Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
12.09.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 09.09.2019 року

Докладніше...
11.09.2019

Паспорт бюджетної програми міського бюджету на 2019 рік Виконавчий комітет Новоград-Волинської міської ради (Інша діяльність у сфері державного управління)

Докладніше...
11.09.2019

Паспорт бюджетної програми міського бюджету на 2019 рік Виконавчий комітет Новоград-Волинської міської ради (Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад)

Докладніше...
10.09.2019

Протокол засідання конкурсного комітету для проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування міста Новограда-Волинського (09.09.2019)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: Про деякі питання присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»
03.12.2012

За часів Радянського Союзу кожна жінка, яка народжувала 5-ту та кожну наступну дитину автоматично отримувала державні відзнаки. В залежності від кількості народжених дітей жінки отримували «Медаль материнства» ІІ ступеня при народженні 5-ї дитини; «Медаль материнства» І ступеня – 6-ї дитини; орден «Материнська слава» І, ІІ, ІІІ ступенів (вищим ступенем ордена була І ступінь) – 7-ї, 8-ї та 9-ї дитини; орден «Мати-героїня» - жінка отримувала при народжені 10 та більше дітей.
 
На даний час держава також піклується про наших багатодітних матерів. Згідно з Положенням про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29.06.2001 № 476/2001 Почесне звання України «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до 8-річного віку п’ятьох і більше дітей, у т.ч. дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку.
 
Почесне звання «Мати-героїня» є вищою формою відзначення громадян за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім’ї, самовіддане виховання та навчання дітей, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.
 
Нормативно-правові акти, в яких визначено обов’язки батьків (матері) за виховання, навчання та розвиток дитини: Конституція України (передусім стаття 51, 53); Сімейний Кодекс України (передусім розділ 2); Закон України «Про охорону дитинства» (передусім розділ 3); Закон України «Про освіту» (стаття 35);
 
Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (стаття 10).
Згідно чинного законодавства, листів-роз’яснень Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України, особлива увага при підборі кандидатур звертається на духовні, моральні та громадські якості осіб, які представлені для нагородження почесним званням України "Мати-героїня", та членів їх сімей, відсутність у них притягнень до кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності, асоціальної поведінки, а також наявність позитивного авторитету сім'ї в громаді тощо.
 
А тому багатодітні матері, діти яких були засуджені умовно, або знаходились в місцях позбавлення волі, а також, без поважних причин (інвалідність дитини, за станом здоров’я тощо) виховувались в інтернатних закладах, або знаходяться під опікою, не мають підстав для порушення клопотання щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».
 
Висунення осіб для присвоєння почесного звання України ”Мати-героїня” здійснюється гласно у трудових колективах підприємств, установах та організацій області, громадських організаціях та об’єднаннях громадян, а також органами місцевого самоврядування. Тут проводяться загальні збори, на яких обговорюється кандидатура, затверджується нагородний лист з характеристикою на багатодітну матір та складається протокол засідання.
 
Якщо ж жінка не працює чи знаходиться на заслуженому відпочинку, такі документи готуються управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту за місцем проживання багатодітної родини. Усі матеріали розглядаються на засіданні виконавчого комітету міської ради, після чого передаються на облдержадміністрацією. Саме цьому органу виконавчої влади надано право вносити подання про присвоєння почесного звання на ім’я Президента України. 
 
Багатодітній матері, яка претендує на почесне звання, насамперед, необхідно звернутися у структурний підрозділ у справах сім’ї та молоді міської ради. Також необхідно подати такі документи: ксерокопія паспорта багатодітної матері (1, 2, 3, 10,11 сторінки), ксерокопії свідоцтв про народження на всіх дітей, довідки-характеристики з місця навчання кожної дитини (шкільного і студентського віку) або характеристики з місця роботи на кожну дитину (для тих, хто вже працює), довідку про склад сім’ї за місцем проживання, копія трудової книжки жінки та нагород (якщо такі звісно є).
 
На основі всіх зібраних документів органами місцевого самоврядування складається нагородний лист. У ньому обов’язково повинна міститися інформація про заслуги матері у вихованні дітей, а також відомості про кожну дитину. Після розгляду кандидатури, приймається рішення про підтримку кандидатури на здобуття почесного звання „Мати-героїня” чи відмову. У останньому випадку негативна відповідь повинна бути вмотивована. Підтримані тут документи потрапляють до головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації. Після розгляду Комісією з питань нагородження при облдержадміністрації підтримані нагородні матеріали надсилаються до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. І лише після цього схвалені Міністерством нагородні надсилаються до Адміністрації Президента України.
Особі, удостоєній почесного звання, вручаються нагрудний знак та посвідчення до почесного звання встановленого зразка. Нагрудний знак до почесного звання «Мати-героїня» виготовляється з позолоченого срібла і містить на фігурному картуші срібне зображення матері з дитиною на руках, а під ним – стрічку білої емалі з написом «Мати-героїня», виконаним з жовтого металу.
 
З 1 січня 2008 року Указом Президента України засновано одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Ця цифра постійно змінювалася, а на даний час становить 10 730 грн. В той ж час пільг жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» не передбачено.
На даний час 124 жінки удостоєні цього почесного звання. З них 45 – у 2012 році. На розгляді у адміністрації Президента України ще понад 20 справа про присвоєння звання «Мати-героїня» жителькам міста Новограда-Волинського.
 
Тим,  хто ще не використав свого права на отримання цього почесного звання, або в кого є знайомі, близькі багатодітні матері, які можуть претендувати на звання «Матері-героїні», звертатися до управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради (вул. Шевченка,5/1, ІІ поверх Молодіжного центру).
 
Алла Виговська, заступник начальника
управління у справах сім’ї, молоді,
фізичної культури та спорту міської ради                                                         

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
До уваги платників податків!
13.09.2019

У зв’язку із початком роботи Головного  управління ДПС у Житомирській області  у Заяві про приєднання до Договору про визнання електронних документів необхідно зазначати наступні відомості:

Докладніше...
З 1 жовтня 2019 року зміняться реквізити бюджетних рахунків для відповідності стандартам IBAN
13.09.2019

Державна податкова служба України повідомляє, що Державною казначейською службою України на виконання пункту З Постанови Правління Національного банку України від 28.12.2018 № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунка (ІВАN) в Україні» 

Докладніше...
Інспекція благоустрою нагадує про штрафи що за спалення трави та листя
13.09.2019

Із настанням осені містяни почали активно наводити лад біля своїх приватних будинків та на городах, спалюючи суху траву та листя.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa