Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
13.06.2019

Орієнтовний графік виконання робіт по поточному ремонту твердого дорожнього покриття на 2019 рік вулиць та провулків населених пунктів Новоград-Волинської територіальної громади

Докладніше...
11.06.2019

Інформація про наявні залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету  в закладах охорони здоров´я станом на 10.06.2019 року

Докладніше...
Щодо відшкодування витрат понесених у зв`язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повнітсю чи частково відшкодовується
11.06.2019

Міністерство охорони здоров’я Украни розглянуло лист Житомирської обласної державної адміністрації від 25.04.2019 № 1967/04-1, щодо відшкодування витрат понесених у зв`язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повнітсю чи частково відшкодовується та в межах компетенції подомляє.

Докладніше...
Щодо погодження зупинки ГРС Новоград-Волинський 26.06.2019 року
07.06.2019

Начальник Рівненського ЛВУМГ Олійник І.Я. на адресу Новоград-Волинського міського голови Весельського В.Л. надіслав звернення наступного змісту:

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: педагогічні діалоги з науковцями
14.09.2012

Успіху досягає насамперед той дорослий, який прагне не «ліпити» дитину за своїм уподобаннями, а повноцінно задовольнити потреби дитячої особистості, оточивши її любов’ю і теплом, і створює тим самим позитивні рушійні сили розвитку С.О.Ладивір

Інформаційно-методичний центр управління освіти і науки вже багато років активно співпрацює з лабораторією психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С.Костюка НАПН України. За цей час спільно було організовано та проведено міжрегіональну конференцію «Нащадки Лесиної пісні: особистісний вимір розвитку дитинства»; міські семінари з тем «Психолого-педагогічне проектування взаємодії дорослого і дитини: практична реалізація», «Особливості організації та проведення творчих ігор з дітьми дошкільного віку», засідання ММО вихователів груп раннього віку з питань адаптації та сенсорного розвитку дітей раннього віку, круглий стіл для педагогів та батьків з теми «Психологічний супровід адаптаційного періоду дітей раннього віку», розпочато роботу міського експериментального проекту «Дитина замовляє розвиток: практичний аспект» у ДНЗ №4, презентовано досвід роботи установи на засіданні НАПН України та будинку Вчителя на Дні дошкілля.

Нещодавно до м. Новограда-Волинського з черговим робочим візитом завітала провідний науковий співробітник лабораторії психології дошкільника, кандидат психологічних наук Світлана Олексіївна Ладивір.

Програма візиту була насиченою: спочатку відбувся семінар-брифінг з теми «Особливості здійснення особистісно орієнтованого підходу у взаємодії з дітьми» у дошкільному навчальному закладі №4 «Сонечко» (завідуюча Л.О. Башинська). Педагоги мали змогу проконсультуватись з науковцем щодо покрокового здійснення гуманно-особистісної педагогіки у реальних умовах діяльності ДНЗ; побудови партнерських взаємовідносин з дітьми; особливостей взаємодії з батьками вихованців; власних пошуках, здобутках та відкриттях у процесі впровадження технології психолого-педагогічного проектування тощо.

Практичну частину семінару здійснили вихователі логопедичної групи В.Ф.Білоус та старшої групи Т.С.Туровець у рамках співбесід з дітьми «Де живе доброта?» та «Розкажи про свою сім’ю». Завідуюча Л.О. Башинська презентувала збірку ««Ми всі чудові, і усі ми різні» з дитячими бліц-інтерв’ю та міні-портфоліо вихованців логопедичної групи, а також ознайомила гостю з новинками у розвивальному предметно-ігровому середовищі в групах.

Друга частина заходів проходила на базі дошкільного навчального закладу №6 «Дзвіночок» (завідуюча З.П.Медведчук) у вигляді звягельських педагогічних діалогів «Ціннісні орієнтації у роботі з дітьми, педагогами, батьками» та засідання круглого столу для батьків вихованців ДНЗ міста «Секрети батьківської педагогіки».

Актуальними для обговорення як педагогами дошкільних навчальних закладів, так і батьків, стали наступні питання: як повернути самобутність дошкільного дитинства, як розкрити дитині науку життя, якою має бути педагогічна та батьківська модель взаємин з дитиною, як зберегти ціннісні орієнтації у вихованні дитини, у чому полягає готовність дитини до школи та інші.

С.О.Ладивір тактовно, але наполегливо переконувала дорослих «дати дітям можливість награтися у дитинстві»; бути уважними до того, «чого воліє дитяча душа»; «повернути культуру дитячої книжки», готовність до школи вбачати не у навчанні письму та математики а в «розвитку комунікативно-мовленнєвих здібностях, тобто умінню дітей спілкуватися»; стати для своїх малюків «мудрим наставником, який опосередковано, непомітно скеровує дитячу самоактивність на саморозвиток» і, найголовніше, «розуміти, відкривати і любити дитину щодня».

Науковець наголошувала, що «дошкілля – це період, коли ми маємо пробудити ту природу, з якою дитина прийшла у Світ», «для рослини необхідні сонце, повітря і вода, а для дитини найпоживнішими речовинами є любов, любов і ще раз любов». З сумом і прикрістю С.О.Ладивір резюмувала, що на сучасному етапі розвитку суспільства великий відсоток дітей «при живих батьках залишаються недолюбленими і недоласканими»,

Світлана Олексіївна зауважила, що в дитсадках Новограда-Волинського створені усі умови для всебічного розвитку дитини дошкільного віку, потрібно лише об’єднати зусилля педагогів та батьків для дієвої та грамотної допомоги малюкам у процесі пізнання оточуючого світу, вихованні духовних якостей, розвитку особистісних рис в умовах «рівноправного спілкування з дитиною, співпраці та партнерських стосунках, віри в її можливості та взаємоповазі».

Досить активно педагоги та батьки задавали запитання щодо особливостей спілкування з власними дітьми та вихованцями, дякували за «мудре, живе слово».

Результати рефлексивних анкет-прогнозів та анкет-резюме, які були запропоновані педагогам дошкільних навчальних закладів, виявили, що переважну більшість працівників ДНЗ форма педагогічних діалогів задовольнила як дієвий та корисний засіб вирішення актуальних професійних проблем; очікування щодо можливості зрозуміти складні речі, з’ясування певних питань з дошкільної освіти, цікавого спілкування – виправдались у всіх присутніх.

У цілому, педагогічні діалоги 80% учасникам принесли користь, 45% - задоволення, 27% - порадували. Формат подальшого спілкування із С.О. Ладивір педагоги бачать у продовженні методичних діалогів та семінарах-практикумах. У своїх побажаннях щодо проведення методичних заходів за участю науковців педагоги висловили необхідність співпраці науки та практики, слова вдячності науковцям за активну позицію і розуміння дошкільників, а завідуючі ДНЗ №1 та №14 виявили готовність приймати гостей на базі своїх установ.

Інформаційно-методичний центр планує у 2012-2013н.р. наступні зустрічі з представниками лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С.Костюка, а також готується презентувати досвід співпраці з науковцями в рамках обласного семінару з теми «Сучасні підходи до організації науково-дослідної роботи та експериментальної діяльності» у листопаді 2012 р.
І.В. КОНДРАТЕЦЬ, методист інформаційно-методичного центру
 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Долучайтеся до відновлення Молодіжного центру в Новограді-Волинському
19.06.2019

Управлінням у справах сім'ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради створено благодійний рахунок для збору коштів на відновлення міського Молодіжного центру. 

Докладніше...
Запрошуємо відсвяткувати День молоді разом!
19.06.2019

Програма заходів: 21 червня о 12:00 год. – турнір з більярду та боулінгу, а також конкурс «Зірка караоке 2019» для випускників закладів загальної середньої освіти Новоград-Волинської міської ОТГ (готельно-розважальний комплекс «Тополя»); 

Докладніше...
Відбудеться засідання тендерного комітету з визначення виконавця по об’єкту: «Капітальний ремонт зливової каналізації по вул. Родини Косачів в м. Новограді-Волинському Житомирської області»
13.06.2019

Тендерний комітет управління ЖКГЕ та КВ Новоград-Волинської міської ради повідомляє, що 18.06.2019 року о 10:30 год. (вул. Шевченка, 16, другий поверх, кабінет № 30) відбудеться засідання тендерного комітету на якому буде визначено виконавця по об’єкту: 

 
Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa