Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
09.10.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 07.10.2019 року

Докладніше...
Результатами лабораторних досліджень води з джерел міста
02.10.2019

Новоград-Волинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  повідомляє,  що  за  результатами лабораторних досліджень наданих ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» 01.10.2019   вода питна не відповідає вимогам  ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» затвердженого наказом МОЗ України від 12.05.2010р.

Докладніше...
Результати лабораторних досліджень води в бюветах міста
02.10.2019

Новоград-Волинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  повідомляє, що за  результатами лабораторних досліджень наданих ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» 26.09.2019 вода питна не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» затвердженого наказом МОЗ України від 12.05.2010р.

 

Докладніше...
30.09.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 30.09.2019 року 

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Підтоплення загрожує Новограду-Волинському менше, ніж самі мешканці
18.03.2013

 

Як відомо, цієї зими випала чимала кількість снігу. І хоч зима пройшла, проте негода не відступає. Щодня на наше місто випадають нові опади, які при потеплінні перетворюються на воду, підтоплюючи дороги, будинки та присадибні ділянки. Чи загрожує підтоплення Новограду-Волинському, ми запитали у Мельника Олександра Андрійовича, начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій міської ради:
 
— Олександре Андрійовичу, чи прогнозується підтоплення паводковими водами міста Новоград-Волинський?
 
— Ні. Прогнозується лише потенційно можливе підтоплення окремих мікрорайонів міста, де рівень земельних ділянок значно нижче рівня поверхні доріг. Наприклад: ділянки вул. Пархоменка, пр. Миру, вул. Войкова (ринок), провулки Тельмана, район Лубчиці, провулок Коростенський, вул. Маяковського, вул. Герцена, вул. Ушакова...
 
— Яка причина підтоплень у нашому місті? Чи велика кількість ділянок має загрозу «опинитися в воді»?
 
— Підтоплення може трапитися будь-коли: восени, навесні, чи влітку. Все це залежить від кількості опадів. Тут також відіграє суттєву роль людський фактор. Попередні роки місто не страждало від підтоплень. Причиною цьому — наявність дренажних мереж для поверхневих вод, які періодично очищувались мешканцями міста та відповідальними установами та організаціями. В цілому, по місту налічується 12 мікрорайонів, де розміщено до 80 будинків, які можуть потенційно потрапити в зону підтоплення від поверхневих вод.
 
— Чи відбуваються ремонтні роботи на пошкоджених ділянках?
 
— Провести одночасно ремонтні роботи на наявних дренажних мережах дуже складно у зв’язку з недостатнім фінансуванням з міського бюджету, а також нехтування громадянами правилами благоустрою . Мешканці власноруч засипали дренажні канави при будівництві у власних дворах, прокладали труби малого діаметру, які надалі не прочищаються, скидають побутове сміття, все це призводить до знищення наявних мереж.
 
— Які служби, підприємства та організації допомагають мешканцям впоратись із негодою та чи готові вони наразі ліквідувати її наслідки?
 
— Для надання допомоги громадянам, які потерпають від таких природних явищ, значно посилених внаслідок людської недбалості, використовують технічні засоби підрозділу СДПЧ-10, міського комунального орендного підприємства, водоканалу. Ці служби завжди готові допомогти, проте прибути одночасно на усі ділянки, де може панувати негода, вони не можуть.
 
Так, наприклад, для відкачування поверхневих вод за 30 адресами в одному із років, було витрачено протягом 20 годин роботи  і більше 612 літрів пального, що становить витрату в майже 6 тис. грн.
 
— А щодо повені? Чи очікується весняне водопілля річками Случ та Смолка?
 
— При піднятті рівня води вище 3,5 м є загроза опинитися у воді таким районам міста, як: 2-й провулок Зарічний, де під підтопленням може опинитися 12 будинків, пр. Набережний (до 6 будинків), вул. Богуна (до 10 буд.). Проте, наразі таких природних катаклізмів не очікується. На сьогодні (11.03) рівень води у Случі, за даними метеослужби, становить 187 см. Найвищий показник рівня води в цьому році становив 1 лютого  - 230 см.
 
— Чому виникають ці підтоплення? Можливо, можна зарадити цьому процесу?
 
— В багатьох випадках земельні ділянки громадян виявляються нижче рівня доріг, що призводить до стікання води, безпосередньо, саме на ділянки мешканців. Також серед причин підтоплень  - проведення газифікації, підсипання доріг і знищення існуючих раніше дренажних поверхневих мереж. Прокладені у попередні роки мережі глибокого дренажу теж частково знищені та закидані побутовим сміттям.
 
Ще однією причиною підтоплень є безпосередньо самі окремі громадяни, які при проведенні будівельних робіт завозять матеріали, скидаючи перед земельною ділянкою, що призводить до обмеження витоку води.

Чи можна зарадити цьому? Звичайно... Ми звикли жити в суспільстві, де все повинен хтось робити за когось. Наприклад, люди звикли перекладати вину на місцеву владу, проте не розуміють, що саме вони винні в тому, що їхні ділянки, проїжджі дороги — затоплено. Внаслідок своєї ж недбалості громадяни міста скидають сміття у водостічні канави, у каналізаційні ями, або просто на ділянки дороги, яке потім вода змиває у труби. Але ж вони мають бути чисті, щоб  по них вода відводилася у відповідні місця.

Наше місто страждає від  безвідповідальності самих людей, правильніше навіть сказати, що люди самі страждають від себе самих. У кожному районі є бодай 3-4 вулиці, де дренажна система не працює саме через власників, які на ній збудували будинок чи гараж, засипали труби землею при проведенні газу до домівки, або ж просто не прикладають зусиль при винесенні сміття з будинку, думаючи, що якщо воно за парканом, то нічиє. Ось саме звідси ми і маємо проблеми із застоєм води під нашими будинками, на дорогах, або на власних ділянках. Отож, практика свідчить, що нехтування   самою людиною безпечних умов її проживання частіше за все призводить до підтоплень житлових будинків у приватному секторі. Мешканці повинні це усвідомлювати і частину своєї відповідальності, особливо під час проведення будь-яких будівельних робіт у своєму обійсті, попід огорожами та на вулиці. 
 
Ірина Голуб’єва,
студентка З курсу МЕГУ
факультету журналістики

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Офіційне повідомлення про проведення конкурсу з визначення друкованого ЗМІ для висвітлення діяльності Новоград-Волинської міської ради та її виконавчих органів у 2020 році
10.10.2019

З метою проведення прозорого відбору на конкурентних засадах друкованого засобу масової інформації для висвітлення діяльності Новоград-Волинської міської ради та її виконавчих органів, Новоград-Волинська міська рада проводить конкурс з визначення друкованого засобу масової інформації для висвітлення діяльності Новоград-Волинської міської ради та її виконавчих органів у 2020 році (далі – Конкурс).

Докладніше...
Відбудеться засідання тендерного комітету з визначення виконавця по об’єкту: «Капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Тимошенко від буд. №20 до буд. №2»
10.10.2019

Тендерний комітет Управління ЖКГЕ та КВ Новоград-Волинської міської ради повідомляє, що 15.10.2019 року о 09:00 (вул. Шевченка, 16, другий  поверх, кабінет № 43) відбудеться засідання тендерного комітету на якому буде визначено виконавця по об’єкту: 

Докладніше...
Інформація про намір передати в оренду
10.10.2019

Об’єкт: нежитлове приміщення на пл. Лесі Українки, 9 площею 171,4 кв.м. Вартість майна станом на 19.08.19 –700340,00 грн без урахуванням ПДВ. Мета використання об’єкта: проведення занять з хореографії. Балансоутримувач об’єкта: відділ культури і туризму.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa