Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
12.09.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 09.09.2019 року

Докладніше...
11.09.2019

Паспорт бюджетної програми міського бюджету на 2019 рік Виконавчий комітет Новоград-Волинської міської ради (Інша діяльність у сфері державного управління)

Докладніше...
11.09.2019

Паспорт бюджетної програми міського бюджету на 2019 рік Виконавчий комітет Новоград-Волинської міської ради (Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення), міської, селищної, сільської рад)

Докладніше...
10.09.2019

Протокол засідання конкурсного комітету для проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування міста Новограда-Волинського (09.09.2019)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: педагогічні діалоги з науковцями
14.09.2012

Успіху досягає насамперед той дорослий, який прагне не «ліпити» дитину за своїм уподобаннями, а повноцінно задовольнити потреби дитячої особистості, оточивши її любов’ю і теплом, і створює тим самим позитивні рушійні сили розвитку С.О.Ладивір

Інформаційно-методичний центр управління освіти і науки вже багато років активно співпрацює з лабораторією психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С.Костюка НАПН України. За цей час спільно було організовано та проведено міжрегіональну конференцію «Нащадки Лесиної пісні: особистісний вимір розвитку дитинства»; міські семінари з тем «Психолого-педагогічне проектування взаємодії дорослого і дитини: практична реалізація», «Особливості організації та проведення творчих ігор з дітьми дошкільного віку», засідання ММО вихователів груп раннього віку з питань адаптації та сенсорного розвитку дітей раннього віку, круглий стіл для педагогів та батьків з теми «Психологічний супровід адаптаційного періоду дітей раннього віку», розпочато роботу міського експериментального проекту «Дитина замовляє розвиток: практичний аспект» у ДНЗ №4, презентовано досвід роботи установи на засіданні НАПН України та будинку Вчителя на Дні дошкілля.

Нещодавно до м. Новограда-Волинського з черговим робочим візитом завітала провідний науковий співробітник лабораторії психології дошкільника, кандидат психологічних наук Світлана Олексіївна Ладивір.

Програма візиту була насиченою: спочатку відбувся семінар-брифінг з теми «Особливості здійснення особистісно орієнтованого підходу у взаємодії з дітьми» у дошкільному навчальному закладі №4 «Сонечко» (завідуюча Л.О. Башинська). Педагоги мали змогу проконсультуватись з науковцем щодо покрокового здійснення гуманно-особистісної педагогіки у реальних умовах діяльності ДНЗ; побудови партнерських взаємовідносин з дітьми; особливостей взаємодії з батьками вихованців; власних пошуках, здобутках та відкриттях у процесі впровадження технології психолого-педагогічного проектування тощо.

Практичну частину семінару здійснили вихователі логопедичної групи В.Ф.Білоус та старшої групи Т.С.Туровець у рамках співбесід з дітьми «Де живе доброта?» та «Розкажи про свою сім’ю». Завідуюча Л.О. Башинська презентувала збірку ««Ми всі чудові, і усі ми різні» з дитячими бліц-інтерв’ю та міні-портфоліо вихованців логопедичної групи, а також ознайомила гостю з новинками у розвивальному предметно-ігровому середовищі в групах.

Друга частина заходів проходила на базі дошкільного навчального закладу №6 «Дзвіночок» (завідуюча З.П.Медведчук) у вигляді звягельських педагогічних діалогів «Ціннісні орієнтації у роботі з дітьми, педагогами, батьками» та засідання круглого столу для батьків вихованців ДНЗ міста «Секрети батьківської педагогіки».

Актуальними для обговорення як педагогами дошкільних навчальних закладів, так і батьків, стали наступні питання: як повернути самобутність дошкільного дитинства, як розкрити дитині науку життя, якою має бути педагогічна та батьківська модель взаємин з дитиною, як зберегти ціннісні орієнтації у вихованні дитини, у чому полягає готовність дитини до школи та інші.

С.О.Ладивір тактовно, але наполегливо переконувала дорослих «дати дітям можливість награтися у дитинстві»; бути уважними до того, «чого воліє дитяча душа»; «повернути культуру дитячої книжки», готовність до школи вбачати не у навчанні письму та математики а в «розвитку комунікативно-мовленнєвих здібностях, тобто умінню дітей спілкуватися»; стати для своїх малюків «мудрим наставником, який опосередковано, непомітно скеровує дитячу самоактивність на саморозвиток» і, найголовніше, «розуміти, відкривати і любити дитину щодня».

Науковець наголошувала, що «дошкілля – це період, коли ми маємо пробудити ту природу, з якою дитина прийшла у Світ», «для рослини необхідні сонце, повітря і вода, а для дитини найпоживнішими речовинами є любов, любов і ще раз любов». З сумом і прикрістю С.О.Ладивір резюмувала, що на сучасному етапі розвитку суспільства великий відсоток дітей «при живих батьках залишаються недолюбленими і недоласканими»,

Світлана Олексіївна зауважила, що в дитсадках Новограда-Волинського створені усі умови для всебічного розвитку дитини дошкільного віку, потрібно лише об’єднати зусилля педагогів та батьків для дієвої та грамотної допомоги малюкам у процесі пізнання оточуючого світу, вихованні духовних якостей, розвитку особистісних рис в умовах «рівноправного спілкування з дитиною, співпраці та партнерських стосунках, віри в її можливості та взаємоповазі».

Досить активно педагоги та батьки задавали запитання щодо особливостей спілкування з власними дітьми та вихованцями, дякували за «мудре, живе слово».

Результати рефлексивних анкет-прогнозів та анкет-резюме, які були запропоновані педагогам дошкільних навчальних закладів, виявили, що переважну більшість працівників ДНЗ форма педагогічних діалогів задовольнила як дієвий та корисний засіб вирішення актуальних професійних проблем; очікування щодо можливості зрозуміти складні речі, з’ясування певних питань з дошкільної освіти, цікавого спілкування – виправдались у всіх присутніх.

У цілому, педагогічні діалоги 80% учасникам принесли користь, 45% - задоволення, 27% - порадували. Формат подальшого спілкування із С.О. Ладивір педагоги бачать у продовженні методичних діалогів та семінарах-практикумах. У своїх побажаннях щодо проведення методичних заходів за участю науковців педагоги висловили необхідність співпраці науки та практики, слова вдячності науковцям за активну позицію і розуміння дошкільників, а завідуючі ДНЗ №1 та №14 виявили готовність приймати гостей на базі своїх установ.

Інформаційно-методичний центр планує у 2012-2013н.р. наступні зустрічі з представниками лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С.Костюка, а також готується презентувати досвід співпраці з науковцями в рамках обласного семінару з теми «Сучасні підходи до організації науково-дослідної роботи та експериментальної діяльності» у листопаді 2012 р.
І.В. КОНДРАТЕЦЬ, методист інформаційно-методичного центру
 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
До уваги платників податків!
13.09.2019

У зв’язку із початком роботи Головного  управління ДПС у Житомирській області  у Заяві про приєднання до Договору про визнання електронних документів необхідно зазначати наступні відомості:

Докладніше...
З 1 жовтня 2019 року зміняться реквізити бюджетних рахунків для відповідності стандартам IBAN
13.09.2019

Державна податкова служба України повідомляє, що Державною казначейською службою України на виконання пункту З Постанови Правління Національного банку України від 28.12.2018 № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунка (ІВАN) в Україні» 

Докладніше...
Інспекція благоустрою нагадує про штрафи що за спалення трави та листя
13.09.2019

Із настанням осені містяни почали активно наводити лад біля своїх приватних будинків та на городах, спалюючи суху траву та листя.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa