Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
18.09.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 16.09.2019 року

Докладніше...
17.09.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради

Докладніше...
17.09.2019

Оновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМООновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО»

 
Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Надання спеціальної освіти школами естетичного виховання (музичними, художніми, хореографічними, театральними, хоровими, мистецькими)

 

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Споруди інженерного захисту територій – сучасний стан і перспективи
09.07.2013

Як відомо, інтенсивна житлова багатоквартирна забудова в місті Новограді-Волинському розпочалась в 60-х і закінчилася в кінці 80-х років минулого століття. Тоді ж будувались міські дороги з твердим покриттям. Причому, масштаби обох видів будівництва перебували в прямій залежності від „пробивної“ здатності 1-го секретаря міськкому партії і голови міськвиконкому.
 
В умовах жорсткої планової економіки часто ці мужі вдавалися до таких хитрощів. Під житлову багатоквартирну забудову відводили земельну ділянку на околицях міста з тим, щоб підприємство – забудовник тягнуло інженерні комунікації до центру міста. так утворювалась сітка комунікацій, що пронизували місто, на них можна було „садити“, вже задешево, будинки, які будувала власне міська влада. Хитрість далекоглядна і цілком виправдана.
 
Інтенсивна житлова забудова вимагала паралельного прокладання споруд інженерного захисту територій, передусім це системи поверхневого водовідведення – штучна зливова каналізація, лотки та існуючі природні дрени – водотоки, канави тощо і системи водопониження – пристінний дренаж будинків та система колекторів водовідведення пристінного дренажу. Саме від функціонального стану цих двох систем залежить –відбуватимуться явища підтоплення на даній території чи ні, а також, як довго служитиме тверде дорожнє полотно. Зрозуміло, що вказані інженерні споруди можуть довго і надійно функціонувати за умови неухильного дотримання правил їх експлуатації.
 
Нові інженерні споруди в ті часи великого обслуговування не потребували, в основному періодично очищались головки (решітки) та дощоприймачі, відпрофільовувались канави і зовсім не виконувалися роботи з експлуатації дренажних систем ґрунтового водопониження, вони і так функціонували задовільно.
 
Прийшла в Україну незалежність, а з нею – так звані ринкові відносини з усіма їх жахливими наслідками: бездумною приватизацією, що супроводжувалась розвалом підприємств, в тому числі комунальних і дорожніх, хронічним недофінансуванням з центру потреб міста. Міській владі ці десятиліття 90-х – 2000 р.р. коштували величезних трат енергії і ресурсів лише для забезпечення функціонування основних життєзабезпечуючих підприємств: водоканалу, теплокомуненерго, ЖЕКів, підприємств саночистки міста. Звісно, що за таких умов відривати щорічно від куцого міського бюджету необхідні суми коштів на належне утримання споруд інженерного захисту територій міста від підтоплень, влада просто не могла. Як наслідок, вони занепадали: ставали безгоспними, засмічувались, руйнувались, деградували. Окремі їх ділянки, як це було з дренажною системою у дворі будинку №6 на вул.. Пушкіна, зливовою каналізацією на вул.. Твіленевої, Войкова, Червоноармійської – взагалі вийшли з ладу і водовідведення в них майже припинилося. А ще величезної шкоди завдавали крадії, які руйнуючи оголовки (виривання решіток), знімаючи люки колодязів, а іноді, викрадаючи навіть ділянки труб, прискорювали засмічення систем і вихід їх з ладу.
 
Показовий наступний акт такого вандалізму. 1994 року німці в містечку „Болгарбуд“  збудували чудову систему обох інженерних споруд замкнувши їх на автоматизовану дренажну станцію (район школи - колегіуму). Де зливові і дренажні води проходили систему передочистки: уловлювалися нафтопродукти, відбувалось відстоювання (осадження мулу) і вже в чистому природному вигляді насосна станція, яка діяла в автоматичному режимі, перекачувала їх у природний водотік. Все це було огороджено металевим парканом і перебувало на балансі КЕЧ району.
 
І от, станом на 2004 рік, все, що можна було демонтувати і викрасти, навіть огорожа, зникло. Станція перестала функціонувати і нафтовловлювачі та відстійники перетворилися в зловонні ємкості.
 
Наслідки не забарились. Розпочалися процеси підтоплення території, у підвалах житлових будинків на вул.. Рибалка і Лева невського періодично з’являється вода, руйнуються дороги.
Можливо ще більшої шкоди цим системам завдали приватні забудовники, які врізали в ці системи свою побутову каналізацію. Це призводило до прискореного руйнування труб від агресивного середовища побутових стоків – колектори на вул.. Щорса, Ціолковського, Котляревського, Пархоменка.
 
На кінець 90-х – початок 2000 років масштабно прогресували процеси підтоплення багатьох територій міста, прискорено руйнувались дороги.
 
У 2005 році виявилося, що обидві системи ні в кого на балансі не перебувають, а документація на них відсутня взагалі. Вдалося віднайти лише на планшетах центральної частини міста схеми цих споруд в загальному вигляді.
 
За нашим  наполяганням 2008 р. з метою реанімації служби експлуатації системи поверхневого водовідведення, її, разом з дорогами передали на баланс і утримання створеному КП „Міськкомунсервіс“. Та належним чином утримувати і експлуатувати її підприємство не могло з трьох причин. По-перше, не мало її креслень з вказівкою довжин, перерізів, ухилів і матеріалу трубопроводів, відміток колодязів і місць випуску в мережу виробничих стоків; відсутністю маркування колодязів і дощоприймачів. По-друге, величезне недофінансування потреб на експлуатацію, не говорячи вже про планово-попереджувальні ремонти. По-третє, відсутністю спеціалізованої дільниці (служби) експлуатації цієї системи і небажання керівництва підприємства її створювати. А згодом, це підприємство було ліквідовано.
 
Таким чином, станом на сьогодні:
а) обидві системи інженерного захисту є безгоспними;
б) документація на них відсутня, тривалий час на них не нараховувалась амортизація;
в) відсутня професійна служба з їх експлуатації;
г) системи прийшли в занедбаний стан, значно деградували і для відновлення їх функціонального стану потребують величезних капіталовкладень. Для прикладу, 2008 р. виготовлено проект на капітальний ремонт системи поверхневого водовідведення північно-західної частини міста, то кошторисна вартість на це складає близько 800 тис.грн..
д) через тривале погіршення функціонального стану обох систем лавиноподібно наростають явища підтоплень і люди змушені масово звертатись до влади за допомогою.
 
Ця стаття написана за порадою міського голови В.І.Загривого. Під час обговорення з ним цієї проблеми ми переконалися, що міський голова проблему усвідомлює, шукає шляхи її вирішення. Найближчим часом обидві системи матимуть господарів. Скоріше за все, систему поверхневого водовідведення передадуть на баланс і обслуговування, і це логічно, новоствореному комунальному підприємству „Шляхрембуд“.
 
В такому випадку, на підприємстві доцільно буде створити відповідну службу з її експлуатації. КП могло б належним чином експлуатувати вуличну мережу системи. А дворову, яку ОСББ не мають ніякої змоги обслуговувати, доцільно було б передати на баланс і обслуговування існуючому підприємству ТОВ „Міськкомунсервіс“.
 
Складніше з дренажною системою. Можливо її варто по договору передати в обслуговування міжрайонному управлінню водного господарства ( колишнього УОС), яка має величезний досвід в експлуатації дренажних систем.
 
Є надія, що і на державному рівні зрозуміють, що вже нагальною потребою є термінове вкладання державних коштів у спасіння міських систем інженерного захисту територій. І першим кроком в цьому плані є наказ Мінрегіонбуду і ЖКГ №23 від 16.01.2012 р. „Про затвердження Правил експлуатації споруд інженерного захисту територій населених пунктів від підтоплення“. За цим будуть щорічно зростати і капіталовкладення на ці цілі. І тут, хто їх отримуватиме найскоріше – залежить від міського голови   і наших представників у Верховній Раді.
 
І, насамкінець, хотілося б заспокоїти потерпілих від підтоплень людей. Вже в липні-серпні буде відновлено функціональний стан поверхневого водовідведення на вул.. Червоноармійській. Можливо, до кінця року вдасться профінансувати виготовлення проектів на капремонт систем на інших територіях. Надіюсь, що ті депутати міської ради, які по- справжньому переймаються проблемами виборців своїх округів, внесуть в план соціально-економічного розвитку міста на наступний рік включення фінансування капремонту споруд інженерного захисту в найбільш потерпаючи територіях.
 
Доречно буде акцентувати, що часто-густо розвиток явищ підтоплення територій, при фактично відсутньому системному контролю за ходом приватного будівництва з боку управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради, ДАБК, провокують самі забудовники. Вони засипають природні дрени, зводять капітальні огорожі на глибоких фундаментах, під’їзні дороги, тим самим перекриваючи шляхи природного руху вод, які спрямовуються на сусідні ділянки тощо.
 
Поточний контроль з боку управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради, еколога  з управління ЖКГ,Е та КВ міської ради за ходом будівництва приватних будинків та освоєнням земельних ділянок, слід максимально посилити, аби убезпечити від негативних наслідків впливу на довкілля непродуманих, часто егоїстичних дій забудовників.
 
Василь Матвійчук
Радник міського голови
 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Оголошення про проведення конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків
19.09.2019

Найменування, місцезнаходження організатора конкурсу: Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності Новоград-Волинської міської ради, 11701, м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16, кабінет №49.

Докладніше...
Відбудеться засідання тендерного комітету
18.09.2019

Тендерний комітет Управління ЖКГЕ та КВ Новоград-Волинської міської ради повідомляє, що 20.09.2019 року о 08:40 год. (вул. Шевченка, 16, другий поверх, кабінет № 43) відбудеться засідання тендерного комітету на якому буде визначено виконавця по об’єкту: 

Докладніше...
Запрошуємо на захід з нагоди Дня партизанської слави
18.09.2019

22 вересня, в Україні відзначається День партизанської слави. Це свято вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни. Його було встановлено Указом Президента України в 2001 році, на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в нашій державі.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa