Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: Про повсякденну роботу влади, фінансові труднощі та очікувану підтримку від журналістів
04.04.2013

Йшлося на зустрічі керівництва міста з місцевими мас-медіа. 2 квітня міський голова Володимир Загривий провів брифінг для журналістів ЗМІ щодо діяльності органів місцевого самоврядування та розвитку міста у І кварталі 2013 року. Розмова мала відвертий, досить жорсткий характер. Причини міських проблем полягають у непростих відносинах, що склалися нині між державними органами влади та органами місцевого самоврядуванням, діяльність яких швидше нагадує „самоврятування“.

За словами міського очільника попри всі труднощі в цілому ситуація в нашому місті не гірша ніж в інших містах країни. Завершується дуже напружений, важкий, який вже надокучив людям, осінньо-зимовий період. Стабільно пропрацювало все комунальне господарство, ОСББ. Не було якихось драматичних моментів. Жодна котельня не була зупинена за цей період. Що стосується інших галузей – промисловості, транспорту, торгівлі, то хоча і напружено, але процес йде. Будівництво практично з перших днів нового господарчого року працює - зокрема роботи на хірургічному корпусі, ряді інших об’єктів тривають, а всього заплановано понад 100 об’єктів. Все це буде за умови нормального, ритмічного надходження субвенцій, які передбачені для нашого міста.

Найголовніша проблема, яка не залежить від міської влади – фінансування делегованих державою повноважень. Фінансування на вирішення болючих проблем комунального господарства як такого фактично нема, це просто насмішка над місцевими органами. Фактично функціонування держави тримається на діяльності органів місцевого самоврядування.

Проблема – проблем – пільгове перевезення населення. Проведено екстрене засідання виконавчого комітету і прийнято рішення по пільгових перевезеннях. Питання стоїть так: або бути пасажирському транспорту і забезпечувати перевезення або не бути взагалі, якщо люди не зрозуміють цих безальтернативних заходів, які сьогодні вживаємо. Або ми платимо за проїзд і виходимо на собівартість, або держава не забезпечуючи субвенцій на пільгове перевезення, зажене нас в бездіяльність. Державна політика призвела до збитків перевізників і немає світла в тунелі, якщо вона не зміниться відносно перевезень. Цілком можлива зупинка підприємств. 44 категорії пільговиків в місті користуються правами на безкоштовний проїзд – це 16 тисяч новоград-волинців. Із 9 млн. грн. за останній час держава дала менше 4-х. При собівартості перевезення однієї людини 2 грн 75 коп – в місті встановлено 2 грн. Є загроза, що 9 красивих, європейських автобусів можуть бути зняті з рейсів, оскільки розрахуватися за них у перевізників немає можливості. З цінами, політикою ситуація змінюється буквально кожного місяця.

Заступник міського голови Сергій Колотов повідомив журналістів про зміни у тарифах та перевезеннях пільгових категорій пасажирів у міських автобусах, які щойно були затверджені рішенням виконавчого комітету міської ради.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо посипання вулиць і тротуарів взимку піщаною сумішшю, Загривий В.І. зазначив, що територія міста більше 3- тисяч гектарів і впорядковувати її наявною технікою та коштами дуже не просто. Якщо в минулому році висипали на дороги 840 тонн суміші, то в зимовий період 2013 року 1580 тонн. І тим самим - забили всі „ливньовки“, які зараз доводиться чистити. Позабивалися каналізаційно-насосні станції. Проблем багато, але те,що не сиділи і не жаліли піску, якого в місті немає, який закуповується в районних приватних фірмах, то це точно.

Кому належить ідея кронування дерев в місті?

Загривий В.І. - „Життю належить ідея. - відповів мер. Нормальний господар завжди за ними доглядає. Вулиці, місто, зелені насадження повинні естетично виглядати, бути світлими, а крони затуляли світло. Але головною причиною є те, що гілля чіпляло електро-, радіолінії. І РЕС і енергетики вимагали від нас кронування. Що стосується самого підходу до кронування, то звичайно як не кронуй, все рівно претензії будуть. А відповідних фахівців у нас в місті немає. Визнаємо, що можливо це робилося неправильно, потрібній інший підхід, але це можливе буде тільки тоді як казка стане дійсністю. Коли буде 100% техніка, яка це забезпечить. Наразі ж, є тільки пожежні вишки та підйомники. У нас взагалі не стало комунального парку машин. В муках йде процес його відродження. Влада показала наявну снігоприбиральну техніку, але це не та техніка, яка повинна бути. Вона є в Києві, але не в нас. В цьому році хочемо придбати машину для поточного ремонту доріг, яка коштує близько 1,5 млн грн.. Це для нас казкові суми, але шукаємо помірну ціну. Все інше буде на договірних засадах із підрядниками, які мають відповідну техніку.

Чи робився аналіз травматизму під час зими?

Загривий В.І - У2012 році по місту й району 1993 людини постраждало від травм. Із них за рахунок падіння на вулицях – 900. Взимку 2013 року – всіх 2037 чоловіки, від падінь - на 123 більше ніж в минулому році.

Які перші практичні кроки зроблені зі створення притулку для тварин?

Загривий В.І. - Приміщення вже вибране. Зупинка процесу за фінансуванням. Якщо ми будемо фінансуватися по всіх наших потребах, то проблем не буде. Ми його швиденько побудуємо і почнемо так би мовити накопичувати бездомних малюків собак. В муках іде процес, у нас немає коштів щоб забезпечити людей, одиноких в тому числі, але ми вимушені йти на такі кроки. Скільки покусаних людей ви знаєте. Це сотні людей. І треба щось робити. Процес відлову, відстрілу призупинено. Протест прокурора ми задовольнили і ведемо підготовку разом із громадськістю щодо створення притулку. Навіть, якщо тут ми їх повиловлюємо, зберемо у притулку – з району все одно понабігають. Глобально ж проблему слід вирішувати в масштабах Україні.

Чи задоволені роботою місцевого радіомовлення?

Загривий В.І.- Більш ніж задоволений. У 1994 році, в першу каденцію саме міський голова Володимир Загривий заснував радіоканал місцевої ради. Диктором та редактором була на той час Ліна Наумець. Але зникли радіоточки, особливо по району. В місті їх ще понад 1900. От і постає питання, що робити далі? За словами фінансистів повне утримання комунального підприємства за рахунок коштів міського бюджету є порушенням чинного законодавства. Оскільки за рахунок цих коштів можуть утримуватись тільки бюджетні, неприбуткові організації. Згідно статті 91 Бюджетного кодексу, засобам масової інформації з міського бюджету може надаватись фінансова допомога за умови затвердження міської програми підтримки. З 2009 по 2012 рік за рахунок власних доходів міського бюджету комунальному підприємству надано фінансову підтримку у сумі 183 тис. грн.. Враховуючи недостатність бюджетних коштів, зменшення кількості радіоточок немає можливості далі його фінансувати. Розпочато процес розгляду цього питання. Якщо всі сторони цього процесу будуть працювати конструктивно, не виключено, що можемо ще залишити наше місцеве радіомовлення.

Які заходи вживаються щодо можливого підтоплення частини мікрорайонів міста?

Загривий В.І.- Робимо те, що в наших можливостях. Вихід один – жити по-людськи і жити не тільки для себе, а й сусідів поважати. Коли забудовник робить якісь будівельні чи ремонтні роботи, то потрібно оглядатися на право, і на ліво - як там будуть почувати себе прилеглі землі. Самі ж люди поперегороджували всі дренажні канали, канави. Тому і відбуваються затоплення. Підтоплені до 40 подвір’їв, господарі більшості з яких самі дають собі раду, а якщо не можуть – влада допомагає, посилаємо відповідну техніку, яка є, яка може лише на 15 метрів прокачати воду, вивозимо бочками. Наскільки можемо – настільки допомагаємо.

Яка ж подальша доля обіцяних державних субвенцій?Хто винен у пошкодженні водогону на будівництві хірургічного корпусу?

Загривий В.І.- Як буде йти субвенція залежить як будемо працювати в масштабах держави. Залежить від кризи світової, європейської від якої нікуди не подінемося. Поки-що із 50 млн надійшов 1 млн, але й той на папері, а далі потрібні ліміти казначейству збільшувати, адже воно фінансує в залежності від наявності реальних грошей. Народні депутати України Володимир Литвин, Юрій Благодир будуть допомагати, аби ритм фінансування хірургічного корпусу був прийнятний для нас, щоб вивести всі поверхи в цьому році, накрити дахом, і взимку вже розпочати внутрішні роботи.

Щодо проблем із водомережею, ви знаєте, що таке людський фактор. В виконкомі ніхто не займається проектуванням . Всі структури, які мали б дати технічні умови – дали. Спеціалісти подали дані, що там є водомережа. Такий сьогодні рівень нашого суспільства, низький професійний рівень кадрів, велика їх плинність, недофінансування всіх бюджетних установ, в тому числі й міськрайТМО, де немає інженера-фахівця, який би вів такі питання. Лише одна людина – на громадських засадах. Ваші дорікання дуже правильні, я б теж хотів, аби не тільки там один, два заступники забезпечували свою роботу, я хочу аби апарат весь був високопрофесійним, високоосвіченим. Драма нашого суспільства –в дефіциті, відсутності кадрів, які роз’їхалися по світу і своїм розумом забезпечують світову економіку.

Чи планується ремонт міських доріг?

Загривий В.І - Є програма, затверджена сесією. Сплановано ремонт ряду вулиць вулиці. Володимир Михайлович пообіцяв сприяти у виділенні додаткових субвенцій. І звичайно я хочу щоб в центрі були такі дороги, як зроблені на в’їзді до міста, з кожного боку, крім Баранівки. Там триватимуть роботи з прокладання каналізаційного колектору до мікрорайону каменедробильного заводу, а можливо і до Гулька. Наразі вивчається це питання, оскільки поселення там побудували, а каналізацію не зробили, все це стікає до річки Случ, що є великою трагедією для новоград-волинців, яку потрібно вирішувати. А вже потім робитиметься дорога. Всі збої в планах - через відсутність коштів. В минулому році дороги зроблено на 25-26 млн. Якби ще такі кошти, можна було б зробити ще дороги по Новограду-Волинському до центра. Хоча ті, що зроблені теж вже потрібно ремонтувати. Наші дороги розраховані на 15-20 тонн, ми пропускаємо через місто 50-60 тонні механізми. Вся Україна наразі в таких дорогах. Сьогодні пожинаємо плоди колишньої недалекоглядної політики.

Скільки коштів передбачено на ремонт доріг?

Загривий В.І. - 3,5 млн передбачено всіма джерелами фінансування на ремонт доріг у м. Новограді-Волинському. Цього може вистачити на 3 км практично хорошої дороги. В Україні потрібно 400 млрд. грн. на дороги - це практично річний бюджет країни. Я знаю, що належить робити і маю моральне право так жорстко висловлюватись. Що мав зробити – уже зробив. Що не робилося раніше - ми зробили за два роки. В грошовому і фізичному виразі. Якщо держава профінансує – зробимо ще на десяток років. Якщо грошей не буде – я тут сидіти не збираюся.

Як ви відноситеся до критики?

Загривий В.І. - Коректно, конструктивно відношусь, але в етичних, людських рамках. Ми будуємо демократичну країну, в муках, але будуємо.А те, що Лариса Володимирівна написала з єхидством про «Європейське містечко», то я не заперечую - у нас трагедія. Але принижуйте наші стремління тягнутися до Європи. Я там був і бачив як живуть люди. Так дійсно є проблема, але не потрібно знущатися з влади.І не від мене залежить її розв’язання, коли лише в грудні з початком зими до міського бюджету надійшли державні кошти на прокладання водомережі на вул. Червоноармійській. Тому я просив би шанувати та не принижувати міську владу явними ядовитими випадами.

Я не популіст, а реаліст, на вибори не піду, ще раз про це нагадую, але дуже попрошу журналістів міських ЗМІ намагатися нести людям інформацію про позитив, щоби збільшувати оптимістичні настрої. Людям негативу та залякувань вистачає у повсякденному житті.

Є Бог, все бачить, кожному воздасть. Себе і владу буду захищати. У своїй повсякденній діяльності керуйтеся професійними вимогами, загальносвітовими нормами, які диктує кодекс журналістської етики. Будьте професіоналами, конструктивними.

Як просувається виконання рішення міської ради щодо перенесення пам’ятника Леніну?

Загривий В.І. – Плануємо, що до Лесиних джерел буде благоустроєна площа біля Будинку Рад. Рішення було прийняте найоптимальніше, поважаючи переконання літніх людей щодо перенесенням пам’ятника до скверу слави, де вшановуються історичні події. Це рішення залишається в силі. Наразі йде погодження із центральними органами влади. Як тільки воно буде ми своє рішення виконаємо. Зараз літні люди, половина яких з району, в якому вже немає жодного пам’ятника Леніна, збирають якісь підписи. Леніна перенесемо і буде продовжувати жити, час своє диктує. Я думаю за майбутнє, а ті, хто збирають підписи, думають про минуле. В 1991 році більша частина країни проголосувала за незалежність. За цей час народилося багато нового, але в муках. Ніхто без проходження в муках шляху – не обійдеться. Налаштовуємося на великі випробовування, які ще попереду.

Яка ситуація із продовженням будівництва полігону для ТПВ?

ЗагривийВ.І. - На 240 тисяч не дороблені роботи з минулого року. З 15 квітня обіцяють підрядники розпочати роботи, якщо повінь зійде. А далі наші потуги і надії, що держава все ж надасть нам 1,5 млн грн.., які в минулому році були виділені на папері. Другу чергу будівництва потрібно в цьому році закінчити. І знову все залежить від державної політики в цьому питанні. Все потрібно в комплексі вирішувати. Сміттєспалювальний завод не потрібен у кожному місті, а принаймні – один на регіон.

Які перспективи вирішення проблеми житла, молодіжного будівництва?

ЗагривийВ.І. - Індивідуальне будівництво з потугами, але ведеться. В минулому році на 13 тис квадратних метрів здано такого житла. Щодо багатоповерхового, то потроху реагують на наші пропозиції. Є інвестори, які хочуть будувати. Затримка за можливостями, проблемами з дозвільними процедурами, якщо наважаться і прийдуть, - ми будемо надавати всі преференції. Є інвестпропозиції щодо будівництва девятиповерхівки до 100 квартир в центрі, двох будинків для військових. Є уже відведена земельна ділянка, комунікації, але військовим не дають кошти. Одне із питань, яке не можемо зрушити з міста. Є спроектований молодіжний будинок за ЗОШ № 7, є ділянка, де повинне було вестись іпотечне будівництво. Якби було незавершене будівництво багатоповерхового будинку, можна було б залучити бажаючих до кредитування.

Чому допускається незаконне паркування автівок на площі Лесі Українки?

Загривий В.І.- Я прихильник того, щоб закрити вулицю Шевченка, від Молодіжного центру до площі. Але багатьом хочеться заїжджати під саме кафе. Людям потрібний цей базар, тому на деякі речі закриваю очі. Хотілося зробити такий бродвей для молоді. Але молоді потрібні лише розваги. Будемо обмежувати рух та стоянки там машин.

Колотов С.Ю.: - Через деякий час буде введено в експлуатацію нове приміщення ринку на вул..Шолом Алейхема. Майже вся торгівля буде забрана в нову будівлю. Це автоматично перенесе стоянку машин на вул.. Шолом Алейхема. Це проблеми не вирішить, але значно покращить ситуацію.

Що нового планується під час свята „Лесині джерела“?

ЗагривийВ.І. - Проведемо як завжди, якщо буде можливість – запросимо кращих артистів. Хочу щоб з Білорусії приїхав відомий, популярний ансамбль. З Москви Світлана Бочкова буде, яка закохалась в Новоград-Волинський. Володимир Михайлович можливо допоможе. Побажаємо оргкомітету, який займається підготовкою свята подбати і про розваги для молоді.

Насамкінець, міський голова звернувся до журналістів як до представників четвертої влади в державі з проханням заряджати Новоград-Волинське суспільство оптимізмом, а також не нацьковувати людей на міську владу. Володимир Іванович запевнив, що буде захищатися і боротися за чистоту влади. „Краще допомагайте і створюйте умови для роботи. – сказав міський голова - Установка: не ображатися, я вас поважаю. На критику реагую конструктивно. Кожен день розпочинаю із преси. Переваг ніякому ЗМІ в місті не надаю. Рівно ставлюся до всіх та ціную всіх однаково. Сподіваюся на порозуміння та повагу.“

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa