Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання
19.11.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 14.11.2019 по 19.11.2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів  за адресою м. Новоград-Волинський, вул. Н. Оржевської, 8, встановлено:

Докладніше...
14.11.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради

Докладніше...
Результати вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання на території Новограда-Волинського
14.11.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ  України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, 

Докладніше...
До уваги! Нагадуємо номери телефонів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради
12.11.2019

Телефонний код – 04141.

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: Золоті кадри ХХ століття
21.05.2013

Один мудрець сказав: «Щастя – це коли вранці хочеться йти на роботу, а ввечері йти додому». Просто. Але це лише на перший погляд. Адже далеко не завжди так виходить у житті. Коли людина обирає професію, з нею вона обирає долю. І прийняти правильне рішення дуже важко.

       
Нашим давнім предкам не доводилося сушити голову «Ким бути?»: у первісному суспільстві професій не було. У боротьбі за існування, людина могла сама робити все: здобувати їжу, будувати житло, виготовляти одяг, захищатися від ворогів. В рабовласницькому суспільстві людина була позбавлена самостійного вибору. При феодалізмі вибір занять визначався тим, до якого суспільного стану людина відносилася - професії не стільки вибирались, скільки передавалися, як цінний сімейний спадок.
       
Вибір професії - це друге народження людини. Від того, наскільки вірно вона оберете свій професійний шлях, залежить, яке місце в суспільстві буде займати. У кожної людини є свої особисті вимоги до майбутнього місця роботи. Але разом зі своїми інтересами та бажаннями, необхідно враховувати ще й власні можливості та потреби ринку праці.
      
Плануючи кар'єру обираючи професію, старшокласнику необхідно збирати інформацію з різноманітних джерел: засобів масової інформації, довідкової літератури, Інтернету, під час спілкування з людьми різних професій. і, звичайно ж, центральна міська бібліотека і у цьому процесі - одна з перших помічників і порадників.
      
Вибір професії - це завдання з багатьма невідомими, і бібліотека - як центр інформації - допомагає юнацтву поглибити уявлення про себе, про світ професій і види професійної освіти.
      
Завдяки інформації, яку надає бібліотека школярі знайомляться з особливостями різних професій, їх значенням у суспільстві і народному господарстві, знайомляться з навчальними закладами, де готують відповідних фахівців. Центральна міська бібліотека всіма доступними їй засобами сьогодні направляє учнів до самостійного життя, вибору професії.
       
На абонементі оформлено інформаційний куточок «На порозі дорослого життя» , де є довідник усіх вищих навчальних закладів України, як державних, так і приватних, з адресами та телефонами, правилами прийому. Довідник може стати в пригоді старшокласникам. У читальному залі складені   тематичні папки , бази даних, теки - накопичувачі з питань, що хвилюють молодь „Куди піти вчитись”, „Сучасна освіта”, „Навчання в Україні та за кордоном”, „Право на саморозвиток”, „Обираємо професію”, „Твій вибір”, „Знай свої права та вмій їх захищати”, „Як здобути вищу освіту”, „Помічник абітурієнта”.
      
Перевага під час прийому на роботу завжди надається професійно підготовленим, зацікавленим у справі молодим людям, навіть за відсутності практичного досвіду. Деякі професії настільки популярні, що з їх представниками бібліотекарі організовують зустрічі кожного року. Приклад: 2012 рік - професія журналіст.
      
Почути про професію від людини, яка десятиліттями працює в якійсь одній сфері, досягла конкретних результатів, знає всі нюанси, зміни та нововведення, цікаво як випускнику школи, так і восьмикласнику, який стане перед вибором професії через кілька років.
    
Для молодих людей, які стоять перед професійним вибором у центральній бібліотеці в травні проведено «Тиждень професійної орієнтації». 15 травня для учнів загальноосвітньої школи міста №2, учнів інтернату запропонували: День інформації «Золоті кадри ХХ століття», виставку «Світ сучасних професій» та майстер – клас «Ми створюємо красу». Користувачі познайомилися з новими сучасними професіями, з найзатребуванішими професіями на ринку праці, з популярними робітничими професіями.
      
Вибір професії — це велика відповідальність. Відповідальність, перед суспільством, перед батьками та найголовніше — перед собою. Відповідальність перед собою, мабуть, найважливіша, і полягає вона в тому, щоб обрати саме свій шлях і ним іти. Бо тільки сама людина може побачити, до чого в неї більший хист, до чого відчуває вона покликання. Кожен відчуває, що йому легше «дається» і, отже, чому зможе присвятити життя. І тут найважливіше - не схибити. Такими словами розпочала зустріч ведуча бібліограф ЦМБ Скопець Людмила Миколаївна «Мандруємо світами професій».
      
Цікавою та водночас корисною інформацією щодо майбутнього професійного вибору озброїла учнів заступник начальника відділу активної підтримки безробітних центру зайнятості Ящук Людмила Володимирівна.
      
Слово «професія» походить від латинського «profitere» і означає «оголошувати своєю справою», «говорити публічно», «заявляти». Професія – це необхідний для суспільства вид діяльності людини, який потребує від неї певної підготовки, фізичних і духовних сил та дає їй можливість повноцінно жити і розвиватися. У світі існує понад 40 тисяч професій. За підрахунками спеціалістів щороку на світ з’являється 500 нових професій. Отже, як писав чудовий дитячий письменник Анатолій Костецький: Професій в світі є немало, сповна їх вистачить на всіх.
         
Зокрема Людмила Володимирівна розповіла старшокласникам про вимоги, що їх пред’являє професія до особистості, про складові успіху при виборі майбутнього фаху. В ході заходу учні отримали поради щодо правил вибору професії, використовуючи формулу «хочу-можу-треба», дізналися, що всі професії діляться на п’ять типів, також ознайомила майбутніх випускників із спектром послуг, які надає служба зайнятості, та надала інформацію про те, які спеціальності користуються нині попитом на ринку праці. Це насамперед робітничі професії. Крім того, ознайомила учнів з ринком праці міста, а представники учбових закладів презентували учасникам заходу - свій учбовий заклад та професії за якими він готує фахівців. Тепер, коли виробництво в Україні відроджується, значно зріс попит на робітничі професії. Зростає заробітна плата кваліфікованих робітників, оновлюється обладнання, роботодавці створюють працівникам гідні умови праці, пропонують привабливий соціальний пакет. Кваліфікований робітник завжди може заробити собі на життя – було б бажання. Кваліфікований слюсар нині цінується значно більше, ніж некваліфікований економіст. Саме таких спеціалістів готує професійний ліцей повідомила бібліограф ЦМБ.
      
Намагається йти у ногу з часом серед 28 професійно-технічних закладів Житомирської області, Новоград-Волинський професійний ліцей перебуває у рейтингу кращих. З наступного навчального року з’явиться нова спеціальність: перукар-модельєр,візажиста. Розповідь про ліцей супроводжувалася майстер - класом, який було проведено молодим перукарем салону «Лілія» Огійчук Юлією, який тим самим «оживив» учнівську аудиторію. Майстер-клас, проведений для учнів, знайомив з технологічними особливостями професії перукаря. Слухачі також мали змогу наочно побачити особливості професії, показ технології виготовлення сучасних зачісок.
      
Найчастіше людина вирішує займатися тим, що їй подобається, іноді обирає так звані престижні й високооплачувані професії, не завжди враховуючи свої можливості та здібності. Більшість обирає професію не за покликом душі, а за бажанням та фінансовою спроможністю батьків або іншими критеріями.
   
Новоград-Волинський економіко-гуманітарний коледж відзначений в Україні. Проводить широку профорієнтаційну роботу в місті, районі, сусідніх областях (Хмельницька, Рівненська). Нині у ньому відкрити відділення «Правознавство», «Фізичне виховання», «Фінанси і кредит», «Організація виробництва». Розповідала про коледж викладач - Швецова Ольга Святославівна, презентувала буклети рекламного характеру. В учасників заходу була можливість задати питання викладачам учбових закладів.
        
Про життєві цінності, які, власне, сприяють самореалізації і особистісному зростанню, розповідала учням Лейнер Людмила Валентинівна та Молокус Людмила Василівна спеціалісти сітьового маркетингу, зробили міні-огляд «Світ професій – мій вибір, мій успіх: Мережевий маркетинг у сфері парфумерії та косметики».
        
Що таке мережевий маркетинг? Мережевий маркетинг дає можливість отримати професію XXI століття. Це професія - «мережевика», людина-універсал: професійний комунікатор і психолог, учитель і маркетолог, економіст і бізнесмен, промоутер і спікер.  
       
Під час заходу проведено вікторини про професії в прислів
’ях і приказках, висловлювання великих людей про професії.
        
Отже, учні отримали інформацію для роздумів. Залишилось зробити правильний вибір. Маємо надію, він стане ключем до їх успішного майбутнього і особистісного становлення - підбила підсумки заходу бібліограф ЦМБ.
       
Доведено, що людина досягає найбільших результатів, коли робить те, що їй подобається і те, до чого має більше здібностей. Залишається тільки знайти «свою» справу. Життя постійно ставить людину перед вибором. І у кожного є свобода вибору. Вибір існує щоденно, щохвилини. Різний за своєю серйозністю. Неоднаковий за своїми наслідками. Зробити крок чи не зробити? Промовчати чи відповісти? Стерпіти чи не стерпіти? Як жити? Що робити?  
    
Безумовно, цей день запам’ятається юнакам та дівчатам та обов’язково має спрямувати до роздумів щодо свідомого ставлення до вибору свого професійного майбутнього. Марафон професій викликав велику активність та зацікавленість у його учасників. Про це свідчить велика кількість запитань від школярів до організаторів заходу, представників навчальних закладів та інтерес до роздаткового матеріалу.
       
Учні були вдячні за проведений захід, адже це інформація, яка зараз цікавить їх чи не найбільше. Щоб мати змогу правильно орієнтуватися в просторі вибору професій, треба мати об'єктивну і своєчасну інформацію про цей простір.
        
Закінчила зустріч Людмила Миколаївна такими словами «завжди пам'ятайте: остаточний вибір тільки за вами, бо вибираючи професію, ви вибираєте долю. Професія повинна приносити задоволення і забезпечувати максимальну реалізацію ваших можливостей.
   
«Якщо ви вдало виберете працю і вкладете в неї всю свою душу, то щастя обов’язково вас знайде.» ( К. Ушинський)

Запрошуємо всіх до центральної ї бібліотеки!
 
 
 
 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Запрошуємо на заходи, приурочені до Дня пам’яті жертв голодоморів
19.11.2019

Шановні новоград-волинці! Щороку, в останню суботу листопада український народ вшановує пам’ять усіх тих, хто загинув під час голодоморів в Україні. 

Докладніше...
Як відзначатимуть День Гідності та Свободи у Новограді-Волинському
18.11.2019

Шосту річницю Дня Гідності та Свободи в Україні відзначатимуть 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Докладніше...
Увага, вакансія!
14.11.2019

Увага, вільна вакансія на заміщення посади директора дитячо юнацької спортивної школи управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради. 

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa