Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: Ярмарок педагогічних ідей: нові аспекти діяльності ДНЗ у взаємодії з батьками
16.10.2013

На виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України» та забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти, питання забезпечення активної співпраці дошкільних навчальних закладів із родинами вихованців залишається досить актуальним.

Упровадження нетрадиційних форм і методів взаємодії з батьками, презентація педагогічними колективами ДНЗ отриманого досвіду здійснювались у рамках конкурсу-огляду батьківських куточків («Мовленнєвий розвиток дітей», «Музична просвіта батьків»), фестивалів проектів, семінарів-практикумів міського та обласного рівнів.
 
Нарікання вихователів на інертність і певну байдужість батьків до рекомендованих матеріалів та порад, розміщених у батьківських куточках спонукали до пошуку оптимальних форм активізації участі батьків у розвитку та вихованні власних дітей.

З ініціативи управління освіти і науки та інформаційно-методичного центру з 2012 року в дошкільних навчальних закладах міста було розпочато акцію «Батьківське віконечко». Мета акції: забезпечення нового формату для обміну досвідом сімейного виховання.  Вихователям вікових груп було запропоновано створити спеціальні стенди або відвести певне місце для «Батьківських віконечок» і мотивувати батьків розміщувати друковані та фотоматеріали з життя своєї родини, ділитися досвідом сімейного виховання дітей, роздумами з певним тем і проблем.

Першим підсумком зробленої роботи став Ярмарок педагогічних ідей, проведений на базі ДНЗ №6 «Дзвіночок» (завідуюча Медведчук З.П.).

На заході були присутні біля 50 педагогів дошкільних навчальних закладів, зокрема вихователі вікових груп, завідуючі, вихователі-методисти, практичні психологи, вчителі-логопеди, а також 16 членів батьківської громади (із ДНЗ №№1, 4, 6).

Згідно окреслених Положенням про «Батьківські віконечка» вимог до презентації досвіду представники дошкільних закладів продемонстрували, в яких групах і в якій спосіб оформлено «Батьківські куточки», стисло розповіли про історію створення та організації нової форми взаємодії з батьками, розкрили змістову сторону матеріалів та окреслили перспективи у діяльності нового куточка.

Усього було презентовано матеріали 45 вікових груп у вигляді тематичних папок, стендів, ширм, колажів, стінгазет тощо.

Педагогами ДНЗ №№1, 2, 8, 9, 14, 15 додатково було підготовлено електронні презентації, що містили фотоілюстрації створених куточків та міні-звіт про результати попереднього анкетування батьків, якісний і кількісний склад родин, що взяли участь у новому проекті, перелік тематичних акцій, що проведено та планується провести у майбутньому.

Батьківські куточки ДНЗ №6 учасники ярмарку мали змогу оглянути на власні очі засобом екскурсії-огляду груповими приміщеннями установи.

Оцінювання досвіду дошкільних колективів здійснювалося з огляду на обрану форму проведення методичного заходу, а саме - ярмарок педагогічних ідей, за допомогою символічних монет «Куплю ідею», «Розкручу ідею», «Розкажу колегам». Серед ідей, що привернули особливу увагу і стали гідними для запозичення і втілення: створення узагальнюючої збірки з порадами та рекомендаціями батьків для бібліотечки групи (ДНЗ №1); відгуки про якість проведених заходів в дошкільному навчальному закладі (ДНЗ №2); модель у вигляді сонечка для запрошення батьків взяти участь у черговій тематичній акції (ДНЗ №4); використання творчих талантів батьків у створенні, оформленні та оздобленні куточків (ДНЗ №5); розмаїття оформлення куточків (ДНЗ №6); створення фотоколажів (ДНЗ №8); створення тематичних стендів (ДНЗ №9); обмін інформаційними матеріалами між групами (ДНЗ №13); рубрики «До бабусі за порадою», «Теми для дорослих» (ДНЗ №14); випуск родинами тематичних стінгазет (ДНЗ №15) тощо.

У рамках інтерактивної гри «Відкритий мікрофон» присутні висловили свої думки щодо нової форми активного діалогу між дошкільним закладом і родинами та поділились враженнями від почутого і побаченого на Ярмарку педагогічних ідей.

Зокрема, головний спеціаліст управління і науки Новоград-Волинської міської ради І.Р.Самойленко зауважила, що такий самобутній продукт, як   «Батьківські віконечка», не повинен «зачахнути» і дуже важливо цю ідею втілювати, урізноманітнювати та удосконалювати і в подальшому. «Давайте більше свободи батькам, прикладіть усі зусилля для того, щоб ініціатива йшла від сімей, не беріть на себе усі повноваження з питань діяльності «Батьківського куточка», сміливіше переходьте від формальних форм взаємодії з батьками до цікавих і дієвих», - порадила вихователям представник управління освіти і науки.

Цікавими були виступи від батьківської громади (Мартинюк Т.О., Пундель Л.О., Гончарова Н.О., Миколенко А.В.). Серед позитивних аспектів створення нових куточків називались: обізнаність про життя інших родин, обмін інформацією між батьками щодо певних моментів розвитку дитини, підвищення рівня самоцінності у дітей тих батьків, які представляють у фотоілюстраціях та друкованому вигляді сімейний досвід виховання.

Важливість створення батьківського колективу на ряду з існуючими колективами вихованців і педагогічних працівників підкреслила завідуюча ДНЗ №1 В.В.Лесик, наголошуючи на пануванні особливого мікроклімату у ньому завдяки взаємопізнанню через «Батьківське віконечко».

Матеріали «Батьківських віконечок» протягом тижня знаходитимуться в ДНЗ №6 для ознайомлення бажаючих з методами та прийомами оформлення матеріалів.

А найкращі – рекомендовано інформаційно-методичним центром до узагальнення та презентації на щорічній виставці «Сучасна освіта м. Новограда-Волинського» у січні 2014 року.

ІМЦ також готує методичні поради для педагогів ДНЗ щодо удосконалення та урізноманітнення рубрик і акцій «Батьківських віконечок».
 
 
Інна КОНДРАТЕЦЬ,
методист ІМЦ

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa