижневими галузевими планами та оперативними протокольними завданнями міського голови. В систему роботи введені щотижневі координаційні наради з керівниками управлінь та відділів соціально-гуманітарної сфери, а також робочі наради та планерки по підготовці, організації та проведенні конкретних загальноміських, або галузевих заходів.
 
При цьому, робота в організаціях, установах зазначеної сфери налаштовувалась в напрямках та межах щодо забезпечення додержання Конституції та Законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади, Статуту територіальної громади міста, Регламентів роботи міської ради та її виконавчого комітету.
 
Протягом звітного періоду забезпечувалось впровадження державної політики в галузях освіти, охорони здоров’я, фізичної культури, спорту, туризму, культури, в соціальній сфері та сфері молодіжної політики (сім’ї, дітей та молоді).
 
Проводилась координація відповідно до законодавства вирішення питань опіки та піклування, усиновлення, захисту прав, інтересів неповнолітніх громадян.
 
Розроблялись програми розвитку мережі закладів соціально-культурної галузі та забезпечувалось їх врахування при реалізації програм соціально-економічного розвитку міста.
 
Контролювались питання: санітарно-епідеміологічного стану соціально-культурних закладів і установ; додержання правил санітарної охорони; запобігання інфекційним захворюванням, епідеміям; надання медичної допомоги населенню; пільг і допомог, пов’язаних з охороною дитинства і материнства, багатодітним, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам, організації харчування в навчально-вихованих, лікувальних закладах, оздоровлення дітей.
 
Здійснювався контроль за роботою закладів соціальної сфери, сприяння їх матеріальному забезпеченню.
 
Проводиться державна політика в галузі соціального захисту населення, вносились пропозиції щодо квоти робочих місць для працевлаштування інвалідів та інших категорій осіб, які потребують соціального захисту.
 
Забезпечується здійснення передбачених законодавством заходів щодо поліпшення матеріально-побутових умов інвалідів, ветеранів війни і праці, одиноких громадян похилого віку.
 
Надавалось сприяння роботі творчих спілок, громадських організацій, забезпечення дотримання законодавства щодо всебічного розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя.
 
Спрямовується робота засобів масової інформації з питань висвітлення основних напрямків внутрішньої і зовнішньої політики міста та держави.
 
Забезпечується в межах своїх повноважень виконання законодавства України щодо національних меншин, міграції, про свободу совісті та релігійні організації.
 
Проводилась координація роботи управлінь освіти і науки, праці та соціального захисту населення, відділів культури і туризму, з питань фізичної культури і спорту, з питань охорони здоров’я, у справах сім’ї та молоді, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, відділу інформації та зв’язків з громадськістю, погоджуються їх плани роботи, штатні розписи, проводиться оцінка роботи посадових осіб зайнятих в соціально-гуманітарній сфері.
 
Проводиться керівництво роботою комісій: надзвичайною протиепідемічною, з питань виділення бюджетних коштів на оперативне лікування за межами області, з питань безпечної життєдіяльності населення, з відновлення прав церков та релігійних організацій, опікунською радою міста, координаційною радою з питань боротьби з туберкульозом, наркоманією та запобігання поширенню ВІЛ – інфекції (СНІДу), координаційною радою в справах неповнолітніх, координаційною радою з питань підтримки багатодітних сімей, координаційною радою з питань допризовної підготовки, військово-патріотичного виховання молоді, міською громадською опікунською радою при будинку дитини та школі –інтернаті, комісією з захисту прав дітей, комісією з призначення субсидій та соціальної допомоги як виняток, координаційною радою з питань соціальної роботи з сім’ями, які перебувають в скрутних життєвих обставинах.
 
Організаційно забезпечується проведення усіх загальноміських та відзначення історичних дат життя міської громади. Забезпечується контроль та звітність про виконання державних, обласних, міських програм гуманітарного та соціального спрямування. Організовується робота з написання та видання історичних, краєзнавчих, культурно-мистецьких досліджень і видань, матеріалів археологічних досліджень міста.
 
Надавалось сприяння діяльності Товариства Червоного Хреста, організаціям УТОГ та УТОС, міській раді ветеранів, міській організації жінок, спілки „Чорнобиль“, міськрайонній організації ветеранів афганської війни.
 
Проведена робота надала змогу забезпечити в 2013 році нормальне функціонування закладів соціально-гуманітарної сфери і вирішувати певні питання конкретно в кожній окремій галузі.
 
 
Освіта. Право дітей на здобуття дошкільної освіти реалізують 12 ДНЗ, в яких навчається і виховується 2447 дітей, що становить 70% від загальної кількості дітей від 1 до 6 років. Від 3 до 6 років охоплено дошкільною освітою 95 % дітей. З них 28 дітей перебуває в групах на короткотривалому перебуванні згідно заяв батьків. В усіх дошкільних закладах функціонують консультпункти для батьків, діти яких не відвідують садки. У 17 санаторних групах та групах спеціального призначення мають можливість навчатися та одночасно проходити комплекс лікувально-реабілітаційних заходів 409 дітей.
 
У 2013-2014 навчальному році за шкільні парти сіло 6045 учнів, що на 60 учнів більше ніж у минулому навчальному році. З 656 до 660 збільшилась кількість першокласників. Середня наповнюваність класів по місту становить 24,8. Задля ґрунтовної підготовки до нового навчального року місто взяло участь у Всеукраїнській акції «Нові стандарти – нова школа».
 
Серед нових форм представлення власного досвіду педагогічних працівників є розміщення методичних розробок в електронному вигляді на сайті ІМЦ у розділі «Методична скарбничка». Протягом року 46 вчителів надали 66 власних розробок.
 
Протягом навчального року 130 педагогів взяли участь в заходах обласного, Всеукраїнського, Міжнародного рівнів. В 2012-2013 успішно проведена атестація навчальних закладів ЗОШ №8, №10 та ДНЗ №2, 4, 5.
 
В рамках реалізації проекту «Дитина з особливими потребами» створено персоніфікований облік дітей-інвалідів, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку. Банк дітей-інвалідів міста Новограда-Волинського налічує 100 дітей. 68 дітей з особливими потребами шкільного віку охоплено інтегрованим навчанням, 42 дітей – індивідуальним навчанням, 4 дитини – інклюзивним навчанням. Відповідно, всі діти вказаних категорій охоплені освітою, на рівні, що відповідає їх здібностям та можливостям.
 
Обдаровані діти. У місті спостерігається позитивна динаміка з організації участі учнів у різноманітних конкурсах. Найбільший відсоток їх учасників від загальної кількості учнів 1-11 класів - в школах №7 (83,7%), ЗОШ №3 (69,1%), колегіумі (63,7%), НВК та СШ №4 (62,5% та 62,8% відповідно), найменший – 16,3% та 16,1%- у ЗОШ №8 та ЗОШ №9.
 
У 2012-2013 навчальному році у І етапі Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін взяли участь 662 учня 7-11 класів. Переможцями ІІ етапу олімпіад стали 207 школярів із 11 загальноосвітніх навчальних закладів. У цьому році маємо найбільш успішну участь наших школярів в обласних олімпіадах – 60 переможців! Це 62% від загальної кількості часників обласних олімпіад з нашого міста.
 
На початку 2013-2014 н. р. проведено міську учнівську наукову конференцію. Відродилися змагання Всеукраїнського дитячого футбольного турніру «Шкіряний м’яч». Одним із засобів військово-патріотичного виховання є організація та проведення Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця».
 
За підтримки Муніципальної програми врядування та сталого розвитку, що впроваджується Програмою розвитку ООН, учні на чолі з адміністрацією ЗНЗ беруть активну участь в екологічних проектах «Кожна краплина має значення». ЗОШ№5, ЗОШ №7, ЗОШ№3, НВК, ЗОШ№10 та колегіум реалізували екологічну акцію «За чисті джерела».
 
Освітяни Новограда-Волинського уже декілька років як взяли впевнений курс на впровадження енергозбереження та енергоефективності. Наразі однією із пріоритетних напрямків – є облаштування екологічного парку на території ЗОШ № 5, за сприяння Німецького Товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Результативно залучають школярів до навчання заощадливого ставлення до енергоресурсів у ЗОШ №9 - учителі використовують різні форми роботи. Команда учнів школи «Eco-line» стала переможцем Всеукраїнських конкурсів "Будинок майбутнього" та «Енергетичний герой».
 
Виховна робота. 2013-й рік оголошено Президентом України роком дитячої творчості. Особливе місце у реалізації заходів належить позашкільній освіті. У місті функціонує три позашкільні навчальні заклади - Центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Палац дітей та молоді, Дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки. Тут працює 41 гурток, гуртковою роботою було охоплено 1735 дітей, що становить 29 % від загальної кількості дітей шкільного віку.
 
У закладах освіти міста навчається 69 дітей сиріт, позбавлених батьківського піклування та під опікою;97 дітей з особливими потребами;524 дитини, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС;530 дітей з багатодітних сімей;116 дітей з малозабезпечених сімей;36 дітей, які проживають в сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах. Всього - близько півтори тисячі дітей пільгових категорій, що складає 23% від загальної кількості учнів.
 
Оздоровлення. На літню оздоровчу кампанію 2013 року було виділено 100 тисяч грн. та залучено 59913 грн. батьківських коштів. У літній період 2013 року в пришкільних таборах з денним перебуванням відпочило 1119 дітей. З них дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки – 430. Талановитих та обдарованих – 201.
 
Для 195 дітей пільгового контингенту було організоване безкоштовне харчування.
 
Здоров'я. В навчальних закладах розроблені і реалізуються шкільні програми з охорони здоров’я дітей, які включають в себе: освітній, духовний, спортивно-оздоровчий, лікувально-профілактичний компонент.
 
Щорічно проводяться медичні огляди учнів, аналіз результатів яких, за п’ять років показав, що намітилась невелика, але позитивна тенденція до зменшення кількості хворих дітей.

Необхідно всім посилити контроль за проведенням уроків з фізичної культури, особливо в початковій ланці, масового залучення учнів до фізкультурно – оздоровчих акцій, підготовку спортивних команд до різноманітних змагань та дотримання техніки безпеки на уроках.
 
Діяльність шкільних бібліотек. За 2012-2013н.р. у школи міста надійшло підручників та художньої літератури на суму близько 150 тисяч гривень.
 
Управлінська діяльність. З метою стимулювання навчальних закладів до покращення результативності роботи, забезпечення здорової конкуренції рішенням колегії управління освіти і науки затверджено Положення про рейтингову систему навчальних закладів міста. З січня 2013 року щоквартально оприлюднюються результати рейтингової оцінки.
 
У 2013-2014 навчальному році державній атестації підлягатимуть колегіум, НВК, Центр розвитку дитини.
 
Бюджет галузі на 2013 рік становить 79 млн. 107тис. грн. З них коштів загального фонду 63млн. 924тис грн., спеціального фонду – 2млн.659 тис грн., коштів з бюджету розвитку міста – 12млн.524 тис. грн.,з яких – 10млн.804 тис. державної субвенції. Виготовлено проектно-кошторисна документація 22 об’єктів закладів освіти. Отримано декларації на початок будівельних робіт по закладах освіти.
 
Адміністрації навчальних закладів залучили для підготовки закладів до нового навчального року спонсорські та благодійні кошти. Це дало змогу зробити поточні ремонти у навчальних приміщеннях, поновити меблі (НВК,ЗОШ№6,7,3,4,5, ДНЗ№1,2,4,5,6,13,14,15,16), придбати класні дошки (ЗОШ№4,5,6,7), покращити освітлення (ЗОШ№2,4,5,7,10), придбати розвивальні ігри для початкової школи, навчальну літературу, покращити матеріально-технічну базу та естетичний вигляд навчальних кабінетів, групових приміщень, прилеглої території закладів та ігрових майданчиків, закупити оргтехніку (НВК,ЗОШ№4,5,7,10, колегіум). Значна робота по підготовці до нового навчального року здійснена позашкільними навченими закладами.
 
До опалювального сезону у навчальних закладах була проведена ревізія систем тепловодопостачання, утеплення систем тепломереж, повірка лічильників тепла. Проведена перевірка автономних котелень ДНЗ №9,1,ПДМ. У модульних котельнях ЗОШ№7,5,9,НВК, ДНЗ №15,16, ЦНТТУМа проведені до опалювального сезону пусконалагоджувальні роботи.
 
Щороку керівники закладів освіти міста творчо підходять до підготовки навчальних закладів до роботи у новому навчальному році.
 
З питань соціально-економічного розвитку галузі пріоритетними на 2013-2014 навчальний рік будуть ремонт та реконструкція дахів, ремонт систем водо тепломереж, заміна вікон і дверей, придбання меблів, посуду, комп’ютерної техніки тощо. При умові надходження коштів державної субвенції на ці потреби буде використано понад 9 млн. грн.
 
Основними завданнями та пріоритетними напрямами роботи на 2013-2014 навчальний рік визначено: виконання Базової програми розвитку дитини дошкільного віку „Я у Світі” та Програми розвитку дітей старшого дошкільного віку „Впевнений старт”;упровадження нових стандартів початкової загальної освіти;подальше удосконалення впровадження системи профільного навчання;подальшу інформатизацію та комп’ютеризацію навчально-виховного процесу, забезпечення якості послуг та новітнього вдосконалення мережі Інтернет загальноосвітніх навчальних закладів, завершення створення електронної бази даних;модернізацію освіти для стійкого розвитку, впровадження теоретичних курсів для усіх учасників навчально-виховного процесу;проведення моніторингових досліджень, експертизи якості освіти як основи підвищення ефективності навчально-виховного процесу;підвищення результативності природничо-математичної освіти учнів;посилення ролі формування духовних та моральних цінностей учнівської молоді;збільшення охоплення дітей позашкільною освітою, покращення умов навчання;подальший розвиток здоров’язберігаючого середовища; створення умов для реалізації інклюзивної освіти та інші.
 
В галузі культури функціонують 5 установ: Палац культури ім. Лесі Українки, школа мистецтв, музей родини Косачів, краєзнавчий музей і централізована бібліотечна система.
 
Міський Палац культури ім. Лесі Українки. За 9 місяців 2013 року до установи надійшло бюджетних коштів на суму 1120693,00 грн. На спеціальний рахунок надійшло 70976,00 грн.
 
Школа мистецтв. На початок 2012 - 2013 навчального року основний контингент школи складав 599 учнів, в філіях Новоград-Волинського району - 123 учня.
 
З бюджету розвитку були виділені кошти для придбання інтерактивної дошки для занять з історії мистецтв та музично-теоретичних дисциплін в сумі – 26500грн, та електроскрипки для відділу струнно – смичкових інструментів в сумі – 15786грн.
 
Музей родини Косачів. Протягом 2013 р. музей родини Косачів відвідало більше 5 тис. чоловік.За звітний період до фондів музею надійшло 41 одиниця речей музейного значення. До Республіки Грузія було відправлено виставку творчих робіт учнів художнього відділу Школи мистецтв за творами Лесі Українки, виставка приурочена до дня народження поетеси. За підтримки Посольства України в Республіки Грузія та адміністрації Хашурського району Республіки Грузія виставка експонувалась в м. Тбілісі, Хашурі, Сурамі. Протягом 2013 р. у музеї родини Косачів відбулось 23 заходи.
 
Краєзнавчий музей. До фондів музею надійшло 23 музейні предмети основного фонду та 30 предметів допоміжного фонду. Організовано: фотовиставку оборонних фортифікаційних споруд Новоград – Волинського укріпрайону № 7 у Молодіжному центрі, приурочена 72-м роковинам від початку Великої Вітчизняної війни. виставку в краєзнавчому музеї фотографій ДВТ. Музей відвідало 3.225 осіб. Проведено 145 екскурсії.
 
Централізована бібліотечна система. За 2013 рік бібліотеками обслуговано більше 10тис. користувачів, відвідування складає 55тис., книговидача становить майже 180 тис. прим. док. Є 9 нестаціонарних пунктів видачі літератури в установах та навчальних закладах міста.
 
Щомісячно центральна міська бібліотека видає інформаційний бюлетень «Новоград-Волинщина на сторінках преси». Рішенням сесії міської ради від 30.05.2013 №433 центральній міській бібліотеці присвоєно ім’я Юрія Ковальського. Бібліотеки накопичують банки даних з питань краєзнавства, збирається інформація про видатних людей нашого краю.
 
В службі у справах дітей на первинному обліку перебуває 129 дітей, з них: під опікою громадян 79 дітей, 12 дітей – в прийомних сім’ях та в ДБСТ. В державних закладах виховується 38 дітей. 25дітей, проблематично влаштувати до сімейних форм виховання, оскільки вони мають тяжкі ураження нервової системи та опорно-рухового апарату.
 
На даний час на території міста проживають 16 сімей, які усиновили 18 дітей. В місті створено і функціонує 11 прийомних сімей, в яких виховується 17 дітей.

Із 129 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, лише 27 мають житло на праві власності. Станом на 08.11.13 на квартирному обліку при виконавчому комітеті міської ради перебуває 13 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 35 осіб із їх числа.
 
Рішенням міської ради від 08.08.13 №461 затверджено Міську цільову Програму забезпечення житлом дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа на 2013-2017 рр., згідно якої 1 особу буде забезпечено соціальним житловим приміщенням.
 
На обліку в службі перебуває 79 дітей, які виховуються в сім’ях, що опинились в складних життєвих обставинах, в тому числі 8 - зазнали жорстокого поводження в сім’ї. Впродовж 2013 року службою ініційовано 32 притягнення до адміністративної відповідальності  батьків за ст. 184 КУпАП за невиконання або неналежне виконання ними батьківських обов’язків.
 
Впродовж 2013 року службою ініційовано перед міськрайсудом позбавлення батьківських прав 9 батьків відносно 9 дітей, з них: влаштовано під опіку громадян - 6, в прийомну сім’ю-1, в заклади Міністерства охорони здоров’я- 1, до інтернатного закладу – 1.
 
За 10 місяців 2013 році 16 неповнолітніми міста скоєно 12 злочинів (на 25 % знизився рівень злочинності та на 20 % знизилась кількість учасників в порівнянні з 2012 роком). Проведено впродовж 10 місяців 2013 року 29 профілактичних рейдів у місця масового відпочинку молоді , в ході яких виявлено 41 дитину.
 
ПРОБЛЕМИ:
1. Не оперативно вирішуються питання з працівниками ВКМСД МВ УМВС щодо проведення профілактичної роботи з підлітками, як схильні до скоєння правопорушень та злочинів;
2. відсутність коштів для придбання спортивної та шкільної форми для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
3. відсутність реальних коштів (на державному та місцевому рівнях) для придбання житла особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які повернулись в місто після закінчення навчання в закладах.
 
Міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді забезпечує на належному рівні соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. За 2013 р. проінспектовано 2251 сім’ю і 41 особу з метою з’ясування наявності складних життєвих обставин, оцінки результатів проведеної роботи з сім’ями, перевірки факту вчинення насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення та інше. Ініційовано 22 засідання координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах, за рішенням якої під соціальним супроводом перебувало 194 сім’ї і 9 осіб, які опинились у складних життєвих обставинах, яким надано 6127 соціальних послуг. Знято з соціального супроводу 130 сімей, де у 110 сімей досягнуто позитивного результату.
 
Введено 12 посад фахівців із соціальної роботи. Здійснено розподіл міста на 12 мікрорайонів та створено 12 робочих місць в закріплених мікрорайонах міста. Організація роботи та навантаження на кожного фахівця із соціальної роботи здійснюється згідно встановлених державних стандартів. Директором МЦСССДМ Борис Н.П. здійснюється контроль за діяльністю фахівців у закріплених за ними мікрорайонами.
 
На обліку в МЦСССДМ перебуває 226 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, в яких виховується 505 дітей, з них 113 сімей виявлені в цьому році та 10 осіб. Відвідано фахівцями із соціальної роботи в закріплених мікрорайонах 1500 сімей, де було встановлено, що 400 сімей з дітьми потребують підтримки з метою недопущення потрапляння в складні життєві обставини. 2116 особа надано за карткою отримувача соціальних послуг 2654 послуги. Проводилася соціальна робота з 4 особами, які постраждали від торгівлі людьми, з 15 особами, які постраждали від насильства (в тому числі 8 дітей), з 243 особами, які мають проблему інвалідності (в тому числі 231 дитина),з 25 особами, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІДу, з 21 наркозалежними особами, з 186 особами, які засуджені до покарань не пов’язаних з місцями позбавлення волі (в тому числі 15 дітей), з 3 жінками, які в пологовому відділенні міськрай ТМО відмовлялися від своїх новонароджених дітей, з 31 особою з числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з 52 дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, з 21 опікуном та піклувальником.
 
МЦСССДМ залучав депутата Житомирської обласної ради, громадські організації та фонди, державні установи для надання адресної допомоги (матеріальна, гуманітарна) 30 сім’ям з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах, створював та розповсюджував соціальну рекламу на різну проблематику, тісно співпрацював з ЗМІ щодо висвітлення роботи, друку соціально-профілактичних статей. МЦСССДМ належно здійснює соціальне супроводження прийомних сімей, регулярно проводились засідання клубу для прийомних сімей « Родоцвіт».
 
В МЦСССДМ працюють спеціалізовані формування: служба соціальної підтримки сімей, консультпункт в пологовому відділенні при міськрай ТМО, відділення надання медико-соціальної допомоги дітям та молоді на основі дружнього підходу «Клініка, дружня до молоді», служба соціального супроводу дітей та молоді, які повернулись з місць позбавлення волі або засудження до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, спеціалізована служба «Телефон Довіри», консультпункт в жіночій консультації міськрай ТМО. Охоплювалися індивідуальною та груповою профілактичною роботою діти та особи, які повернулись з місць позбавлення волі або засудженні до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. МЦСССДМ періодично інформує населення міста про зміст своїх соціальних послуг, проводить Гарячі лінії на «Телефоні Довіри» по проблемних питаннях соціального характеру.
 
Потребує вирішення питання щодо створення в місті соціального гуртожитку для соціально незахищеної категорії населення ( для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, хто повертається з місць позбавлення волі і не має місця для постійного проживання, хто опинився в складних життєвих обставинах), функціонування кризового центру для осіб, які потерпіли від насильства.
 
 
Охорона здоров’я. В 2013 році розпочалося реформування галузі охорони здоров’я. З 01.01.13 відповідно до Закону України «Про екстрену медичну допомогу» відокремлено швидку допомогу від ТМО й утворено Новоград-Волинську підстанцію екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Вона обслуговує жителів міста, Новоград-Волинського, Баранівського, Ємільчинського та Романівського районів. З 01.02.2013 року від міськрай ТМО відокремлена первинна допомога й утворено Комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського», як окрему юридичну одиницю. В центрі працюють сімейні лікарі, педіатри, акушер-гінекологи. Для Центру придбано меблі , комп’ютери, в управлінні державного казначейства знаходяться рахунки на придбання предметів довгострокового користування на 260,0 тис. гривень. Продовжується будівництво хірургічного корпусу, освоєно в 2013 році – 1 202 977,01 гривень, йде реконструкція туберкульозного відділення під туб диспансер та шкір венерологічний диспансер, освоєно 812 924,38 гривень. Проведено капітальний ремонт коридорів 3-го та 5-го поверхів лікувального корпусу територіального медичного об’єднання, освоєно 171000,0 гривень, капітальний ремонт вестибюлю стоматологічного відділення, де освоєно 135000,0 гривень, теплових мереж міськрай ТМО, де освоєно 320,0 тис.гривень. Проводиться капітальний ремонт даху інфекційного корпусу та травматологічного корпусу за рахунок субвенції з району. Придбано меблі для підстанції екстреної медичної допомоги. Для міськрай ТМО придбано обладнання на суму 2 439 793,0 гривень. Взагалі проведено тендерні торги на придбання медичного обладнання, предметів довгострокового на суму 7 964 407,84 гривень, в тому числі автомобіль екстреної допомоги типу С, рентгеноапарат, ультразвукова діагностична система, бронхоскоп, гастроскоп, колоноскоп, фіброгастроскоп, системи моніторингу пацієнта, інкубатор для новонароджених, мікроскоп операційно-діагностичний, мікроскоп офтальмологічний, гістероскопічний комплекс та інше. В приймальному відділенні встановлено шістнадцятизрізовий комп’ютерний томограф, придбано меблі, м’який інвентар.
 
За 9-ть місяців 2013 року народилося 489 дітей, померло 478 чоловік, відмічається позитивний природний приріст населення на 11 чоловік. За 9-ть місяців 2013 року під нагляд акушер-гінекологів взято 480 вагітних.
 
Підстанцією екстреної медичної допомоги обслужено за 10 місяців 2013 року 20 204 виклики, що на 61 виклик більше, ніж в 2013 році.
 
В стаціонарах цілодобового перебування проліковано 7547 чоловік, їм виконано 1660 оперативних втручань. Представлено 1051 донор. За 9-ть місяців 2013 року центром первинної медико-санітарної допомоги обслужено 136202 відвідування до лікарів, зроблено 4232 відвідувань вдома. Бригадою невідкладної допомоги обслужено2896 виїздів. В денних стаціонарах міста проліковано 2952 хворих.
 
Флюрографічно обстежено 25256 чоловік, виявлено 25 випадків захворювання на туберкульоз. Жителям міста зроблено 587565 аналізів, з них на ВІЛ-інфекцію 4176, на гепатити В, С – 7256, торч-інфекції-6280, гормони щитовидної залози – 964.
 
Місто взяло активну участь в реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, за 10 місяців відшкодовано за ліки 257 581 гривня.
 
На пільговий відпуск медикаментів міською радою виділено 320,0 тис. гривень, на оперативне лікування за межами міськрай ТМО 7,5 тис. гривень.Забезпечено належне функціонування палат для інвалідів війни, на медикаменти на 1 ліжко-день виділено 20,09 гривні, на харчування на один ліжко день 16,80 гривень.
 
У відділенні відновного лікування за 9-ть місяців 2013 року проліковано 1958 чоловік, із них 614 дітей, в тому числі дітей до року 90, дітей-інвалідів 23. Придбана ванна для лікувального масажу ніг за 26 тис. гривень, яку використовують при лімфосторі, остеоартритах, сенсорно-вегатативних поліневропатіях, переломах міста гомілок, проведено тендер на придбання апарату для ударно-хвильової терапії.
 
Запроваджено поглиблені медичні огляди школярів разом із батьками. Пройшла реформування санітарно-епідеміологічна служба, питання санітарного та епідеміологічного благополуччя знаходиться на постійному контролі, заслуховується на засіданнях виконавчого комітету.
 
Разом з тим, через хронічне недофінансування галузі, проблемним залишається питання забезпечення хворих медикаментами при стаціонарному лікуванні. Тому хворі змушені купувати ліки за свої гроші, приносити свою білизну.
 
В місті працює 25 аптечних закладів, які забезпечують населення міста лікарськими засобами та виробами медичного призначення, збережена мережа комунальних аптек. Але тільки підприємство Новоград – Волинська центральна міськрайонна аптека № 217 гарантує повний перелік якісних фармацевтичних послуг.
Основні завдання на 2014 рік: розвиток центру первинної медико - санітарної допомоги;удосконалення системи профілактичних медичних оглядів та диспансеризації населення;поліпшення надання медичної допомоги матерям та дітям;будівництво хірургічного корпусу;зміцнення матеріально технічної бази закладів охорони здоров’я;поновлення діагностичної та лікувальної апаратури.
 
Соціальний захист населення. Управління праці та соціального захисту населення забезпечує виконання законів України надає 69 видів допомог громадянам міста. Згідно штатного розпису в управлінні рахується 35 штатних одиниць, фактично зайняті - 34.
 
Управління праці та соціального захисту населення є головним розпорядником коштів для Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), ТОВ «Червоного хреста», Ради ветеранів, Центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів – що склало суму витрат за звітний період – 1919,5тис. грн., що порівняно з відповідним періодом 2012 року більше на – 231,2 тис. грн., або на 112,0% - за рухунок підвищення заробітної плати соціальним працівникам та підвищення цін на енергоносії.
 
Разом фінансування касових витрат за 10 місяців 2013року проведено на суму 56129,4 тис. грн., що порівняно з відповідним періодом 2012 року більше 126%.
 
Згідно даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги станом на 01.11.2013 р. на обліку перебуває 12 880 пільговики. Загалом у місті проживає 14 000 пільговиків. В тому числі:369 інвалідів війни; 914 ветеранів військової служби та внутрішніх справ і прирівняних; 1468 інвалідів І, ІІ, ІІІ, ІV групи та інвалідів по зору І, ІІ ; 6 749 ветеранів війни та дітей війни;1305 постраждалі та ліквідатори ЧАЕС та інші прирівнені категорії в т.ч. діти – інваліди – 5; 1191 пенсіонери за віком; 297 багатодітних сімей та 580 дітей;1 прийомна сім’я;6 сім'я опікуна.
 
Кошторисними призначеннями на 2013 рік передбачено виплат субвенцій з державного бюджету на суму 9 988,05 тис. грн. Всього сектором на 01.11.2013рік за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам було профінансовано пільг на суму 7 742 394,65грн., а нараховано – 7 097 477,27 грн.., що становить 90,21%.
 
Станом на 01.11.2013 року обліковується загальна заборгованість по пільгах в сумі 694 903,64 грн.. Фактична заборгованість по пільговому перевезенню станом на 01.11.2013 складає 935 253,23грн.
 
За десять місяців 2013 року до відділу грошових виплат і компенсацій звернулося 3 153 громадян, призначено допомогу за десять місяців 6 545 громадянам. Всього у відділі перебуває на обліку та отримує державну соціальну допомогу різних видів 9 715 громадян, з них 1748 отримувачів субсидії на ЖКП та тверде паливо.
 
Так, за десять місяців за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам було нараховано та виплачено 43 138,2 тис. грн. різних державних соціальних допомог. За звітний період поточного року було виплачено різних видів державної соціальної допомоги на суму 43 138,2 тис.грн., що в порівнянні з 2012 роком (34 897,8 тис.грн.) більше на 19,2% за рахунок збільшення контингенту отримувачів.
 
Заборгованість, в сумі 35 191,00 грн., станом на 01.11.13 по субсидіях на житлово-комунальні послуги та тверде паливо.
 
За результатами перевірок повернуто до бюджету 4,4 тис. грн. надмірно виплачених коштів по призначеній субсидії. Переплата виникла по причині приховування доходів громадянами під час оформлення документів для призначення субсидії.
 
У місті проживає 1 305 осіб, які мають статус потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС. Разом фінансування касових витрат за 10 місяців 2013року проведено на суму 1 083,7 тис, грн., що порівняно з відповідним періодом 2012 року менше на 211,5 тис. грн., за рахунок погашення заборгованості у 2012 році, яка виникла на початок 2012 року.
 
За 10 місяців 2013 року видано 160 путівок на санаторно-курортне лікування потерпілих громадян. Організовано 6 заїздів потерпілих дітей шкільного віку до санаторію «Чайки» Київської області в кількості 30 –ти дітей., санаторію «Орлятко» -15 дітей, санаторію «Веселка» -30 дітей, санаторію «Подільський артек»- 4 дитини, санаторію «Таврида» -15 дітей та 15 дітей ПТУ в санаторій «Мошногір’я».
 
За відповідний звітний період оформлено транспортних справ інвалідів по забезпеченню спецавтотранспортом - 8. Сформовано особових справ для оформлення громадян до будинків – інтернатів - 12. Інваліди стовідсотково забезпечені направленнями на виготовлення засобів реабілітації, поінформовані щодо можливості замовлення виробів на заводах – виробниках, направлення надіслані на підприємства. По мірі виготовлення виробів сервісний центр доставляє інвалідам замовлені засоби.
 
З початку року відділом з питань праці було здійснено 29 перевірок суб’єктів господарювання, з них, 27 спільно з державним інспектором праці. Матеріали 27 перевірок направлені до суду.За 10 місяців 2013 направлено інформацій про моніторинг заборгованості:ОДА - 43;департамент праці -144;міжрайонну прокуратуру - 24.
 
Протягом відповідного періоду один раз на тиждень проводиться моніторинг заборгованості з виплати заробітної плати по економічно – активних підприємствах міста. Щомісячно проводиться аналіз заборгованості з виплати заробітної плати за участю Пенсійного фонду, статистики та податкової інспекції. Постійно надаються консультації установам, підприємствам, організаціям, суб’єктам підприємницької діяльності щодо дотримання законодавства про працю при укладанні колективних договорів. Розглянуто 13 звернень громадян з питань оплати праці та з питань трудового законодавства. Щомісячно проводиться аналіз заборгованості з виплати з/плати за участю Пенсійного фонду, статистики та податкової інспекції. Постійно надаються консультації спеціалістам підприємств, установ та організацій із питань оплати праці та трудових відносин. Протягом відповідного періоду заборгованість з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах міста відсутня.
 
Протягом 10 місяців 2013 року управлінням подано 4 позовні заяви до міськрайонного суду про стягнення сум переплаченої допомоги з громадян. Всі заяви розглянуто, позови задоволено (за аналогічний період 2012 року — подано і задоволено 2 позови).В Житомирському окружному адміністративному суді виграно справу за позовом громадянина до управління щодо надання пільг, аналогічну справу виграно в апеляційному суді.Перевірено 1042 пенсійних справ (за аналогічний період 2012 року — 1085 справ)Призначено 10 опікунів над недієздатними особами (за аналогічний період 2012 року — 6 опікунів).
 
Зареєстровано 23 колективних договорів, змін і доповнень до колективних договорів (за аналогічний період 2012 року — 34 договори, змін і доповнень).
 
За десять місяців 2013 року проведено 832 обстеження сімей і складено акти матеріально-побутових умов з метою підтвердження їх права на призначення допомоги та надання субсидії на житлово-комунальні послуги.Проведено 299 перевірок достовірності поданої інформації про доходи та майновий стан отримувачів соціальної допомоги, в тому числі 294 перевірки шляхом запиту і 5 з відвідуванням місця роботи. Виявлено 7 випадків недостовірної інформації про доходи. Фактів неправомірно призначеного того чи іншого виду державної допомоги не виявлено.
 
Проведено 76 перевірок цільового використання допомоги при народженні дитини застрахованими та незастрахованими особами.
 
Складено 14 протоколів засідання комісії по призначенню населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та надання пільг при виконавчому комітеті міської ради. Розглянуто 17 заяв та складено 17 актів обстеження матеріально-побутових умов проживання інвалідів.
 
Управління з питань сім’ї, молоді, фізкультури та спорту виконує завдання, намічені відповідними Програмами розвитку галузей. У місті збережена мережа позашкільних спортивних установ, у яких понад трьох тисяч школярів міста можуть розвивати свої обдарування та займатися спортом. В місті діють 2 спортивні школи, дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки, дві Житомирські філії з вільної боротьби, один стадіон, три футбольних поля, три майданчика зі штучним покриттям, 21 спортивний зал, два відкриті тренажерні комплекси, один тренажерний зал.
 
У дитячо-юнацькій спортивній школі на семи відділеннях з семи видів спорту (баскетбол, волейбол, настільний теніс, шахи, шашки, карате-до, важка атлетика) займаються 581 учень шкільного віку. Загальна кількість тренерів 14 чоловік. Забезпечення спортінвентарем та спортивною формою становить 35% від потреби. У комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі ФСТ „Спартак“ на п’яти відділеннях з п’яти видів спорту (бокс, боротьба вільна, важка атлетика, карате-до, настільний теніс) займається 300 учнів-спортсменів. Головна спортивна база – вул.Волі,5.
 
У дитячо-юнацькому клубі фізичної підготовки на п’яти відділеннях (футбол, греко-римська боротьба, легка атлетика, шейпінг, атлетична гімнастика) у 23 гуртках займаються спортом 414 учнів. Легка атлетика це олімпійський вид спорту, на який необхідно звернути увагу. Загальна кількість тренерів 12. Головна спортивна база – вул.Ушакова,54. Нажаль за браком коштів закрито відділення плавання. Подальшому розвиткові відділення легкої атлетики сприятиме оновлення бігової доріжки на стадіоні „Авангард“, але підготовкою спортсменів може займатися лише один тренер.
 
Вільній боротьбі за кошти Головного управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту ОДА навчають 5 тренерів. Тренування проходять у ЗОШ № 7, 10 та тимчасово в актовому залі колишньої сільгосптехніки.
 
В місті працюють спортивні клуби з карате-до, де займаються 203 чоловіки( міський колегіум, ЗОШ № 7, № 3); кіокушин-кан-карате – 173 чоловіка (спортзал Будинку офіцерів); туристично-спортивний клуб „Романтик“ – 30 чоловік (вул.Житомирська,50); шахово-шашковий клуб 33 чоловіки (Будинок офіцерів); клуб гирьовиків „Богатир“ 27 чоловік (вул.Івана Мамайчука). Кращими федераціями у місті є федерація вільної боротьби, карате-до, кіокушин-кан-карате, настільного тенісу, шахів, шашок, волейболу, важка атлетика і хочеться вірити, що часи, коли кожна федерація мала свої кошти повернуться.
 
До міськради ФСТ „Спартак“ входять 15 трудових колективів підприємств, установ і навчальних закладів. Найкраще фізкультурно-оздоровча робота проводиться управлінням освіти і науки міської ради, управлінням по експлуатації газового господарства, міськрай ТМО, Новоград-Волинської філією ДЕД, хлібозаводом. У місті проведено 18 змагань та турнірів з різних видів спорту. За підсумками міжгалузевих спартакіад Житомирщини за 2012-2013 роки місто посіло перше місце в області.

Організовано проведення спартакіади серед ЗОШ і студентської молоді. Окрім спартакіади проводяться кубкові змагання з багатьох видів спорту. В спортивних міських заходах щорічно беруть участь близько 3 тисяч дітей. Загальноосвітня школа № 4 працює як „Школа сприяння здоров’ю“. На базі дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки почало працювати відділення боксу, завдяки чому збільшилася кількість дітей, що займаються у клубі. У навчальних закладах міста класними керівниками створений банк даних на учнів, які відвідують секції та гуртки в усіх позашкільних закладах спортивного спрямування.
 
В квітні проходив місячник благоустрою під девізом „Здоров’я громади – спільна турбота“. Уже багато років стало доброю традицією, у місті проходить акція „Пробіг заради життя 2012“ приємно, що в цій акції беруть участь люди різного віку. Наша міська команда з футболу „Авангард“ бере участь в обласному чемпіонаті, необхідне фінансування команди взяв на себе президент клубу Іванюк М.О..
 
З метою зміцнення спортивної бази у 2013 році виділені великі кошти на покращення матеріальної бази, які освоєно на проведення капітального ремонту - приміщення спортивного залу на вул.Замковій,7 – 160 000,00 грн,
 
приміщення дитячо-юнацької спортивної школи за адресою вул.Соборності,7 – 80 000,00 грн; ДЮСШ за адресою площа Лесі Українки,9 – 100 702,41 грн, приміщення дитячо-юнацької спортивної школи на вул.Пушкіна,44-А – 70 000,00 грн, нежитлової будівлі на вул.Шевченка,33 – 80 000,00 грн, спортивних майданчиків та споруд стадіону „Авангард“ по вул.І.Мамайчука,13 – 89 5500,00 грн, фасадної сторони, частковий ремонт покрівлі та внутрішній ремонт Молодіжного центру по вул.Шевченка,5/1 – 89 5500,00 грн, підпірної стінки стадіону „Авангард“ по вул.І.Мамайчука,13 – 47 000,00 грн.
 
 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Запрошуємо на захід з нагоди Дня партизанської слави
16.09.2019

22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Його було встановлено Указом Президента України в 2001 році, на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в нашій державі.

Докладніше...
Оголошення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок
16.09.2019

Мета проведення робіт: проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення, яка продаватиметься власнику об’єкта нерухомого майна, яке розташоване на земельній ділянці. 

Докладніше...
До уваги платників податків!
13.09.2019

У зв’язку із початком роботи Головного  управління ДПС у Житомирській області  у Заяві про приєднання до Договору про визнання електронних документів необхідно зазначати наступні відомості:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa