Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
Відповідь народного депутата України Костюк Д. С. на звернення депутатів Новоград-Волинської міської ради
20.09.2019

На адресу секретаря Новоград-Волинської міської ради Остапчука В. І. надійшов лист від народного депутата України Костюк Д. С. у відповідь на звернення депутатів Новоград-Волинської міської ради стосовно встановлення на станції «Новоград- Волинський-1» зупинки швидкісних потягів, наступного змісту: 

Докладніше...
18.09.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 16.09.2019 року

Докладніше...
17.09.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради

Докладніше...
17.09.2019

Оновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМООновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО»

 
Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: «В солдатськім серці живе Афганістан»
15.02.2013

                 

 
                                           « I пам‘ять ожива вогнем пекучих ран
Нiколи не забути нам тебе, Афганістан.
Вiдiменi мами, що не дiждалась сина,                                
Вiдiменi до  часу посивілої дружини,
Вiд імені батька, що мовчки сумує,
                                            Від iменi сина твого вже, солдате,
                                            Благаю, кричу я - вiйнi вже повiк не бувати»
15 лютого в нашій країні відзначають скорботний День пам’яті воїнів-афганців. Всі ті, хто воювали на афганській землі і повернулися з Афганістану і ті, хто назавжди залишилися там, і ті, хто вірили в перемогу – довго чекали цього дня – 15 лютого 1989 року. Десять років йшла неоголошена війна. У тому поході обірвалися тисячі життів молодих радянських воїнів. Часто це були хлопчаки, яких іноді тягнуло на дитячі забави, але конституційний обов’язок зробив їх солдатами. А солдати не обговорюють накази. Вони їх виконують. Там, в ущелинах і на перевалах гористого Афганістану воїни-інтернаціоналісти довели: вони гідні продовжувачі слави ветеранів Великої Вітчизняної війни, вони – умілі їх учні. Вірність бойовій дружбі, готовність пожертвувати собою заради товариша, безстрашність у бою, винахідливість у скрутній обстановці – це риси воїнської майстерності і доблесті були постійними супутниками цих по суті хлопчаків, одягнутих у військову форму.
Через горнило Афганістану пройшло і 450 воїнів – уродженців міста та району. З них 11 не повернулися до батьківських осель, згоріли в полум’ї тієї несправедливої і незрозумілої для них війни, 1 пропав безвісті.
Війна в Афганістані...  Ці слова асоціюються зі смертю, каліцтвом, горем, болем. Але по-справжньому зрозуміти весь жах цієї війни може, напевно лише той, хто побачив її на власні очі, зустрівся зі смертю віч-на-віч.
Ми маємо знати і пам’ятати, що серед нас живуть люди, які в 20-30 років стали свідками й учасниками воєнних подій. І ми маємо пишатися їхньою мужністю, героїзмом, подвигом. У цій війні брали участь і наші земляки, воїни-афганці.
 

 

Для того, щоб сучасні діти любили та цінували свою батьківщину, знали її історію, працівники центральною міської бібліотеки спільно  з бібліотекою  ЗОШ№2  8 лютого провели урок мужності,присвячений річниці виводу радянських військ з Афганістану «В солдатськім серці живе Афганістан…». На зустріч з учнями  10 та 11 класів запросили  учасників бойових дій в Афганістані, воїнів – інтернаціоналістів: підполковника Ніконова Геннадія Олександровича та старшого прапорщика Спідчука Антона Макаровича, які розповіли про події того часу, про почуття тих, хто був в Афганістані, хто пережив той жах, намагаючись донести до старшокласників думку про те, що на той час це був інтернаціональний обов’язок кожного радянського воїна, що вони виконували наказ Батьківщини.
Учні, затамувавши подих, слухали розповідь воїна-інтернаціоналіста Геннадія Олександровича про країну, в якій все інше – ставлення до життя, людей, чужа віра, менталітет, цінності. Це країна, в якій дітей вчать тримати зброю, де є кровна помста, жорстокість. Минуло рівно двадцять чотири роки  від того дня, як останній радянський військовослужбовець покинув Афганістан. Тодішні хлопці-інтернаціоналісти сьогодні стали вдвічі старшими. Новому поколінню, незважаючи на велику кількість інформації в Інтернеті та бібліотеках, вже майже неможливо правильно зрозуміти і оцінити ті далекі афганські події. Афганці з війни поверталися іншими людьми. Не просто помінявся світогляд - відбувся перегляд цінностей, пріоритетів, людина визначалася, що важливіше в житті.
Головне, чого не вистачає в нашому суспільстві і що було у більшості тих, хто потрапив до Афганістану - це патріотизм. Хлопці туди просилися, писали заяви - тоді було абсолютно інше виховання у молоді. Романтика була, і вона ґрунтувалася на певному фундаменті. Дуже добре сказав Ремарк: війна - це лайно, бруд. Єдине добре, що породжує війна - це військове братство. В період розвалу Союзу, коли почалися конфлікти і з'явилися гарячі точки, афганці виступали там стабілізаторами. Навіть перебуваючи по різні боки конфлікту, вони один одного рятували, з полону визволяли, згладжували ситуації. Нехай же ніколи не знають війни ваші діти і внуки. Нехай усі живуть у мирі і злагоді, бо ми живемо і за тих, хто поліг у афганських ущелинах, хто залишився прикутий до інвалідного візка, хто не долюбив, не доміряв, не доспівав, не дожив.
Ця дата належить не тільки воїнам, які пройшли через криваве пекло Афганістану, вона повинна нагадувати всім, що війна не потрібна людям, – з такими словами звернувся до присутніх  почесний гість Антон Макарович.
Розповідь Антона Макаровича про афганську війну містила безліч прикладів героїзму і гідності воїнів, які самовіддано виконували інтернаціональний обов’язок і в горах, і в пустелях, на землі і в повітрі, в наступі і в обороні, при врятуванні бойових товаришів та мирних жителів.  Антон Макарович з гордістю повідомив, що радянські війська не програли жодної операції і залишили країну з розгорнутими  бойовими знаменами. Він також наголосив, що саме солдатська дружба, взаємовиручка і взаємодопомога, витримка, вірні друзі допомогли вижити в тій жорстокій війні, і побажав усім присутнім саме таких відносин та мирних  і  спокійних днів.   Уважно слухали юнаки і дівчата про мужність і безстрашність воїнів, які були ненабагато старшими за них. І всі вони зрозуміли, що війна – це безумство, це невиправдана жорстокість, це безутішна старість і сльози матерів.
Під час проведення заходу були використані кадри з документальних фільмів про війну в Афганістані, а також пісні і вірші у виконанні учнів, які  з  хвилюванням передали глибину поетичних рядків про відлуння афганських висот.
Пам'ять про тих, хто пішов з життя в мирний час буде вічною. Всі учасники  зустрічі вшанували пам'ять про полеглих воїнів-афганців хвилиною мовчання.
Учні подякували воїнам-інтернаціоналістам за змістовні розповіді і подарували їм квіти.
Вшановуючи пам'ять загиблих воїнів, учасники війни в Афганістані  завітали  і до  центральної міської бібліотеки. В бібліотеці для користувачів було підготовлено День інформаціїдо Дня вшанування учасників бойових дій. Крім того облаштували  виставку  книг, журналів, газет, на сторінках яких розповідається про війну в Афганістані «Афганістан. Згадаймо ті дні, згадаймо бої», підготували   інформаційну  годину „Ми будемо довго пам’ятати і вам забути не дамо”.
Важлива  для користувачів бібліотеки  папка матеріалів краєзнавчого характеру, де зібрано матеріал про воїнів-афганців, уродженців міста та району.  Згідно запитів  користувачів складено веб-бібліографічних список   „Афганістан на сторінках  Інтернету”.
Вічний вогонь пам’яті не згасає над загиблими воїнами-інтернаціоналістами. Він попереджує, він закликає: не місце війнам в житті людей! Хай чорну війну навічно переможе світлий, чистий, ясний мир! Адже щоб мати майбутнє, треба пам’ятати та шанувати своє минуле, бо пам'ять єднає покоління.
 
Скопець Л.М., бібліограф  ЦМБ
 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Оберіть 5 проектів, які у 2020 році отримають можливість бути реалізованими коштом міського бюджету на загальну суму 500 тис. грн. (оновлено)
20.09.2019

На розгляд мешканців Новоград-Волинської міської ОТГ пропонується 22 проекти, які пройшли погодження представниками виконавчих органів влади, членів робочої групи з питань організації та координації впровадження і реалізації бюджету участі в місті Новограді-Волинському, не перевищили кошторис (100 тис. грн.) та є допущеними до голосування.

Докладніше...
Шановні громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи!
20.09.2019

Повідомляємо, що 15 жовтня 2019 року закінчується термін подання заяв на забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування в 2020 році особами постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Докладніше...
Оголошення про проведення конкурсу з призначення управителів багатоквартирних будинків
19.09.2019

Найменування, місцезнаходження організатора конкурсу: Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності Новоград-Волинської міської ради, 11701, м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16, кабінет №49.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa