Головна
Міська громада
Аукціони, тендери та конкурси
Сервіс та відпочинок
Контакти Сайти про місто

Офіційна інформація

Центр надання адміністративних послуг
Економіка і бізнес
Міжнародне
співробітництво
Енергозбереження
Будівництво та земельні відносини
Житлово-комунальна
галузь
Гуманітарна сфера
Архів новин
Актуально про головне
17.09.2019

Паспорти бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради

Докладніше...
17.09.2019

Оновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМООновлено номера телефонів КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО»

 
Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Надання спеціальної освіти школами естетичного виховання (музичними, художніми, хореографічними, театральними, хоровими, мистецькими)

 

Докладніше...
16.09.2019

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету на 2019 рік Відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради (Інші заходи в галузі культури і мистецтва)

Докладніше...
Всі новини
Електронні звернення
Шановні відвідувачі, ви можете звернутися до посадових осіб, зокрема міського голови, секретаря міської ради, першого заступника та заступників міського голови, керуючого справами, а також начальників управлінь та відділів виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради за допомогою електронного звернення. Для цього Вам необхідно заповнити форму, подану нижче.
Зверніть увагу, що лист в електронній формі не є офіційним зверненням, він не підпадає під дію норм Закону України "Про звернення громадян", зокрема щодо надання відповіді у встановлений законодавством термін.
Заповніть будь-ласка всі поля (обов’язково) і натисніть "Надіслати".
Ваше прізвище, ім'я та по батькові:
Контактний телефон:
Адреса проживання:
E-mail:
Текст запитання:
Архів запитань та відповідей
Увага! Відповідь отримають лише ті, хто коректно вказав свої контактні дані.
Управління Державної служби
Державна підтримка енергозбереження

GISMETEO: Погода по г.Новоград-Волынский

 
Знайомство з містом Фотогалерея
Візитівка міста
Історія міста
Символіка
Історичні пам'ятки
Карта міста
Онлайн трансляції
Міські новини
Новоград-Волинський: Московська освіта: прозорість, самостійність, відповідальність
11.05.2012

Москва - унікальне місто на російській карті освіти. Величезна кількість музеїв, театрів, наукових та дослідницьких інститутів як додаткових освітніх можливостей, з одного боку, і найвищий інтелектуальний потенціал московських сімей, з іншого, диктують особливі вимоги до якості столичної освіти. За програмою візиту освітян Новограда-Волинського у Москву (23-27 квітня 2012 року) відбулося відвідування та знайомство з роботою Північно-Східного Департаменту окружного управління освіти столиці Росії.

Місія управління освіти - це реалізація державної політики щодо забезпечення конституційного права громадян на освіту. До речі, чисельність населення в окрузі складає один мільйон 400 тисяч мешканців. В окрузі 445 закладів освіти, серед яких 229 ДНЗ; 89 загальноосвітніх шкіл; 8 комплексів «початкова школа — дитячий садок»; 20 шкіл з поглибленим вивченням окремих предметів; 21 центр освіти; 8 гімназій; 5 прогімназій; 2 ліцеї; 4 інтернати; 20 закладів додаткової (позашкільної) освіти; методичний центр, інші заклади.

У ході засідання круглого столу членів новоград-волинської делегації з керівництвом департаменту начальник департаменту окружного управління освіти Сергій Володимирович Михайлов, члени апарату управління докладно розповіли про особливості та пріоритети розвитку освіти ПСАО. А це робота з вдосконалення змісту і технологій навчання і виховання, забезпечення якості освітніх послуг, підвищення ефективності управління, вдосконалення економічних механізмів у сфері освіти. Вся діяльність департаменту спрямована на формування московського стандарту якості освіти. Серед елементів, які складають багатовимірну і багаторівневу систему московського стандарту якості, освітня інфраструктура; якість і безпека освіти; соціальна підтримка учнів і педагогів; державно-громадське управління освітою. Новоград-волинців цікавила робота управління освіти ПСАО зі створення доцільної та ефективної системи навчання та розвитку молодих москвичів від народження до повноліття, системи, яка забезпечує умови для розкриття здібностей і виховання особистості, готової до життя у високотехнологічному суспільстві, конкурентному світі.

При цьому процес утворення спрямований на постійний особистісний ріст, а його результатом має стати вміння випускника самостійно ставити і досягати серйозні цілі, відповідально реагувати на різні життєві ситуації. «Кожен освітній заклад столиці: дитячий сад, школа, коледж, ВНЗ - повинні відповідати сучасним вимогам і запитам москвичів, щоб юні громадяни столиці могли повністю реалізувати свій особистий потенціал і повною мірою брати участь в житті суспільства, сприяючи соціальному, культурному та економічному розвитку рідного міста», - підкреслив С.В. Михайлов.

Голова делегації освітян міста, міський голова В.І. Загривий розповів про місто Новоград-Волинський, про історію, сучасність та перспективи розвитку. Підкреслив, що один з важливих напрямків його розвитку – розвиток галузі освіти. Адже саме освіта - той фундамент, на якому будується майбутнє будь-якого народу.

Завідувач інформаційно-методичного центру П.К. Ліневич поінформував господарів про те, що другий рік поспіль у нашому місті проходить Всеукраїнський педагогічний фестиваль «Мій особистісно зорієнтований урок». Однією з форм співпраці могла би бути участь педагогів Москви у цьому фестивалі.

Директор міського ПДМ О.Х. Добровальна, цікавилася питаннями фінансування позашкілля (додаткової) освіти.
Стосовно методичної роботи з педагогічними кадрами директор окружного навчально-методичного Центру ПСОА Аврутіна Олена Федорівна вважає, що «інвестиції в розвиток освіти, модернізація його матеріально-технічної бази, оновлення змісту освіти не будуть давати очікуваного ефекту, якщо рівень професійного розвитку педагогічних кадрів не відповідає цим змінам. Фактичний рівень професійного розвитку педагога, його кваліфікації, компетентності та досвіду, ступінь професійної готовності педагогічного колективу можуть не відповідати рівню складності поставленого соціумом творчогои завдання».

Директора шкіл міста Новограда-Волинського швидко нашли спільну мову з колегами з питань фінансування шкіл, оцінювання результативності роботи навчальних закладів, атестації педагогічних працівників та керівників навчальних закладів у Москві. Цікавими та корисними для обміну досвідом роботи були розповіді заступників начальника ПВОУО Г.Л. Бабича, О.В. Біржакова та інших представників керівництва управління про розвиток освіти.

Ключова складова пілотного проекту, який реалізується в окрузі протягом останніх років, - істотне збільшення нормативу фінансування, у деяких школах воно призводить до зростання їхнього бюджету до 40%. В кінцевому рахунку, реалізація проекту дозволить забезпечити повноцінний стандарт фінансування і створити рівні умови реалізації освітнього процесу у всіх школах столиці. Підвищення оплати праці і, як наслідок, мотивація педагогів до більш високого рівня викладання є одним з основних показників проекту. Тільки в 2012 році збільшення фонду оплати праці московських шкіл за рахунок нової системи фінансування складе 15 мільярдів рублів. При цьому нова система оплати праці передбачає прозорість розподілу фінансових коштів в залежності від конкретних результатів роботи кожного працівника школи.

Однак, зміни, пов'язані з реалізацією пілотного проекту, лежать не тільки і не стільки у фінансовій площині. Це в першу чергу зміни психологічного характеру, і вони припускають якісну зміну управлінських підходів і механізмів: від директив до самостійності. Підвищення самостійності тягне за собою принципово нову управлінську функцію директора. До звичного управління навчальним та навчально-виховним процесом додається і стає вкрай важливим управління ресурсами. При цьому педагогічний колектив отримує не тільки свободу, а й обов'язок безпосередньо брати участь у прийнятті рішень з усіх напрямків діяльності установи і вимагати зі свого керівника, а той, у свою чергу, від Департаменту освіти, створення максимально ефективних умов роботи. Але самостійність тягне за собою відповідальність за наслідки і результати, тому кожне рішення має бути колегіально, прозоро, обґрунтовано і, що дуже важливо, юридично грамотно оформлено.

Найважливіші принципи, закладені в основу реалізації проекту, - це принцип прозорості контролю якості та принцип інформаційної відкритості. Ми повинні залучати батьківську і учнівську громадськість до рішень, що стосуються діяльності школи, і дати можливість москвичам брати участь разом з нами в поліпшенні системи освіти.

Московська сторона у рамках розвитку співробітництва з освітянами міста Новограда-Волинського запропонувала відправити делегацію учнів шкіл нашого міста на бал випускників Москви у червні 2012 року. А ще Сергій Володимирович Михайлов підтримав пропозицію Новоград-Волинського інформаційно-методичного центру щодо проведення майстер-класів найкращих московських педагогів й методистів у нашому місті та участі освітян Москви у фестивалі «Мій особистісно зорієнтований урок». Також була приємною для нас пропозиція методистам міського ІМЦ ознайомитися з організацією діяльності методичної служби Північно-Східного окружного управління освіти. Були обговорені інші форми співпраці та контактів освітян Москви та Новограда-Волинського.
Протягом п’ятигодинного ділового та неформального спілкування панувала атмосфера людської теплоти, щирості, невимушеності, зацікавленості і відвертості. Учасники заходів використовували найменшу можливість, аби поспілкуватися між собою, поділитися у неформальній обстановці особливостями роботи керівників навчальних закладів, методичної служби, позашкільної освіти, діяльності профспілкових організацій іншими напрямками роботи та життя освітян… Дуже хочеться сподіватися, що дружба та ділові контакти будуть міцніти та розвиватися.
У зустрічі брали участь М.В. Горчакова, начальник Управління міжнародних, міжрегіональних і громадських зв’язків Департаменту освіти Уряду Москви, М.А. Хазова, завідуюча сектором регіонального співробітництва Департаменту освіти Москви.

П.К. Ліневич,
завідувач інформаційно-методичного центру
управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 
Новоград-Волинський - туристичний
 
Новоград-Волинський - батьківщина
Лесі Українки
Прийом
громадян
Оголошення
Оберіть 5 проектів, які у 2020 році отримають можливість бути реалізованими коштом міського бюджету на загальну суму 500 тис. грн.
17.09.2019

На розгляд мешканців Новоград-Волинської міської ОТГ пропонується 22 проекти, які пройшли погодження представниками виконавчих органів влади, членів робочої групи з питань організації та координації впровадження і реалізації бюджету участі в місті Новограді-Волинському, не перевищили кошторис (100 тис. грн.) та є допущеними до голосування. 

Докладніше...
ІРЦ приймає електронні звернення від батьків
17.09.2019

В зв’язку з переходом комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» міської ради до роботи в єдиній автоматизованій системі «ІРЦ», повідомляємо, що батьки або законні представники дитини за допомогою порталу інклюзивної освіти мають змогу: 

Докладніше...
Конкурс з вибору виконавця робіт з розробки проекту ландшафтного дизайну земельної ділянки
17.09.2019

Новоград-Волинська міська рада оголошує про проведення конкурсу з вибору виконавця робіт з розробки проекту ландшафтного дизайну земельної ділянки для створення об’єкту - міський сквер відпочинку.

Докладніше...
Всі оголошення
Опитування
Чи були хоч раз порушені Ваші права як працівника роботодавцем? (несвоєчасна оплата праці; невиплата заробітної плати; неофіційне працевлаштування; виконання робіт, не передбачених трудовим договором; незаконне звільнення; тривалість робочого дня більша за встановлену законом; тощо)
   Так, порушувались
   Ні, не порушувались
Результати
Архів опитувань
ПошукУкраїнські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

TyTa