Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
Про невідповідність питної води в громадських шахтних криницях гігієнічним вимогам
22.10.2019

Новоград-Волинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області інформує, що за результатами лабораторних досліджень проб питної води  проведених випробувальним центром ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України»,

Докладніше...
21.10.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 21.10.2019 року

Докладніше...
16.10.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 15.10.2019 року

Докладніше...
09.10.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 07.10.2019 року

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: Природне виховання дітей дошкільного віку
05.11.2012

Слід не лікувати, а виховувати здорових дітей.
 Лілія Блудова

Шляхи використання інноваційних технологій та урізноманітнення форм і методів взаємодії з дітьми та батьками стали головною темою для обговорення на засіданні міського методичного об’єднання вихователів середніх та старших груп в ДНЗ №15.
 
За ініціативою ІМЦ педагогічний колектив установи протягом певного часу працював над вивченням та впровадженням принципів авторської програми Лілії Блудової з природного виховання дітей дошкільного віку.
 
У рамках засідання ММО завідуюча В.І.Лопатюк ознайомила учасників із основними ідеями цієї програми, вимогами до педагогів та порадами для батьків, які підтримують здоровий спосіб життя і вільне виховання дитини.
 
Про етапи, здобутки та відкриття проекту «Природа-лікувальниця», метою якого стало визначення шляхів природного розвитку дитини, розповіла вихователь різновікової групи Л.Л.Крупович. Засобами електронної презентації  педагог розкрила картину життєдіяльності групи протягом роботи над проектом. На діагностичному етапі здійснено обстеження дітей: з 24 дітей – тільки 11 за висновками лікарів виявились здоровими. Анкетування батьків визначило, що здорового способу життя притримуються 83%, власне здоровий спосіб життя означає для 100% опитаних, перш за все – харчування, духовне та фізичне виховання, для 33% - спорт, а для 17% - філософія життя, гімнастика, загартування.
 
Під час роботи над проектом та впровадженням форм і методів природного виховання Лілії Блудової було значно збагачено  розвивальне предметно-ігрове середовище у групі, розпочато процес полоскання ротової порожнини у дітей трав’яними і содовими розчинами та комплекси корекційної гімнастики на оздоровчих килимках. Разом з батьками створено стенди «Здоровий дух – у кожну родину», альбом авторських творів дітей і дорослих «Як бути здоровим», виготовлено багато нетрадиційного фізичного обладнання та дидактичних ігор. Головними досягненнями роботи над проектом педагог вважає створення по-домашньому затишного, цікавого, яскравого, природного середовища; відчуття свободи вибору у дітей, підвищення рівнів відповідальності старших дітей за молодших та зацікавленості батьків справами групи.
 
«Діти і дорослі не збираються зупинятися», - зауважила вихователь. Проект вирішено зробити довгостроковим і заплановано створення нових ігрових споруд на майданчику; урізноманітнення нестандартних фізичних посібників («кишеньки» для дрібного фізичного обладнання, поролонові килимки-мати для спортивних вправ тощо); удосконалення культури їжі: харчування дорослих і малят разом, введення користування ножами.

Потім учасникам методичного засідання було запропоновано здійснити екскурсію до групового приміщення, де безпосереднє ознайомлення з реалізованими «продуктами» проекту викликали у педагогів щирий інтерес та позитивні емоції.
 
Друга частина заходу відбувалась у форматі розвивальної програми для дітей, батьків і педагогів «Як виховати здорову дитину». Програма розваги складалась з трьох конкурсів, «Одягни дитину», «Полікуй ляльку», «Накорми дитину (батьків)», завданням кожного  з яких було нагадування дорослим про неприпустимість (за Лілією Блудовою) насилля дітей одягом, ліками, їжею та авторитетом.
Під час конкурсів батьки мали одягнути дитину на прогулянку (при t 5С), на фізичне заняття та до ігрової діяльності у групі (при t 18С) у дитсадку, при чому робити це, не обмежуючи вільний вибір і бажання дітей; підібрати ліки з широкого асортименту традиційних і нетрадиційних медичних засобів для хворих грипом та бронхітом ляльок; продукти здорового харчування (малюки – для батьки, а мами – для власних дітей).
 
Головний спеціаліст управління освіти і науки І.Р.Самойленко, присутні педагоги (незалежні експерти), аналізуючи результати виконання конкурсних завдань, висловлювали власні думки та пропозиції щодо дотримання здорового способу життя, прикладу дорослих, реального дотримання його у сім’ях та умовах  дошкільного навчального закладу.
 
Узагальненням конструктивного обговорення стали рефлексивні ігри «Продовж фразу» (вислови, ідеї, поради Лілії Блудової), «Відкритий мікрофон», у яких учасники поділились враженнями, схвальними відгуками щодо побаченого і почутого. На згадку та для самостійного опрацювання присутнім були подаровано збірку «Природне виховання за ідеями Лілії Блудової», підготовлену дошкільним навчальним закладом та міською методичною службою.
 
Інформаційно-методичний центр планує ще ряд методичних заходів, присвячених впровадженню форм і методів авторських програм з образотворчого мистецтва (ДНЗ №2), музикотерапевтичної технології «Піснезнайка» (ДНЗ №16),  гуманної педагогіки Ш.Амонашвілі (ДНЗ №9), ідей Софії Русової (ДНЗ №5) та інших видатних українських педагогів (ДНЗ №6).
 
Інна Кондратець,
методист ІМЦ
 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Соціальна програма Scholarship – твій шанс на успішне майбутнє!
23.10.2019

Інтернет-магазин Zasteli.com.ua вирішив підтримати молодь у прагненні отримати вищу освіту та організував конкурс на отримання гранту загальною сумою у 16 тисяч гривень! Отримати кошти на оплату навчання у виші може кожен студент чи абітурієнт. Майбутня професія не має значення.

Докладніше...
Збройні Сили України запрошують чоловіків віком до 60 років на військову службу за контрактом
23.10.2019

Збройні Сили України запрошують чоловіків віком до 60 років на військову службу за контрактом до військових частин Новоград-Волинського гарнізону, частин ДШВ (А0281, А1910), 72 окремої механізованої бригади, військової частини А1815 (смт. Гончарівськ).

Докладніше...
Оголошується початок формування конкурсної комісії для проведення конкурсу на заміщення вакантної посади головного лікаря КНП «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне медичне об’єднання»
22.10.2019

На виконання розпорядження міського голови від 22.10.2019 №239(о) «Про проведення   конкурсу на заміщення вакантної  посади головного лікаря  комунального некомерційного підприємства «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне медичне об’єднання» оголошується початок формування конкурсної комісії для проведення конкурсу на заміщення вакантної посади головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне медичне об’єднання».

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa