Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: Природне виховання дітей дошкільного віку
05.11.2012

Слід не лікувати, а виховувати здорових дітей.
 Лілія Блудова

Шляхи використання інноваційних технологій та урізноманітнення форм і методів взаємодії з дітьми та батьками стали головною темою для обговорення на засіданні міського методичного об’єднання вихователів середніх та старших груп в ДНЗ №15.
 
За ініціативою ІМЦ педагогічний колектив установи протягом певного часу працював над вивченням та впровадженням принципів авторської програми Лілії Блудової з природного виховання дітей дошкільного віку.
 
У рамках засідання ММО завідуюча В.І.Лопатюк ознайомила учасників із основними ідеями цієї програми, вимогами до педагогів та порадами для батьків, які підтримують здоровий спосіб життя і вільне виховання дитини.
 
Про етапи, здобутки та відкриття проекту «Природа-лікувальниця», метою якого стало визначення шляхів природного розвитку дитини, розповіла вихователь різновікової групи Л.Л.Крупович. Засобами електронної презентації  педагог розкрила картину життєдіяльності групи протягом роботи над проектом. На діагностичному етапі здійснено обстеження дітей: з 24 дітей – тільки 11 за висновками лікарів виявились здоровими. Анкетування батьків визначило, що здорового способу життя притримуються 83%, власне здоровий спосіб життя означає для 100% опитаних, перш за все – харчування, духовне та фізичне виховання, для 33% - спорт, а для 17% - філософія життя, гімнастика, загартування.
 
Під час роботи над проектом та впровадженням форм і методів природного виховання Лілії Блудової було значно збагачено  розвивальне предметно-ігрове середовище у групі, розпочато процес полоскання ротової порожнини у дітей трав’яними і содовими розчинами та комплекси корекційної гімнастики на оздоровчих килимках. Разом з батьками створено стенди «Здоровий дух – у кожну родину», альбом авторських творів дітей і дорослих «Як бути здоровим», виготовлено багато нетрадиційного фізичного обладнання та дидактичних ігор. Головними досягненнями роботи над проектом педагог вважає створення по-домашньому затишного, цікавого, яскравого, природного середовища; відчуття свободи вибору у дітей, підвищення рівнів відповідальності старших дітей за молодших та зацікавленості батьків справами групи.
 
«Діти і дорослі не збираються зупинятися», - зауважила вихователь. Проект вирішено зробити довгостроковим і заплановано створення нових ігрових споруд на майданчику; урізноманітнення нестандартних фізичних посібників («кишеньки» для дрібного фізичного обладнання, поролонові килимки-мати для спортивних вправ тощо); удосконалення культури їжі: харчування дорослих і малят разом, введення користування ножами.

Потім учасникам методичного засідання було запропоновано здійснити екскурсію до групового приміщення, де безпосереднє ознайомлення з реалізованими «продуктами» проекту викликали у педагогів щирий інтерес та позитивні емоції.
 
Друга частина заходу відбувалась у форматі розвивальної програми для дітей, батьків і педагогів «Як виховати здорову дитину». Програма розваги складалась з трьох конкурсів, «Одягни дитину», «Полікуй ляльку», «Накорми дитину (батьків)», завданням кожного  з яких було нагадування дорослим про неприпустимість (за Лілією Блудовою) насилля дітей одягом, ліками, їжею та авторитетом.
Під час конкурсів батьки мали одягнути дитину на прогулянку (при t 5С), на фізичне заняття та до ігрової діяльності у групі (при t 18С) у дитсадку, при чому робити це, не обмежуючи вільний вибір і бажання дітей; підібрати ліки з широкого асортименту традиційних і нетрадиційних медичних засобів для хворих грипом та бронхітом ляльок; продукти здорового харчування (малюки – для батьки, а мами – для власних дітей).
 
Головний спеціаліст управління освіти і науки І.Р.Самойленко, присутні педагоги (незалежні експерти), аналізуючи результати виконання конкурсних завдань, висловлювали власні думки та пропозиції щодо дотримання здорового способу життя, прикладу дорослих, реального дотримання його у сім’ях та умовах  дошкільного навчального закладу.
 
Узагальненням конструктивного обговорення стали рефлексивні ігри «Продовж фразу» (вислови, ідеї, поради Лілії Блудової), «Відкритий мікрофон», у яких учасники поділились враженнями, схвальними відгуками щодо побаченого і почутого. На згадку та для самостійного опрацювання присутнім були подаровано збірку «Природне виховання за ідеями Лілії Блудової», підготовлену дошкільним навчальним закладом та міською методичною службою.
 
Інформаційно-методичний центр планує ще ряд методичних заходів, присвячених впровадженню форм і методів авторських програм з образотворчого мистецтва (ДНЗ №2), музикотерапевтичної технології «Піснезнайка» (ДНЗ №16),  гуманної педагогіки Ш.Амонашвілі (ДНЗ №9), ідей Софії Русової (ДНЗ №5) та інших видатних українських педагогів (ДНЗ №6).
 
Інна Кондратець,
методист ІМЦ
 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa