Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
Заходи щодо повернення військовослужбовців до військових частин
11.11.2019

Військовослужбовці Збройних Сил України з честю і достоїнством виконують завдання по захисту цілісності та суверенітету України в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, сумлінно несуть службу в пунктах постійної дислокації. Багато з них нагороджені державними нагородами відомчими нагородами Міністерства оборони України та Збройних сил України.

Докладніше...
Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету в закладах охорони здоров´я станом на 04.11.2019 року
08.11.2019

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради

Докладніше...
08.11.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Фінансове управління Новоград – Волинської міської ради (Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, об’єднаних територіальних громадах)

Докладніше...
Відбудеться засідання тендерного комітету з визначення виконавця по об’єкту: «Поточний ремонт елементів благоустрою місць загального користування»
07.11.2019

Тендерний комітет Управління ЖКГЕ та КВ Новоград-Волинської міської ради повідомляє, що 12.11.2019 року о 09:40 год. (вул. Шевченка, 16, другий  поверх, кабінет № 43) відбудеться засідання тендерного комітету на якому буде визначено виконавця по слідуючому об’єкту: 

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Феномен Новоград-Волинського Фестивалю педагогічних ідей та оновлення української освіти
16.05.2013

Довга і виснажлива дорога до Новограда – Волинського на ІІІ Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей нарешті закінчилась. Протягом усього часу подорожі було достатньо часу для роздумів і цікавих спостережень. Дещо пригнічувало відчуття провінційності містечка зі славною історією, але привід поїздки і, головне, люди, які організували дивовижно цікавий захід, викликали глибоку повагу, захоплення, пробуджували позитивні емоції.

Провідна тема фестивалю – становлення суб’єктності учня-читача в умовах особистісно зорієнтованого навчання – була однозначно інноваційною, сміливою, в ній акумулювалася проблематика зусиль української педагогічної громадськості, які спрямовані на поширення в Україні гуманістичної концепції освіти.
 
Відомо, що в усі часи людина була і залишається «мірою усіх речей» (Протагор). Останнім часом на тлі поступового утвердження в українському суспільстві соціально-психологічної атмосфери індивідуалізму, гонитви за прибутком відбуваються суттєві зрушення у ціннісних орієнтаціях і моральній свідомості молодого покоління. Культ показового багатства, переконаність, що освіту можна купити за гроші, коли нормою поведінки стає «презентування», а не прагнення «бути собою», коли «здоровий глузд» стає мірилом оцінки почуттів, а сучасну культуру характеризує «тяжіння до тілесного досвіду» (В. Агеєва), – усе це свідчить, що перед молодою людиною постають великі проблеми у ціннісному визначенні. І саме у середній школі реалізується ідея плекання розвинутої особистості, здатної як до встановлення взаємозв’язку зі своїм народом та переживання почуття належності до національної культури, так і до творення цієї Культури. Кожен громадянин проживає у шкільному середовищі роки життя, позначені пошуком ідеалу, становленням ціннісної системи внутрішнього світу. Саме ці роки в житті дитини стають своєрідними рубежами, коли здійснюється перехід від самовизначення до самореалізації. Тому такою актуальною є розробка інноваційних підходів у визначенні методичних впливів, прийомів, технік модернізації освітнього процесу, метою якого є розвиток самоактуалізованої, компетентної особистості. Ця проблема зібрала кращих представників педагогічної громадськості України на землі Лесі Українки – у Новограді-Волинському Житомирської області. Сам факт, що у Новоград-Волинський їдуть педагоги з 18 областей та великий загін педагогів з міста Києва, а саме стільки було представників на ІІІ Фестивалі, та їдуть представники з інших країн заслуговує уваги та шани!

Висока організаційна культура Фестивалю полягала у створенні своєрідного континууму зі своєю системою цінностей, традицій, в якому забезпечуються умови для розвитку творчої, самодостатньої особистості вчителя. Особисто я беру участь у всіх трьох фестивалях і кожен раз знаходжу нові форми роботи, збагачуюся спілкуванням з колегами, яке приносить мені енергію на творчу роботу.

Одним із важливих завдань організаторів заходу, з яким вони достойно впоралися, стала інтеграція колективу кращих педагогів України, Білорусі, працівників науки, педагогічної преси, бібліотечної справи, представників мас-медіа, громадських діячів навколо основних цілей та завдань. Учасники Фестивалю мали нагоду спостерігати, як блискуче функціонують три рівні культури цього заходу: культура організації в цілому (начальник управління освіти і науки О.В. Ільяхова, завідувач інформаційно-методичного центру Ліневич П.К.), персональний рівень культури, який забезпечувався представниками наукових кіл України (науковий супровід, керівник творчих груп педагогів з провадження особистісно зорієнтованого навчання на уроках української літератури – Фасоля А.М.) і директорами шкіл Новограда-Волинського, та рівень управлінської культури міського голови Новограда-Волинського, кандидата педагогічних наук (мер-педагог, що вже дуже рідко зустрічається у наший країні!) В.І. Загривного, якому вдалося знайти раціональний баланс між різними сферами своєї діяльності і очолити стратегічне управління творчою роботою співтовариства.

На особливу пошану і вдячність заслуговує робота директора Новоград-Волинського колеґіуму Сідлецької К.Д. – модерного керівника, важливою рисою якої є сенситивність – здатність відчувати зміни, виклики часу і управляти закладом, що змінюється. Вона разом з колегами організувала достойну зустріч і забезпечила комфортні умови роботи гостей практично з усієї України, сприяла збагаченню науково – методичного рівня усього педагогічного колективу колегіуму. Відчувається, що кожен педагогічний керівник спрямовано працює над удосконаленням фахового рівня та спроможний провести майстер-клас для колег!

На Фестивалях педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок» було створено своєрідне духовно та інтелектуально збагачене середовище, у якому озвучувалися оригінальні педагогічні ідеї науковців, учителів-методистів, аналізувалися відкриті уроки вчителів-практиків, здійснювалася медіапідтримка фахових часописів та міськрайонних газет, інформаційний супровід Державної науково-педагогічної бібліотеки ім. В. Сухомлинського, проводився моніторинг з визначення здобутків та нових проблем.

Робота дискусійного клубу, в якому відбувся конструктивний діалог між науковцями та вчителями-практиками, сприяла вияскравленню проблем у сучасному освітньому процесі, гармонізації, взаємозбагаченню педагогічної науки та шкільної практики. Де ще у нашій країні педагоги (а це понад 100 педагогічних працівників) будуть мати змогу одночасно оцінювати виступи та висловлювання колег в інтерактивному режимі за допомогою сучасного обладенення ВОТУМ?!

Звичайно, родзинкою усіх фестивалів є проведення відкритих уроків. І це уроки не показові-демонстраційні, а звичайні робочі, на яких діти разом з вчителем думають, шукають відповіді на вічні питання та проблеми життя. Прикладом цього став відкритий урок у 8 класі на тему: «В. Дрозд, «Білий кінь Шептало». Проблема людини в суспільстві» доктора педагогічних наук Уліщенко В.В., який став логічним продовженням її майстер-класу «Організація інтерсуб’єктної взаємодії на уроці літератури в середній школі».  Присутні мали нагоду побачити, як талановитий педагог на практиці застосовує технологію особистісно зорієнтованого уроку з елементами тренінгового методу, рефлесії, випереджувальних завдань, забезпечує глибоке філософське наповнення діалогу з учнями за допомогою розуміння життя як «шляху до себе».

Крім цього уроку відбулося ще 19 (19!) відкритих уроків вчителів-майстрів, на яких презентовано інноваційні підходи, нові методичні прийоми, нові форми уроків, але осі вони були спрямовані на розвиток особистості учня. А ще було 10 майстер-класів, дискусійна трибуна, знайомство зі школами Новограда-Волинського, аналіз та планування (методика «шість капелюхів») подальшої спільної роботи з впровадження дитиноцентриської педагогіки…
 
Можна упевнено стверджувати, що ІІІ Фестиваль педагогічних ідей продовжує виконувати важливу громадську та професійну місію: сприяє реальній кардинальній зміні українського суспільства, його еволюції від авторитарного, денаціоналізованого, роз’єднаного до соборного, європейського, об’єднаного єдиною національною ідеєю. Адже на заході обговорювалися і на практиці реалізовувалися нові методичні підходи модернізації роботи вчителя, прийоми організації навчально-виховного процесу української школи, що сприяють становленню суб’єктності вільної української людини, мислячої глобально, людини культурної, здатної свідомо здобувати знання у атмосфері свободи та відповідальності, прагнути до творчої самореалізації, до активної участі у розбудові громадянського суспільства України. Свято освітян України подарувало незабутні враження і неабиякий досвід.

Таким чином особистісно відчужена, імперативна, орієнтована на виробництво і владу пострадянська освіта здійснює своє оновлення. І якщо нині продовжує жити школа з авторитарними підходами в реалізації освітньої мети, то все більше прихильників з’являється у нової гуманітарної парадигми. І дуже добре, що тон у цьому задають учасники педагогічного фестивалю у місті Новограді-Волинському!

Педагогічний Фестиваль на батьківщині Лесі Українки - дивовижний захід, що працює на майбутнє України, справжнє свято освітян, яке дарує його учасникам незабутні враження і неабиякий досвід!

Успіхів вам у подальший педагогічній діяльності, освітяни-новатори!
 

Людмила ЧЕХОВСЬКА,
вчитель української мови та
літератури січового колегіуму, місто Запоріжжя

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Про перекриття руху автотранспорту
11.11.2019

В зв’язку з проведенням капітального ремонту дорожнього покриття, з 12 по 16 листопада включно буде перекрито рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Майдану – Шевченка – Соборності.

Докладніше...
Музей родини Косачів розширює перелік платних послуг
11.11.2019

Музей родини Косачів, що в Новограді-Волинському Житомирської області, розширює перелік платних послуг. До інтерактивних екскурсій, що проводимо для старших груп дошкільних закладів та молодших школярів (1-4 кл), додаємо квест- екскурсії для учнів 5-8 класів і для учнів 9-11 класів та студентської молоді. Чекаємо в музеї!

Докладніше...
Конкурс на зайняття вакантної посади головного лікаря КНП «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне медичне об’єднання»
11.11.2019

Новоград-Волинська міська рада відповідно до пункту 12 Постанови Кабінету  Міністрів України від 27.12.2017р. №1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я», 

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa