Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Iнформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
27.12.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік (Управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради)

Докладніше...
27.12.2019

Протокол засідання конкурсної комісії Новоград-Волинської міської ради на зайняття посади директора КНП «Новоград-Волинське міськрай СМО»

Докладніше...
26.12.2019

КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР трудового колективу КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ВИРОБНИЧЕ УПРАВЛІННЯ ВОДОПРОВІДНО-КАНАЛІЗАЦІЙНОГО ГОСПОДАРСТВА» на 2019–2021 роки

Докладніше...
Результати щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня
26.12.2019

Новоград-Волинський міжрайонний відділ Державної Установи „Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що за результатами щоденних моніторингових вимірювань потужності поглиненої у повітрі дози гамма-випромінювання, проведених за період з 19 по 26 грудня 2019 року на відкритій місцевості у контрольній точці вимірів за адресою м. Новоград-Волинський вул. Н.Оржевської, 8, встановлено: середній показник - 18 мкР/годину, що не перевищує величину природнього радіаційного фону для території України (10-25 мкР/год).

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград – перше місто в Україні, де встановлять найсучасніше вуличне освітлення
17.08.2012

Саме про це повідомив нам міський голова Володимир Загривий. Зрозуміло, що проблема вуличного освітлення завжди була і є актуальною – практично для кожного міста, без виключення, адже існуючі електромережі надто застарілі і вибірковими ремонтами цього питання не вирішити. Тут, як влучно говорить електрик з відомого всім анекдоту, «потрібно всю систему міняти». Це, звісно, жарт, а якщо говорити серйозно, то дійсно давно назріла необхідність встановлювати нові ліхтарі і т.д. Однак, це потребує значних коштів, а тому, за відсутністю таких, щось десь ремонтувалося, подекуди замінювалися лампочки, а питання якісного вуличного освітлення так і залишалося відкритим. І ось нарешті з’явилася впевненість у тому, що звягельські вулиці будуть гарно освітлені та ще й матимемо на цьому значну економію коштів міського бюджету. Яким чином це відбудеться – нам розповів міський голова В.І.Загривий:
 
-   Володимире Івановичу, як саме Новоград зможе перейти не лише до якісного, але і найсучаснішого вуличного освітлення?
 
-   На втілення цього проекту ми отримуємо закордонні кошти в сумі 23 мільйони гривень -- на повну заміну вуличного освітлення. На даний час маємо в місті 3000 опор, на яких знаходяться як працюючі, так і непрацюючі ліхтарі. І вже до кінця року повністю замінимо їх на нові – японські, енергоощадливі, які будуть автоматично вмикатися і вимикатися, залежно від наявності чи відсутності сонячного світла.
 
-   Як вдалося Новограду отримати таку велику суму коштів?
 
-   Якщо ви пригадуєте, то свого часу Україна підписала кіотський протокол і отримала ліміти по викидах вуглекислого газу в атмосферу. Але, не маючи на даний час таких великих підприємств, які забруднюють атмосферу, наша держава продає свої ліміти Японії. Ця країна нині дуже потребуюча, бо там працює багато промислових підприємств. Тому, взамін цих лімітів, ми отримали від Японії такий «бартер» – і Новоград-Волинський перше місто в Україні, яке отримує такий ресурс у вигляді ліхтарів зовнішнього освітлення. Ці кошти направлені на Новград-Волинський завдяки наполегливій роботі і сприянню нашого земляка – Голови Верховної Ради України Володимира Литвина. Тож Звягель – перший в Україні стане суперсучасним в цьому відношенні – до нас їхатимуть дивитися, дивуватися, бо таких технологій на території нашої держави, та й сусідніх також, -- просто не існує.
 
-   Це дасть нам як мінімум 70% економії по освітленню – як в енергетичному, так і в грошовому виразі.
 
-   Володимире Івановичу, ні для кого не секрет, що на багатьох невеликих вулицях нашого міста часто світилося тільки один-два ліхтарі, а як буде після реконструкції?
 
-   Тепер на вулицях будуть світитися всі ліхтарі – і ті, що вже відслужили свій вік, повиходили з ладу, і ті, які працювали, проте неякісно. Всі вони будуть замінені на нові – японської фірми «Панасонік». І це стосується кожної вулиці, кожного провулку нашого міста, де є освітлення. Де його ще немає – будемо додатково проводити за кошти міського бюджету. Але це на майбутнє – не все одразу. А те, що сьогодні є, буде більш якісніше.
 
-   Говорячи про вуличне освітлення, не можна оминути ще одну досить «болючу» для нашого міста тему – дефіцит електроенергії. Які рішення і які кроки будуть здійснюватися міською владою в цьому напрямку?
 
-    У нашому місті, дійсно, дуже відчутний дефіцит електроенергії і якщо ми не будемо думати над тим, як збільшити енергоресурси, то не матимемо перспектив для розвитку – не зможемо розмістити у себе нові підприємства. А тому зараз активно вирішується питання прокладання нової високовольтної лінії з Нетішинської або Рівненської АЕС. Цим питанням, що знаходиться на особистому контролі у Володимира Литвина, займається Міністерство енергетики.
 
-   І ще є один варіант вирішення проблеми – це будівництво нової, ніколи не знаної в нашому регіоні, та й маловідомої вцілому по Україні, сонячної електростанції, яка може дати до 20 мегават електроенергії. Це буде дуже потужна електростанція, яка забезпечить нам розвиток і міста, і району. Вона вирішить питання розташування на нашій території нових виробництв, які без електроенергії не можуть бути тут розміщені. В цьому відношенні ми підпишемо соціальну угоду з Володимиром Литвином, так само як і по ряду інших міських проблем, які ми просто не зможемо вирішити без такого великого покровителя, як Володимир Михайлович. Адже я маю всі підстави стверджувати, що сьогодні будь-якому керівнику не так просто бути прийнятим і почутим у Міністерствах, в Уряді України – потрібна підтримка, і ми її маємо в особі нашого земляка. Без його сприяння ніхто нас не почує - і це потрібно зрозуміти та усвідомити.
 
-   Володимире Івановичу, до нашої редакції часто звертаються жителі міста, зокрема його околиць, - того ж мікрорайону «Смолка», із запитанням – коли вирішиться питання меж міста?
 
-   Мікрорайон «Смолка» давно потребує уваги. З нього активно забиралися і забираються різні природні ресурси – граніт, щебінь, а туди немає навіть нормальної дороги. Ми плануємо перед тим, як робити в цьому мікрорайоні дорогу, покласти там всі необхідні комунікації – все те, що потрібно, щоб забезпечити його життєдіяльність. Паралельно працюємо над питанням про включення земель смолківського регіону до меж міста Новограда-Волинського – вони сьогодні знаходяться у віданні Суслівської сільської ради. Через що жителі «Смолки» не мають змоги вирішувати приватні питання: по земельних ділянках, по продажу нерухомого майна – будинків, господарських споруд.
Якщо це питання буде вирішено, то ми розв’яжемо людям дуже багато проблем. Вони зможуть і продати земельну ділянку з усім що на ній споруджено, і заповісти своїм дітям, і подарувати -- зробити все, що на сьогоднішній день за даних обставин поки що неможливо.
 
Зазначу, що дане питання знаходиться під особистим контролем В.М.Литвина і саме за його сприяння ми обов’язково вирішимо цю проблему. Власне, це мали б зробити наші попередники, як мінімум, 10 років тому – тоді було простіше, бо не було законодавчих нормативних актів, які сьогодні буквально в’яжуть нас по руках і ногах, адже зараз ми маємо дотримуватися дуже суворої процедури. А тому, йдемо на виготовлення проекту землеустрою, проекту облаштування меж міста, розмежування наших територій із районними землями. Це дуже непрості процедури і вони потребують багато роботи і часу.
 
Тож ми щочетверга працюємо з районною владою і звіряємо – де ми щось повинні зробити, а де район, і таким чином, крок за кроком, повільно, але впевнено йдемо до кінцевого рішення.
Вже до кінця року ми виготовимо проект землевпорядних робіт та меж, а тоді зможемо подати документи на обласну раду, яка прийме своє рішення, опрацювавши, а потім – на Верховну Раду, яка також буде розглядати, оцінювати і приймати рішення. Сподіваюся, що десь протягом року це питання буде вирішене.
 
-    Володимиру Івановичу, як вирішується в нашому місті ще одне досить проблемне питання - працевлаштування?
 
-    Питання працевлаштування, створення нових робочих місць – одне з основних у роботі міської влади. Але, разом з тим, зауважу, що для нашого міста все ж таки проблема робочих місць не така болюча як для інших регіонів. У нас сьогодні десятки вакантних робочих місць як у житлово-комунальному господарстві, так і в інших галузях. Річ у тім, що пропонується переважно мінімальна зарплата, і через те люди шукають більш високооплачувану роботу. Незаповнені ті спеціальності, які потребують важкої фізичної праці. Так само на високоінтелектуальні посади не вистачає грамотних, добре підготовлених, готових до роботи в сучасних високотехнологічних умовах людей.
 
Ми вже провели два інвестиційних форуми в розрахунку на те, що до нас прийдуть інвестори і створять нормальне виробництво, яке дасть робочі місця. І такі виробництва з’являються -- це і «Церсаніт», і фабрика «Жако» і зарубіжні, і наші вітчизняні інвестиції («Юнік-фарма» активно розширяється). За сприяння Володимира Литвина ведеться активна робота по виділенню державних коштів, стосовно сприяння по залученню інвесторів, яким наш земляк дає особисто гарантії і активно допомагає створювати всі умови для розвитку нових підприємств і тих, які вже діють на теренах нашого міста та регіону.
 
-    Володимире Івановичу, а які спеціальності ви б порадили опановувати молоді, аби повернутися після навчання до рідного міста і гарантовано влаштуватися на роботу?
 
-    Сьогодні найбільш актуальні і запитані в місті професії ті, які стосуються енергозбереження, енергоефективності, економії енергетичних ресурсів. Адже надалі все більше зусиль буде направлятися на зменшення витрат енергоресурсів, які дорожчатимуть. Тож саме життя примусить економити. Вже сьогодні ми повинні мати в кожному підприємстві, в кожному закладі бюджетної сфери, в кожному ОСББ такі посади, як енергоменеджери, які повинні організовувати всі заходи по теплозбереженню. Тому ці спеціальності в першу чергу варто опановувати – вони будуть і є запитаними.
 
Розмовляла Лариса Гембарська

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Графік «гарячих ліній» на січень в міській спеціалізованій службі психологічної підтримки «Телефон Довіри» за номером 15-07, 067-771-15-07
28.12.2019

02.01.2020 – гаряча лінія «Візьми дитину у родину», відповідає, Олена Котова – заступник директора-начальник відділу соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (з 14:00 до 17:00);

Докладніше...
Запрошуємо на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх»
28.12.2019

Хочете весело, цікаво та незабутньо провести час? Завітайте 29 грудня о 18:00 год. на площу Лесі Українки на концертну програма гурту «Капелюх». Отримайте заряд позитивних емоцій на цілий рік.

Докладніше...
Запрошуємо на урочистості та концертну програму
27.12.2019

З нагоди 76-ї річниці визволення Новограда-Волинського від нацистських окупантів запрошуємо новоград-волинців та гостей міста 03 січня 2020 року до участі у заходах:

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
Пошук
Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa