Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Право на соціальний захист, як воно реалізується у Новограді-Волинському?
31.10.2012

Особливе місце серед прав і свобод людини, без яких неможлива розбудова громадянського суспільства, займає право на соціальний захист. Належне гарантування цього права, як і ряд інших, задекларовано в Конституції України. Одним із механізмів соціального захисту - державної та суспільної політики людей похилого віку, з обмеженими фізичними можливостями, малозабезпечених верств населення – є надання соціальних послуг, які в нашому місті надаються 11 установами.
 


В управлінні праці та соціального захисту населення злагоджено, професійно працює 35 висококваліфікованих спеціалістів. На яких покладена почесна місія – дбайливого ставлення до долі кожного міського жителя, який потребує соціального захисту. Від професіоналізму і компетентності, високих особистих якостей спеціалістів управління залежить своєчасне надання допомоги, пільг та компенсаційних виплат жителям нашого міста, які щороку звертаються за допомогою в управління.

З 56 тисяч міського населення до нас звертається 26 тисяч громадян яким надається 74 види різних соціальних послуг, таких як: допомога при народженні дитини (1157 одержувачів), допомога дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства (535 одержувачів), компенсаційні виплати громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС(1305 осіб), субсидії на житлово-комунальні послуги, які надаються населенню за спрощеним порядком (2030 отримувачів), допомога малозабезпеченим сім’ям (96 отримувачів), відшкодування пільг різним пільговим категоріям громадян міста (14000 пільговиків), забезпечення путівками на санаторно-курортне оздоровлення інвалідів війни та «чорнобильців»(видано в 2012 році 380 путівок), забезпечення засобами реабілітації осіб з обмеженеми фізичними можливостями (614 одиниць засобів) та багато інших.

Робота управління базується на впровадженій системі надання послуг соціальної підтримки населенню за принципом «єдиного вікна», метою якого є спрощення механізму звернення для громадян, які потребують соціальної підтримки, та скорочення термінів очікування соціальних виплат. Так в 2012 році управлінням соціального захисту виплачено мешканцям міста, які перебувають в управлінні на обліку 59,2 млн. грн., що є суттєвою підтримкою в особливі моменти життя наших звягельчан і від чого залежить їх соціальне самопочуття та впевненість у завтрашньому дні.

У рамках реалізації проекту вдосконалення соціальної допомоги Міністерство соціальної політики, за поданням обласного головного управління, визначило управління пілотним, тож реорганізація соціального супроводу вразливих сімей здійснюється за підтримки Світового банку та за рахунок коштів міської ради. Про що свідчить нещодавно відремонтоване приміщення. Відтепер спеціалістам управління приємно працювати в сучасному офісному приміщенні, а відвідувачі отримують якісні послуги в комфортних умовах.

Спеціалісти управління не тільки вміють добре працювати а й гідно захищають честь міста та свого колективу на обласному рівні під час проведення спортивних змагань та оглядів художньої самодіяльності серед працівників соціальної сфери.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) має три структурних підрозділи: відділення соціальної допомоги вдома, відділення натуральної допомоги, відділення соціально-побутової адаптації.

Відділення соціальної допомоги вдома надає соціально-побутову послуги одиноким непрацездатним громадянам та інвалідам, в домашніх умовах. На обслуговуванні відділення соціальної допомоги знаходиться 532 особи, яких обслуговує 48 соціальних робітників, в резерві знаходиться 112 пенсіонерів. Відділення організації надання натуральної допомоги надає за актами обстеження матеріально-побутових умов проживання різні види натуральної допомоги одиноким непрацездатним громадянам та інвалідам. На обслуговуванні знаходиться 191 пенсіонерів. Так в 2012 році надано натуральної допомоги малозабезпеченим пенсіонерам, непрацездатним громадянам та інвалідам на загальну суму 1 430 грн., в тому числі продуктами харчування на суму 1 053 грн., вживаними речами на суму 387 грн. Отримано благодійних коштів 2 200 грн., та продуктів харчування на суму 2 109 грн.

Відділення соціально-побутової адаптації надає послуги пенсіонерам та громадянам з обмеженими фізичними можливостями (старше 18 років).

На обслуговуванні знаходиться 244 підопічних, в резерві знаходиться 43 громадян.
З першого червня 2011 року успішно розпочав свою роботу центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Це нова установа в системі соціального захисту, відкриття якої з нетерпінням чекали сім’ї, що виховують дітей з функціональними обмеженнями. Адже сьогодні не кожна така сім’я має фінансові можливості підтримувати здоров’я своїх дітей в оздоровчих закладах далеко за межами нашого міста. Відкриття такого центру дало можливість проходити курс реабілітації терміном від 6 до 12 місяців системно, безкоштовно і без виїзду за межі міста. Шість молодих фахівців, які самовіддано, з любов’ю працюють з дітьми заслуговують великої поваги і вдячності від батьків, адже саме вони знають справжню ціну здоров’я своїх дітей. В гарних умовах, з використанням найсучаснішого реабілітаційного обладнання та різноманітних методик отримують послуги діти. За період роботи центру пройшли курс соціальної реабілітації 32 дитини, у 24 з них зафіксована позитивна динаміка. Центр постійно розвивається, шукає нові шляхи для розширення і поглиблення реабілітаційного процесу, нового партнерства, обмінюється досвідом з іншими реабілітаційними центрами не тільки в Україні, але і далеко за її межами.

Управління Пенсійного фонду України в м. Новограді-Волинському та Новоград-Волинському районі провадить збір, акумуляцію, облік страхових внесків та єдиного соціального внеску, призначає пенсії та підготовлює документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування і виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду та інші функції, передбачені положенням управління Фонду.

На даний час в управлінні на чолі з начальником працює 61 працівник. Працівники управління Фонду обслуговує 28 тисяч пенсіонерів та 6548 платників єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України, з них 737 юридичних та 5811 фізичних осіб.

Щомісячно пенсіонерам міста та району управління Пенсійного фонду виплачує більше 35 мільйонів гривень пенсій та допомог. Середній розмір пенсії складає 1223 грн., що на 175 грн. більше ніж в минулому році. Всі завдання по збору коштів для забезпечення своєчасної виплати пенсій та допомог громадянам працівниками управління виконуються. Лише в цьому році до бюджету Пенсійного фонду надійшло 149520,9 тис. грн., що на 12032,6 тис. грн. більше, як у відповідному періоді минулого року. Забезпеченість виплати пенсій власними коштами становить 50,2 %.

Державна служба зайнятості України майже 22 роки успішно працює на ниві надання соціальних послуг.

Пріоритетними напрямками роботи служби на ринку праці є сприяння у працевлаштуванні незайнятого населення, підвищення кваліфікації робочої сили та конкурентоспроможності громадян на ринку праці, забезпечення галузей економіки фахівцями різних професій, розширення сфери застосовування праці, збереження та створення робочих місць тощо.
Спеціалісти центру зайнятості знаходяться в постійному творчому пошуку, відпрацюванні нових підходів та технологій надання соціальних послуг, ведуть свою послідовну роботу для задоволення потреб незайнятих громадян і роботодавців, ефективно взаємодіючи з усіма причетними до проблем ринку праці сторонами.

За період з 1991 по 2012 рік Новоград-Волинським центром зайнятості було зареєстровано з метою пошуку роботи майже 140 тисяч громадян. За цей же період працевлаштовано більше 49 тисяч громадян (в цьому числі 960 чоловік працевлаштовані на робочі місця, створені за рахунок надання дотацій роботодавцям, та 878 чоловік отримали одноразово допомогу по безробіттю для відкриття власної справи).

За цей же відрізок часу більше 22 тисяч громадян були задіяні на тимчасових оплачуваних громадських роботах. Професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та стажування проходили більше 10 тисяч громадян, які перебували на обліку в центрі зайнятості.
На сьогоднішній день в Новоград – Волинському центрі зайнятості створено всі умови для ефективної роботи з клієнтами служби зайнятості. Новоград-Волинський міський центр перейшов на роботу за Єдиною технологією надання соціальних послуг центрами зайнятості України (ЄТНаСП). Основним елементом ЄТНаСПу є визначення спеціалістів із взаємодії з роботодавцями та спеціалістів з працевлаштування особистими консультантами конкретних клієнтів, що сприятиме підвищенню відповідальності за кінцевий результат роботи, а саме: працевлаштування шукачів роботи та оперативне укомплектування вакансій.

Запровадження якісно нових підходів у наданні соціальних послуг населенню та обслуговування роботодавців сприятиме підвищенню ефективності діяльності державної служби зайнятості.
Впровадженням державної політики з питань сім'ї та молоді в місті Новограді-Волинському, створенням сприятливих умов для фізичного, інтелектуального та духовного розвитку зазначених категорій населення, забезпеченням їх рівних прав та можливостей успішно займається управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту.

Управління опікується проблемами багатодітних родин, яких в місті налічується понад 340 а де виховується близько 1000 дітей. Також працюємо з жінками, які народили та виховали 5 та більше дітей, та своїм життєвим подвигом за їх зразкове виховання удостоєні почесного звання України «Мати-героїня». На даний час в Новограді-Волинському удостоєні цього звання 123 жінки. Ще 30 справ на розгляді у Президента України, оскільки присвоєння почесних звань належить до його компетенції.

Управління координує питання оздоровлення та відпочинку дітей міста. В цьому напрямку основну увагу приділяється дітям пільгових категорій, до яких відносяться понад 70% дітей міста. У цьому році спільними зусиллями усіх причетних до оздоровлення установ вдалося оздоровити та забезпечити відпочинковими послугами більш як 3600 дітей.

Виконання заходів з утвердження гендерної рівності в суспільстві, інформаційно-просвітницька, методична робота з попередження насильства в сім'ї, запобігання торгівлі людьми, здійснюємо заходи, спрямовані на пропагування сімейних цінностей – далеко не весь перелік, які реалізує управління.

Постраждалі від насильства, хто має проблеми інвалідності, кого торкнулася ВіЛ-інфекція, хто має проблеми алко і наркозалежності, хто звільнений з місць позбавлення волі або засуджений до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які проживають в опікунських сім’ях, опікунам, піклувальникам, прийомним сім’ям – це категорії наших городян з якими працює колектив міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 10 спеціалістів та фахівців із соціальної роботи забезпечують роботу спеціалізованих формувань: служба соціальної підтримки сімей, служба соціально-профілактичної роботи, консультпункт в пологовому відділенні при міськрай ТМО, відділення надання медико-соціальної допомоги дітям та молоді на основі дружнього підходу « Клініка, дружня до молоді», « Школа волонтера », служба соціального супроводу дітей та молоді, які повернулись з місць позбавлення волі або засудженні до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, служба психологічної допомоги « Телефон Довіри », консультативний пункт в жіночій консультації міськрай ТМО, консультативний пункт при міжрайонному відділі кримінально –виконавчої інспекції.

На виконання нових соціальних ініціатив Президента України щодо виявлення, оцінки потреб, надання соціальних послуг та здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах в МЦСССДМ з 02.07.2012 р. введено 6 посад фахівців із соціальної роботи, які фінансуються за рахунок коштів з державного бюджету. За фахівцями закріплено 6 мікрорайонів міста ( « Дружба », « Центральна частина міста », « Морське », « Лубчиця », « Смолка », « М’ясокомбі-нат» ) де кожен з них проводить соціальну роботу відповідно до покладених на них завдань.

Служба у справах дітей міської ради реалізує на території міста державну політику з питань соціального захисту, захисту житлових і майнових прав дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень. В службі працює начальник та 3 спеціалісти. Відповідно до ст. 12 Закону України „Про забезпечення організаційно – правових умов соціального захисту дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” для здійснення функцій щодо усиновлення, опіки та піклування над дітьми – сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, у складі служби у справах дітей створено та працює окремий підрозділ – сектор опіки, піклування та усиновлення. Спеціалісти служби здійснюють контроль за умовами утримання і виховання дітей у сім’ях опікунів, піклувальників, усиновлювачів, прийомних сім’ях, сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах, а також в закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності;
- ведуть облік дітей, які проживають в сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, станом на 25.10.12 в службі перебуває на обліку 75 дітей, які проживають в сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах;
- ведуть облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та соціально-реабілітаційних центрів; на первинному обліку служби перебуває 130 дітей, з них: 77 проживає в сім’ях опікунів, піклувальників, 12 виховується в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, 41 перебувають в закладах, підпорядкованих міністерству охорони здоров’я та інтернат них закладах.

В колективі міськрайонної організації товариства Червоного Хреста працює 21 чоловік, які є активними учасниками всіх загальноміських заходів соціального спрямування. Медичними патронажними сестрами обслуговується 598 жителів міста, яким надано 40435 різноманітних послуг. Червоний Хрест опікується не тільки хворими, одинокими громадянами, інвалідами а й багатодітними сім’ями, бездомними.

Щоденно до 40 чоловік звертаються в медико-соціальний центр за направленням лікарів і безкоштовно отримують всі медичні та фізико-терапевтичні процедури. 7497 таких призначень вже отримали соціально-не захищені люди. Працює пункт прокату предметів догляду за хворими.

В номінації «Соціальний захист» за підсумками соціально-економічного розвитку міста міськрайонна організація товариства Червоного Хреста отримала високу оцінку: занесено на дошку пошани «Гордість міста».

В Новоград-Волинській виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, працює 8 спеціалістів.

В своїй повсякденній роботі спеціалісти виконавчої дирекції особливу увагу приділяють зверненням громадян, що потребують першочергового й термінового розгляду.

Переважно звернення громадян пов’язані з невідкладним санаторно-курортним лікуванням працівників та членів їх сімей або оперативним втручанням для своєчасного надання матеріального забезпечення пов’язаного з тимчасовою втратою працездатності.

У відділенні виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України працює колектив у складі 7 спеціалістів. Основні завдання, які успішно виконує колектив:

Проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих викликаних умовами праці. Відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві від нещасних випадків або професійних захворювань. Відшкодування матеріальної шкоди застрахованим та членам їх сімей. В 2012 році виплачено одноразової допомоги потерпілим на виробництві, вразі смерті потерпілого, пенсій по трудовому каліцтву 1897,9 тис.грн.

Управління праці та соціального
захисту населення

 

 

 

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa